alarmشنبه 3 آبان 1399 - 11:50

Saturday 24 October 2020 - 11:50alarm

alarmالسبت 7 رَبيع الأوّل 1442 - 11:50

برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی تاسیس شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از مزایای قانونی آن در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

کارگاه آموزشی "چگونگی تاسیس شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از مزایای قانونی آن" با شرکت شماری از اعضای هیات علمی، محققین و کارشناسان موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به شکل وبینار در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

alarmشنبه 19 مهر 1399 - 12:03 comment0 remove_red_eye86


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: کارگاه آموزشی "چگونگی تاسیس شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از مزایای قانونی آن" با شرکت شماری از اعضای هیات علمی، محققین وکارشناسان موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در تاریخ 16 مهر ماه سال جاری به شکل وبینار در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

مدرس این کارگاه مهندس کاظم بروفه مسئول امور فناوری موسسه ضمن سخنانی به تاریخچه قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات اشاره کرد و افزود: در ابتدای سال 86 در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایده‌ای مبنی بر لزوم وجود قانون مستقل برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات شکل گرفت و در نهایت لایحه‌ای با این عنوان در مهرماه 87 تصویب شد.

وی خاطر نشان کرد: موضوع نخست این قانون تشکیل صندوق نوآوری و شکوفایی و معافیت‌ها و سایر حمایت‌ها است که پس از ابلاغ قانون، اساسنامه آن تدوین و در شهریور ماه سال 90 به تصویب هیات دولت رسید.
رکن دیگر قانون حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، آیین‌نامه اجرایی آن با محوریت ارزیابی و تشخیص شرکت‌ها است که این آیین‌نامه نیز در آبان ماه 91 توسط معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شد که به دنبال این ابلاغ «کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان و نظارت بر اجرا» در آذرماه 91 به دستور رئیس‌جمهور و رئیس شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) تشکیل و معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از سوی ایشان به ‌عنوان رئیس کارگروه منصوب شد.

وی در تعریف شرکت های دانش بنیان خاطر نشان کرد: شركت‌ها و موسسات دانش‌بنيان، شركت يا موسسه خصوصي يا تعاوني است كه به منظور هم‌افزائي علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش‌محور، تحقق اهداف علمي و اقتصادي (شامل گسترش و كاربرد اختراع و نوآوري) و تجاري‌سازي نتايج تحقيق و توسعه (شامل طراحي و توليد كالا و خدمات) در حوزه فناوري‌هاي برتر و با ارزش افزوده فراوان به ويژه در توليد نرم‌افزارهاي مربوط تشكيل مي‌شود.

ایشان در ادامه توضیحاتی در خصوص مراحل ایجاد شركت دانش‌بنيان، روند اجرایی شدن دانش بنیان، متولی شركت‌های دانش‌بنيان، کارگروه ارزیابی و تشخیص شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان بیان کرد.

راه طولانی از فناوری تا بازار، معیارهای ارزیابی شرکت ‌ها و موسسات دانش‌بنیان، معیارهای کالاها و خدمات دانش‌بنیان مورد تایید، انواع شرکتهای دانش بنیان، معیارهای تفصیلی حوزه کشاورزی، دامپروری، غذایی و صنایع وابسته، معیارهای تفصیلی برای ارزیابی شرط سطح فناوری، شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه از دیگر محورهای این کارگاه آموزشی بود.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


 fiber_new30 مهر 1399: با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: مراسم بزرگداشت روز جهانی زن روستایی در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد fiber_new27 مهر 1399: دکتر اسکند زند مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی در وبینار روز جهانی غذا سند امنیت غذایی كشور تدوین می‌شود fiber_new27 مهر 1399: برگزاری جلسه کمیسیون فنی ثبت منابع و مواد ژنتیکی در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new22 مهر 1399: از شیرگیری حاشی شتر ها در ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه بافق استان یزد fiber_new19 مهر 1399: برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی تاسیس شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از مزایای قانونی آن در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.