alarmشنبه 3 آبان 1399 - 13:15

Saturday 24 October 2020 - 13:15alarm

alarmالسبت 7 رَبيع الأوّل 1442 - 13:15

در شورای تحقیقات کشاورزی موضوع همکاری با موسسات تحقیقاتی روسیه در چارچوب قانونی و ماموریت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بررسی شد

دکتر بازرگان با اشاره به گزارش های دریافتی از نحوه امتیازات مکتسبه اعضای هیات علمی و تذکرات وارده در خصوص مغایرت عناوین فعالیت های برخی از همکاران با زمینه تخصصی مطالعاتی آنان، از روسای موسسات تحقیقاتی خواست نظارت بیشتری بر روی نحوه ترفیع مرتبه اعضای هیأت علمی داشته باشند.

alarmشنبه 29 شهریور 1399 - 11:46 comment0 remove_red_eye79


شورای تحقیقات کشاورزی با حضور دکتر کامبیز بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر رسول زارع قائم مقام رئیس سازمان، دکتر ارژنگ جوادی معاون پژوهش و فناوری، دکتر عباس سعیدی مشاور مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، روسای پژوهشگاه ها، پژوهشکده ها و موسسات تحقیقاتی و مدیران کل دفاتر ستادی یکشنبه 23 شهریور جاری در سالن اندیشه به صورت وب کنفرانس برگزار شد.
 
دکتر بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در جلسه شورای تات با اشاره به عزم جدی مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در تقویت تعامل پژوهشی کشور با موسسات تحقیقاتی و پژوهشی طرف روسی از روسای موسسات تحقیقاتی زیر مجموعه سازمان خواست با بررسی نیازمندی های فناورانه و تکنولوژی بخش کشاورزی در کشور نسبت به ارائه طرح های پژوهشی و فناورانه در تعامل با موسسات علمی پژوهشی روسیه اقدام نمایند و بر تسریع در این امر تاکید نمود.
 
وی با اشاره به گزارش های دریافتی از نحوه امتیازات مکتسبه اعضای هیات علمی و تذکرات وارده در خصوص مغایرت عناوین فعالیت های برخی از همکاران با زمینه تخصصی مطالعاتی آنان، از روسای موسسات تحقیقاتی خواست نظارت بیشتری بر روی نحوه ترفیع مرتبه اعضای هیات علمی داشته باشند تا از تضییع حقوق آن دسته از همکارانی که پرتلاش و صدیق در حیطه تخصص خود وقت می گذارند، جلوگیری شود.
دکتر جوادی معاون پژوهش و فناوری سازمان با تاکید بر این موضوع که فضای امروز فضای فناورانه و فضای کسب و کارهای دیجیتال است از حوزه فناوری سازمان خواست با اثر بخشی بیشتر در دومین جشنواره ایده های برتر کشاورزی فعالیت نماید. وی ضمن پررنگ خواندن جایگاه بخش خصوصی در به ثمر نشستن ایده های برتر در کشور گفت مطمئنا داوری این جشنواره از حضور نیروهای علمی، محققین و بهره بردارن بخش خصوصی بهره خواهد برد.
 
دکتر صالحی سرپرست دفتر امور فناوری با عنوان اینکه زنجیره ایده تا ثروت در بسیاری از موارد متاسفانه قطع است از طرح خوب حمایتی از ایده پردازان در جشنواره ایده های برتر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خبر داد. وی با ارائه گزارش مفصلی از اولین جشنواره ایده های برتر سازمان، از دریافت بیش از 500 ایده در این جشنواره خبر داد و گفت: از این تعداد در اولین بررسی 300 ایده انتخاب شد که پس از داوری اولیه 26 ایده به مرحله بعدی جشنواره راه یافت و طی مدت دو ماه کارگاه های توانمند سازی برای برگزیدگان برگزار شد. دکتر صالحی عنوان کرد: در مرحله دوم داوری، 10 ایده انتخاب و نهایتا 3 ایده برتر توسط وزیر محترم جهاد کشاورزی مورد تشویق قرار گرفت.
 
وی افزود: نقطه مثبت این جشنواره، حمایت و معرفی تمامی 26 ایده برگزیده در مرحله اولیه جشنواره برای تجاری سازی به بخش خصوصی است. دکتر صالحی از برپایی نمایشگاه ارائه نیازمندی های فناورانه برای پربار نمودن جشنواره امسال در سازمان خبر داد و گفت: در جشنواره پیش رو سعی شده است تمام جوانب کشاورزی لحاظ شود؛ افزایش داوری موضوعی، طرح تشویقی معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از طرح های ارائه نهاده های وارداتی در جشنواره ایده های برتر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در سال 99 از دیگر ویژگی های این جشنواره است.
 
دکتر عباس سعیدی مشاور مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در جلسه شورای تات به معرفی مراکز و موسسات روسی جهت همکاری در امر پژوهش و تحقیقات کشاورزی و توسعه فناوری در این بخش پرداخت و به چگونگی و ارائه چارچوب همکاری با این موسسات اشاره نمود. وی از موسسات و مراکز تحقیقاتی ایران خواست که با ارائه طرح های پژوهشی مشترک نسبت به ایجاد ارتباط با موسسات روسی تلاش نماید تا بتوان از این فرصت به دست آمده جهت ارتقا و توسعه بخش کشاورزی کشور استفاده کرد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new30 مهر 1399: با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: مراسم بزرگداشت روز جهانی زن روستایی در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد fiber_new27 مهر 1399: دکتر اسکند زند مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی در وبینار روز جهانی غذا سند امنیت غذایی كشور تدوین می‌شود fiber_new27 مهر 1399: برگزاری جلسه کمیسیون فنی ثبت منابع و مواد ژنتیکی در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new22 مهر 1399: از شیرگیری حاشی شتر ها در ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه بافق استان یزد fiber_new19 مهر 1399: برگزاری کارگاه آموزشی چگونگی تاسیس شرکت های دانش بنیان و بهره مندی از مزایای قانونی آن در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.