alarmپنجشنبه 13 آذر 1399 - 14:52

Thursday 3 December 2020 - 14:52alarm

alarmالخميس 17 رَبيع الثاني 1442 - 14:52

با تخصص و دانش فنی که در موسسه وجود دارد می توان با شرکت های دانش بنیان همکاری کرد

در این جلسه از زحمات و تلاش های صادقانه خانم دکتر جواهری مدیر پیشین امور پژوهشی قدردانی شد و دکتر پیروز شاکری به عنوان مدیر جدید امور پژوهشی حکم انتصاب خود را دریافت کرد.

alarmسه شنبه 6 آبان 1399 - 11:15 comment0 remove_red_eye97


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه شورای پژوهشی با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، دکتر بناءبازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، مهندس کرمی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی، روسای بخش های تحقیقاتی و شماری از مدیران در تاریخ 5 آبان ماه سال جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به شکل وبینار برگزار گردید. 

در این جلسه از زحمات و تلاش های صادقانه خانم دکتر جواهری مدیر پیشین امور پژوهشی قدردانی شد و دکتر پیروز شاکری به عنوان مدیر جدید امور پژوهشی حکم انتصاب خود را دریافت کرد. 

در ابتدا جلسه دکتر اسماعیل خانیان ضمن بیان ویژگی ها و عملکرد مثبت دکتر جواهری در مدیریت امور پژوهشی، نمونه هایی از همکاری های ایشان برای برگزاری گردهمایی ها، کنفرانس ها و هماهنگی با استان ها را برشمرد و اظهار امیدواری کرد موسسه همچون گذشته، بتواند از تجربه و توان علمی و کاری ایشان بهره مند شود. ایشان در ادامه برای دکتر شاکری نیز آرزوی موفقیت کرد.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در ادامه خاطر نشان کرد: بخش های پژوهشی و مجموعه آزمایشگاه ها حکم ویترین موسسه را دارند.

وی افزود: با تخصص و دانش فنی که در موسسه وجود دارد می توان با شرکت های دانش بنیان همکاری کرد و دانش فنی را توسعه داد و از ظرفیت های آنها استفاده نمود.

ایشان در ادامه در مورد ایستگاه تحقیق و توسعه گاودشت، هماهنگی و توزیع مناسب کار بین همکاران مطالبی بیان کرد و در مورد دریافت عوارض گوشت در سال جاری یادآور شد: تاکنون در مورد عوارض گوشت مبلغی به موسسه پرداخت نشده و برای جبران این موضوع باید درآمدهای پژوهشی را افزایش دهیم زیرا به دلیل کرونا سایر درآمدهای موسسه نیز به صفر رسیده است.

دکتر اسماعیل خانیان در ادامه به مسئله زیست بوم در موسسه اشاره کرد و افزود: اجرای این موضوع ساده نیست  ولی به سود ذینفعان بخش و دامداران و همچنین موسسه می باشد.

در این جلسه دکتر بناءبازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، ضمن سخنانی اظهار داشت: رویدادهای خوبی در حوزه پژوهشی رخ داده، ایشان به وبینارهای برگزار شده اشاره کرد و افزود: برگزاری کنگره ژنتیک جانوری با همکاری موسسه با حضور 500 شرکت کننده از سراسر جهان از جمله کشورهای استرالیا، آمریکای شمالی و جنوبی، استرالیا و نیوزیلند بازخوردهای خوبی به همراه داشت. همچنین ایشان در خصوص برگزاری وبینار تولید و توسعه آمیخته گری دام سبک که با همکاری انجمن علوم دامی و با حضور شرکت کنندگان مختلفی برگزار شد مطالبی بیان کرد و افزود: موسسه بیطرف و شنونده نظرات مختلف بود و در نهایت بیانیه ای با نامه رسمی برای مراکز، بخش های اجرایی و دانشگاه ها ارسال خواهد شد. مورد سوم نیز کارگاه کاتالوگ خوانی اسپرم گاو شیری و بز شیری بود که با همکاری انجمن علوم دامی برگزار شد و در این مورد نیز بازخوردهای مثبتی داشتیم.

ایشان خاطر نشان کرد: در این وبینارها فرصت های کاری و تجاری خوبی برای شرکت کنندگان ایجاد شد.

در این جلسه مهندس کرمی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی ضمن سخنانی به پرداخت معوقات، ما به التفاوت و هزینه ها اشاره کرد و در مورد پرداخت به استان ها یادآور شد: تا هفته آینده تا 50 درصد پرداختی به استان ها را خواهیم داشت. ایشان در مورد عوارض گوشت یادآور شد: تاکنون مبلغی بابت عوارض گوشت دریافت نکرده ایم.

وی در ادامه مطالبی در خصوص تکمیل سوله گوسفند داری موسسه، پروژه آبیاری تحت فشار ایستگاه گاو دشت و تکمیل سوله گوسفند داری برای گوسفند زل مطالبی بیان کرد و افزود این موارد سه پروژه بزرگی است که موسسه درگیر آن است.

مهندس کرمی در ادامه خاطر نشان کرد: گاه گفته می شود درآمدها برای ایستگاه گاودشت هزینه می شود، در این خصوص باید گفت: 8 میلیارد تومان درآمد ایستگاه گاودشت است که همین عدد هزینه این ایستگاه شده است، همچنین بحث مالی منفی ایستگاه (گاوداری) به صفر رسیده و هزینه مازاد در این ایستگاه نخواهیم داشت، فروش 40 راس گاو نر در گاودشت انجام شده و خرید تلیسه مطرح شده است. در مجموع درآمد گاودشت هزینه خودش می شود. مهندس کرمی یادآور شد: اعتبار طرح های پژوهشی مصوب شده، فراموش نشده است. 

ایشان در پایان خواستار مشارکت بخش ها در امر درآمدزایی شد و خاطر نشان کرد: به دلیل شرایط کرونا کلیه موارد درآمد زایی را از دست داده ایم و فقط بخش زراعی در حال فعالیت می باشد.

در پایان جلسه بحث و گفتگوهایی در مورد مسائل مطرح شده انجام شد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new1 آذر 1399: تولید کلیپ آموزشی 'یک کارشناس یک پیام" برای برنامه رویش سیما در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new28 آبان 1399: تقدیر از دکتر علیزاده قمصری در مراسم بزرگداشت هفته کتاب وزارت جهاد کشاورزی fiber_new27 آبان 1399: اجرای برنامه یاوران تولید با نام بررسی چالش پرورش گوسفند افشاری در شهرستان خدابنده استان زنجان fiber_new27 آبان 1399: برگزاری روز مزرعه اصول تثبیت ژن چندقلوزایی در گله های گوسفند افشاری در شهرستان ماهنشان استان زنجان fiber_new21 آبان 1399: بررسی راهکارهای محرومیت‌زدایی در منطقه سیستان با مشارکت موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و آستان قدس رضوی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.