alarmشنبه 3 آبان 1399 - 12:41

Saturday 24 October 2020 - 12:41alarm

alarmالسبت 7 رَبيع الأوّل 1442 - 12:41

نقش آفرینی تحقیقات برای جلوگیری از رکود فعالیت شرکت‌های تولیدی بخش کشاورزی در شرایط تحریم

معاون پژوهشی و فناوری سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی گفت: نقش‌آفرینی تحقیقات برای جلوگیری از رکود فعالیت شرکت‌های تولیدی بخش کشاورزی در شرایط تحریم ضروری است.

alarmشنبه 12 مهر 1399 - 09:42 comment0 remove_red_eye60

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات، دکتر ارژنگ جوادی در نشست بررسی توانمندی تحقیقات در رفع مشکلات بخش تولید، ضمن ابراز خرسندی از نیازسنجی بخش تولید به بهره‌مندی از تحقیقات و پژوهش‌های داخلی به منظور رفع نیازها و تهیه مواد اولیه خود پرداخت.

وی هدف از برگزاری این جلسه را ارائه دانش فنی محققان و پژوهشگران سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برای تولید و تهیه مواد اولیه شرکت بزرگ لبنیاتی صباح مازند خواند.

معاون پژوهشی و فناوری سازمان تحقیقات تصریح کرد: با وجود تحریم‌های شدید اعمال شده، اقتصاد کشور طی چند ماه اخیر به وضعیت پایدار نسبی رسیده و امکان جراحی‌های منطقی و هدفمند در اقتصاد کشور وجود دارد که می توان از این فرصت پیش آمده برای ارائه نقش پژوهش و تحقیقات در رفع نیازمندی های کشور و عدم نیاز به واردات استفاده کرد.

جوادی با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی در تامین امنیت غذایی کشور گفت: ما کشور پرجمعیت و با اهداف مشخص و بلند هستیم و مهمترین مسأله این است که امنیت غذایی کشور تا حد زیادی تأمین شود و با توجه به چالش‌های پیش روی کشور، مطمئنا علم و فناوری یکی از بخش‌های بسیار تعیین کننده در این عرصه است.

وی ضمن تشکر و قدرانی از همت شرکت صنایع غذایی صباح مازند جهت پیگیری و اعلام نیازهای این بخش برای تهیه مواد اولیه مورد نیاز که در حال حاضر از دیگر کشورها تهیه و وارد می گردد با توجه به نیاز فوری شرکت های کشور خواستار تشکیل سریع کارگروه فنی تخصصی برای رفع مشکل در پروسه بسیار کوتاه شد و از تخصیص اعتبار لازم به این امر خبر داد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new30 مهر 1399: با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: مراسم بزرگداشت روز جهانی زن روستایی در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد fiber_new27 مهر 1399: دکتر اسکند زند مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی در وبینار روز جهانی غذا سند امنیت غذایی كشور تدوین می‌شود fiber_new27 مهر 1399: برگزاری جلسه کمیسیون فنی ثبت منابع و مواد ژنتیکی در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new22 مهر 1399: از شیرگیری حاشی شتر ها در ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه بافق استان یزد fiber_new19 مهر 1399: برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی تاسیس شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از مزایای قانونی آن در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.