alarmشنبه 3 آبان 1399 - 12:26

Saturday 24 October 2020 - 12:26alarm

alarmالسبت 7 رَبيع الأوّل 1442 - 12:26

کارگاه آموزشی تغذیه زنبورعسل در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد

در این کارگاه آموزشی مطالبی در خصوص آخرین یافته های تحقیقاتی روز دنیا در ارتباط با تغذیه زنبورعسل ارائه شد.

alarmشنبه 29 شهریور 1399 - 13:42 comment0 remove_red_eye93


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: کارگاه آموزشی تغذیه زنبورعسل روز یکشنبه 23 شهریور ماه سال جاری با شرکت همکاران موسسه، کارشناسان و بهره برداران و با همکاری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و انجمن زنبورعسل به شکل حضوری و وبیناری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

مدرس این کارگاه دکتر ناصر تاج آبادی پژوهشگر مروج ارشد زنبورعسل موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، مطالبی در خصوص آخرین یافته های تحقیقاتی روز دنیا در ارتباط با تغذیه زنبورعسل بیان کرد.

ایشان خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش دانش محققین و زنبورداران، افزایش تعداد کلنی ها، گرم شدن کره زمین و کمبود منابع شهد و گرده، نیاز است غذای تکمیلی و جیره مکمل همانند بقیه دام ها برای زنبورعسل فرموله شود و در اختیار آن قرار گیرد تا بتوان روند رو به رشد صنعت زنبورعسل را تضمین نمود. 

وی یادآور شد: غذاهای مکمل در زنبورعسل برای تأمین نیازهای غذایی در زمان هایی از سال که منابع غذایی طبیعی (شهد و گرده) کافی نبوده یا در دسترس نیست، استفاده می شوند. فعالیت پرورش نوزادان، وضعیت تغذیه ای در کلنی، کیفیت و کمیت گرده و شهد جمع آوری شده و ذخایر غذایی در کندو، تعیین می کنند که چه زمانی کلنی به تغذیه تکمیلی نیاز دارد.

دکتر تاج آبادی توسعه کلنی جهت داشتن جمعیت مطلوب در زمان جریان شهد، حمایت از پرورش نوزادان و رشد کلنی در آب و هوای نامساعد، تهیه ذخایر غذایی کافی برای زمستان گذرانی کلنی ها، اهداف يا توليدات خاص مانند پرورش ملكه و توليد ژل رويال را از جمله دلایل تغذیه کلنی ها با غذای تکمیلی نام برد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new30 مهر 1399: با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: مراسم بزرگداشت روز جهانی زن روستایی در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد fiber_new27 مهر 1399: دکتر اسکند زند مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی در وبینار روز جهانی غذا سند امنیت غذایی كشور تدوین می‌شود fiber_new27 مهر 1399: برگزاری جلسه کمیسیون فنی ثبت منابع و مواد ژنتیکی در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new22 مهر 1399: از شیرگیری حاشی شتر ها در ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه بافق استان یزد fiber_new19 مهر 1399: برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی تاسیس شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از مزایای قانونی آن در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.