alarmشنبه 3 آبان 1399 - 12:53

Saturday 24 October 2020 - 12:53alarm

alarmالسبت 7 رَبيع الأوّل 1442 - 12:53

معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها: زیست بوم فناوری موسسه تبدیل به یک الگو برای سایر موسسات شده است

دکتر بناءبازی: بعد از شرکت زیست بوم یک شرکت مادر به عنوان شهردار زیست بوم در نظر گرفته می شود و چندین شرکت را تحت پوشش قرار می دهد، استقرار شرکت ها در مجموعه با نظر موسسه تحقیقات علوم دامی کشور انجام می شود.

alarmچهارشنبه 16 مهر 1399 - 11:39 comment0 remove_red_eye75
به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه شورای پژوهشی با شرکت دکتر بناءبازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته های موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، روسای بخش های تحقیقاتی و شماری از مدیران در تاریخ 14 مهر ماه سال جاری به شکل وبینار در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر بناءبازی در خصوص شکل گیری زیست بوم فناوری در موسسه و انعقاد قرارداد با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مطالبی بیان کرد و افزود بعد از شرکت زیست بوم یک شرکت مادر به عنوان شهردار زیست بوم در نظر گرفته می شود و چندین شرکت را تحت پوشش قرار می دهد، استقرار شرکت ها در مجموعه با نظر موسسه تحقیقات علوم دامی کشور انجام می شود.

ایشان در خصوص کاربری ساختمان های موسسه افزود: بخشی از همکاران ساختمان آزمایشگاه در صورت عقد قرارداد به فضای دیگری از موسسه منتقل خواهند شد و ساختمان پژوهشکده تغییری نخواهد کرد.

معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها در خصوص زیست بوم موسسه خاطر نشان کرد: زیست بوم موسسه تبدیل به یک الگو برای سایر موسسات شده است. 

دکتر بناءبازی در ادامه به دو رویداد مهم، کنگره ژنتیک ایران که بخش ژنتیک جانوری با محوریت موسسه و هم اندیشی آمیخته گری که به طور مشترک بین موسسه و انجمن علوم دامی برگزار شد اشاره کرد و افزود: این رویدادها تجربه ها و بازخوردهای مثبتی به همراه داشت. نخستین بازخورد از سوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و اعلام حمایت آنها از پروژه هایی بود که در خصوص آمیخته گری انجام می شود. باز خورد مثبت دیگر در خصوص درخواست ارائه گزارش به کنوانسیون تنوع زیستی بود که از سوی مسئولینی که در هم اندیشی شرکت کرده بودند مطرح شد.

وی در مورد لاین مرغ آرین تصریح کرد: پیشرفت  لاین آرین رضایت بخش بوده و موسسه از روز نخست به طور فعال در این پروژه وارد شده و پیگیر است و در حال حاضر برنامه آن در سطح ملی تصویب شده و شامل سه محور می باشد، تولید که مجتمع بابلکنار متولی آن است، پشتیبانی که از پتانسیل های نیروی مسلح (اتکا) استفاده می شود و محوریت سوم تحقیق و توسعه است که زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشد که بحث های تخصصی آن را موسسه پیگیری می کند و در این راستا  برخی از دانشگاه ها نیز تمایل به حضور در این برنامه دارند.

دکتر بناءبازی افزود: امسال 50 درصد بازار و در سال آینده 100 درصد در اختیار آرین قرار خواهد گرفت. 

وی در پایان در خصوص ارائه طرح های تحقیقاتی تولیدی و توسعه ای که توسط محققان ارائه می شود توضیحاتی ارائه داد و افزود: این طرح ها توسط معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری حمایت می شوند.

در این جلسه دکتر تاج آبادی محقق بخش زنبور عسل ضمن سخنانی اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از چند سال گذشته اقدام به تاسیس کانون های موضوعی برای بازنگری در مدل‌ها و شبکه‌های ارتباط موثر بین بخش های علمی، صنعتگران و بازار نموده که می تواند در رشد و تعالی آن موضوع تاثیرگذار باشد. 

ایشان افزود: در این راستا همکاران می توانند با توجه به تخصص و حوزه کاری خود، درخواست تاسیس کانون مربوطه را به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ارسال نمایند.

در پایان گفتگو و تبادل اندیشه در زمینه شکل گیری زیست بوم در موسسه انجام شد و شرکت کنندگان در جلسه در این خصوص نظرات خود را بیان کردند.

روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new30 مهر 1399: با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: مراسم بزرگداشت روز جهانی زن روستایی در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد fiber_new27 مهر 1399: دکتر اسکند زند مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی در وبینار روز جهانی غذا سند امنیت غذایی كشور تدوین می‌شود fiber_new27 مهر 1399: برگزاری جلسه کمیسیون فنی ثبت منابع و مواد ژنتیکی در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new22 مهر 1399: از شیرگیری حاشی شتر ها در ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه بافق استان یزد fiber_new19 مهر 1399: برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی تاسیس شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از مزایای قانونی آن در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.