alarmشنبه 3 آبان 1399 - 12:32

Saturday 24 October 2020 - 12:32alarm

alarmالسبت 7 رَبيع الأوّل 1442 - 12:32

دکتر بازرگان : شبکه اجتماعی "تاک" باهدف ترویج دانش کشاورزی بین بهره برداران در بستر فضای مجازی آماده خدمت رسانی به کاربران این بخش است

دکتر بازرگان: نبود ارتباط پیوسته با بهره برداران از جمله معضلات مهم بخش کشاورزی است که اکنون با راه اندازی شبکه اجتماعی کشاورزی ایران "تاک"، این ارتباط مستمر و پویا بین کشاورزان و متخصصان بخش کشاورزی برقرار شده است.

alarmسه شنبه 1 مهر 1399 - 12:27 comment0 remove_red_eye57


در مراسمی با حضور دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر رسول زارع قائم مقام سازمان، دکتر جوادی معاون پژوهش و فناوری سازمان، مهندس احمدی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهادکشاورزی، دکتر فرازمند رئیس مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی سازمان از مدیر عامل و اعضای هیات مدیره "گروه توسعه فناوری های هوشمند کیان ایرانیان" به جهت راه اندازی سامانه ارتباطات اجتماعی کشاورزی "تاک" تقدیر بعمل آمد.
دکتر بازرگان اظهار داشت: نبود ارتباط پیوسته با بهره برداران از جمله معضلات مهم بخش کشاورزی است که اکنون با راه اندازی شبکه اجتماعی کشاورزی ایران "تاک"، این ارتباط مستمر و پویا بین کشاورزان و متخصصان بخش کشاورزی برقرار شده است.
 
وی مجهز شدن بهره برداران به علم و دانش روز را از اقتضائات عصر جدید دانست و خاطر نشان ساخت: لازم است بهره برداران در داشتن اطلاعات فنی و دانش به روز باشند تا بتوانند به سهولت و به صورت بر خط به اطلاعیه ها، دستورالعمل ها، قوانین و دیگر اطلاعات دسترسی داشته باشند که این امر می تواند آنان را از حضور فیزیکی در مجموعه های وزارت جهاد کشاورزی و مجموعه های بی نیاز کند.
 
رئیس سازمان با اشاره به ویژگی های اپلیکیشن شبکه اجتماعی " تاک" بیان داشت: شبکه اجتماعی " تاک"  که برای اولین بار در سطح کشور با هدف ترویج دانش کشاورزی و منابع طبیعی بر بستر فضای مجازی تولید و آماده ارائه خدمات به بهره برداران و کشاورزان است، این امکان را به بهره برداران بخش کشاورزی و سایر کاربران می دهد که با استفاده از این شبکه اجتماعی خدمات مورد نیاز خود را با کمترین هزینه و در سریعترین زمان دریافت نمایند؛ علاوه بر این کشاورزان می توانند محصولات خود را از طریق این اپلیکیشن به جامعه معرفی کنند و سؤالات، پیشنهادات و توصیه های خود را با وزیر محترم، معاونان و مدیران در میان بگذارند.   
 
دکتر بازرگان در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از گروه توسعه فناوری های هوشمند کیان ایرانیان، هدف از ایجاد شبکه اجتماعی کشاورزی ایران تاک را ترویج دانش کشاورزی و منابع طبیعی در بین بهره برداران بخش کشاورزی بر بستر فضای مجازی خواند.
دکتر فرازمند رئیس مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی سازمان نیز در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از گروه توسعه فناوری های هوشمند کیان ایرانیان اظهار داشت: ایجاد این شبکه اجتماعی از سال ۹۷ کلید خورد و اسفندماه سال ۹۸ اولین نسخه آن به بار نشست و امروز با بیش از ده هزار کاربر مشغول به فعالیت است. در این شبکه، کانال های تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی که آخرین اطلاعات هر بخش را در اختیار بهره برداران و تولیدکنندگان قرار می دهد، ایجاد شده است.
 
رئیس مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی کشاورزی سازمان در سخنان خود اظهار داشت: در حال حاضر برنامه های تصویری، هواشناسی کشاورزی، پیش بینی هوا، سرویس هشدار مخاطرات کشاورزی، اتصال به بانک رسانه ها و اپلیکیشن کشاورزی، اخبار کشاورزی، خدمات پرداخت تمامی قبوض و تماس صوتی و تصویری از امکانات این شبکه اجتماعی است و کاربران می توانند اپلیکیشن " تاک" را از سایت رسمی www.agritak.ir نصب کنند.
 
مهندس احمدی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم، ایجاد کانال های تخصصی در "تاک" و ارائه محتویات علمی، آموزشی و ترویجی در این کانال ها تحت نظارت سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و ستاد هوشمندسازی کشاورزی را بستر مناسبی در جهت ایجاد ارتباط پیوسته با بهره برداران بخش کشاورزی دانست.
 
وی امکان دریافت پیش بینی وضعیت آب و هوا براساس موقعیت جغرافیایی و آخرین توصیه هواشناسی کشاورزی را از دیگر مزیت های این برنامه کاربردی جدید خواند و تصریح کرد: بهره برداران بخش کشاورزی و کاربران ، با ثبت اطلاعات محصول و موقعیت جغرافیایی خود می توانند توصیه های به هنگام کشاورزی و مخاطرات اقلیمی را از طریق این سامانه دریافت کنند. رئیس مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: کاربران می توانند با یک کلیک تمام رسانه های نوشتاری (نشریات ترویجی و فنی و ...)، رسانه های صوتی و تصویری (فیلم و انیمیشن ترویجی و ...) و اپلیکیشن های کاربردی کشاورزی را دریافت کنند.
 
مهندس احمدی افزود: در "تاک" بازار عمده محصولات کشاورزی (برای خرید و فروش عمده)، بازار نهاده های کشاورزی، دیوار تاک (خرید و فروش کالا و خدمات کشاورزی) و اجاره خدمات و تجهیزات کشاورزی (اجاره یا رزرو) در دسترس است.
 
وی با بیان اینکه امکان دسترسی سریع به خدمات مالی بانک کشاورزی و نیز خدمات صندوق بیمه محصولات کشاورزی در سامانه تاک ایجاد شده است، گفت: در این سامانه می توان تمام قبوض و حتی قبض جرائم رانندگی را پرداخت کرد.
 
مهندس میثم عسکری مدیرعامل و عضو هیات مدیره گروه توسعه فناوری های هوشمند کیان ایرانیان نیز ضمن قدردانی از رئیس سازمان و دیگر مدیران سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در اجرای پروژه راه اندازی شبکه اجتماعی "تاک" گفت: گفتگو با دوستان، تماس تصویری و صوتی رایگان و ارسال فایل های حجیم، دسترسی به کانال های تخصصی کشاورزی و خدمات مختلف حوزه کشاورزی و منابع طبیعی در برنامه تاک فراهم شده است و این خدمات با 60 درصد تخفیف اینترنت ارائه شده است.
 
مهندس میثم عسکری با اشاره به فضای ابری نامحدود در سامانه تاک افزود: سامانه تاک برای استفاده در گوشی موبایل ویا از طریق وب امکان سازی شده است و کاربران می توانند در تمام دستگاه های ارتباطی خود یکجا و یکسان به پیام های خود دسترسی داشته باشند و بدون محدودیت نوع فایل و یا حجم در فضای ابری قادر به آپلود فایل ها و یا مطالب خود هستند.
 
در این مراسم با حضور دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و سایر مدیران ضمن اعطای لوح یادبود به مدیر عامل و اعضای هیات مدیره "گروه توسعه فناوری های هوشمند کیان ایرانیان" از مساعی این گروه در برنامه ریزی، طراحی و راه اندازی  شبکه اجتماعی "تاک"  قدردانی شد


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new30 مهر 1399: با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: مراسم بزرگداشت روز جهانی زن روستایی در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد fiber_new27 مهر 1399: دکتر اسکند زند مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی در وبینار روز جهانی غذا سند امنیت غذایی كشور تدوین می‌شود fiber_new27 مهر 1399: برگزاری جلسه کمیسیون فنی ثبت منابع و مواد ژنتیکی در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new22 مهر 1399: از شیرگیری حاشی شتر ها در ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه بافق استان یزد fiber_new19 مهر 1399: برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی تاسیس شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از مزایای قانونی آن در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.