alarmسه شنبه 1 مهر 1399 - 15:13

Tuesday 22 September 2020 - 15:13alarm

alarmالثلاثاء 4 صَفَر 1442 - 15:13

جلسه مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: ارتباط مستقیم با دامداران پیشرو، تقویت تعاونی ها، بهره گیری از فناوری ها و استفاده از تجربه های نمونه های موفق و استفاده از نظرات و نقدهای کارآمد، موجب رشد اقتصادی در این حوزه کاری خواهد بود.

alarmسه شنبه 25 شهریور 1399 - 13:38 comment0 remove_red_eye83


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه مسئولین موسسه با مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، دکتر بناءبازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، مهندس افشین صدر دادرس مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور، مهندس امیر براتی معاون بازرگانی اتحادیه، دکتر آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه و دکتر اسدزاده رئیس بخش مدیریت پرورش موسسه در تاریخ 24 شهریور ماه سال جاری در حوزه ریاست موسسه برگزار شد.

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان با اشاره به پیشینه موسسه و معرفی بخش های تحقیقاتی در خصوص تشکل ها و انجمن های غیردولتی یادآور شد: افزایش تشکل ها و انجمن ها موجب پیشرفت کشور است. 

ایشان افزود: شیوه همکاری ما بر اساس قرادادها می باشد و مواردی که قابلیت اجرایی دارد می توانیم به شما ارائه دهیم.

وی خاطر نشان کرد: ارتباط مستقیم با دامداران پیشرو، تقویت تعاونی ها، بهره گیری از فناوری ها و استفاده از تجربه های نمونه های موفق و استفاده از نظرات و نقدهای کارآمد، موجب رشد اقتصادی در این حوزه کاری خواهد بود.

در ادامه جلسه مهندس افشین صدر دادرس مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک به بیان پیشینه و اهداف تشکیل این اتحادیه پرداخت و افزود: اتحادیه دام سبک کشور در سال 1397 بنا به درخواست تعاونی های گوسفندداران کشور تشکیل شد و هدف اصلی آن جدا شدن از تعاونی ها و تشکل های گاوداری ها می باشد زیرا معاونت امور دام هم به این نتیجه رسیده که دام سبک باید مستقل باشد ولی در استان ها در این خصوص با مقاومت روبرو هستیم.

 ایشان افزود: در ابتدا با 16 تعاونی کارمان را آغاز کردیم اکنون با 35 عضو در 13 استان فعال هستیم و هدف ارتقای دام سبک و بردن کار تخصصی به میان دامداران است زیرا در 40 سال اخیر کمترین میزان سرمایه گذاری در دام سبک انجام شده است.

وی هدف از این نشست را ایجاد ارتباط بین بخش تحقیقات و و دامداران و گوسفندداران عنوان کرد و افزود: متأسفانه گوسفندداران در مقابل دانش نوین مقاومت می کنند و کارشناسان نیز هنگامی که وارد عرصه ها می شوند با زبان آنها سخن نمی گویند و همین امر موجب می شود دامداران آنها را پس بزنند و کارشناسان نیز سر خرده می شود. هدف ما این است که این ارتباط برقرار شود و ظرفیت های دام های داخلی را افزایش دهیم زیرا با ورود نژادهای دام های خارجی آشفته بازاری ایجاد شده است.

ایشان یادآور شد: امیدواریم بتوانیم با همکاری اساتید موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و مرکز اصلاح نژاد که در تحقیقات دام فعال هستند رویکرد استراتژی دام سبک را در کشور پیاده کنیم.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور، ترویج کنسانتره، همزمان سازی فحلی، پرواربندی بره ها، ترکیب ژنتیکی، وارد کردن نژادهای خارجی برای افزایش بازدهی لاشه، بازسازی و نوسازی آغل ها، پشم چینی مکانیزه و پرواربندی امانی را از جمله طرح های این اتحادیه عنوان کرد.

ایشان ارتباط با مرکز ملی فرش برای استفاده از پشم داخلی، تقاضا برای آزاد شدن صادرات پشم رنگی و همچنین راه اندازی عرضه دام زنده از طریق بورس و بازاریابی گوشت را از دیگر اقدامات این اتحادیه برشمرد.

در پایان مسئولین اتحادیه مرکزی دام سبک کشور از بخش های مختلف موسسه بازدید کردند.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new1 مهر 1399: دکتر بازرگان : شبکه اجتماعی "تاک" باهدف ترویج دانش کشاورزی بین بهره برداران در بستر فضای مجازی آماده خدمت رسانی به کاربران این بخش است fiber_new30 شهریور 1399: برگزاری دوره آموزشی ملی تلقیح مصنوعی سرویکال دام سبک در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 شهریور 1399: کارگاه آموزشی تغذیه زنبورعسل در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد fiber_new29 شهریور 1399: در شورای تحقیقات کشاورزی موضوع همکاری با موسسات تحقیقاتی روسیه در چارچوب قانونی و ماموریت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بررسی شد fiber_new26 شهریور 1399: انتخاب دكتر فضایلی و دكتر یعقوبفر از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به عنوان اعضای هیات ممیزه و كمیسیون‌های تخصصی سازمان
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.