alarmسه شنبه 1 مهر 1399 - 13:17

Tuesday 22 September 2020 - 13:17alarm

alarmالثلاثاء 4 صَفَر 1442 - 13:17

برگزاری سخنرانی های علمی و آموزشی در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

سخنرانی علمی تحت عنوان "سیاست های بهداشت جهانی در خصوص محصولات کشاورزی تراریخته" و سخنرانی آموزشی "چگونگی تنظیم قراردادها و ساختار کلی قرارداد" به شکل وبینار و حضوری در تاریخ 19 شهریور ماه سال جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

alarmشنبه 22 شهریور 1399 - 12:00 comment0 remove_red_eye76


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: سخنرانی علمی تحت عنوان "سیاست های بهداشت جهانی در خصوص محصولات کشاورزی تراریخته" و سخنرانی آموزشی "چگونگی تنظیم قراردادها و ساختار کلی قرارداد" با شرکت دکتر بنابازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، شماری از روسای بخش ها و مدیران و اعضای هیات علمی به شکل وبینار و حضوری در تاریخ 19 شهریور ماه سال جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

نخستین سخنران جلسه خانم ندا قدس کارشناس بخش مدیریت پژوهشی موسسه در خصوص تاریخچه ارگانیسم های تراریخته ژنتیکی مطالبی بیان کرد و افزود: سازمان بهداشت جهانی (WHO) موجودات تراریخته یا به عبارتی GMO ها را به موجوداتی اطلاق می کند که در آنها ماده ی ژنتیکی به نحوی تغییر یافته که به طور طبیعی اتفاق نمی افتد. فناوری مورد استفاده، اغلب تحت عناوین بیوتکنولوژی مدرن، فناوری ژن وگاهی نیز فناوری DNA نو ترکیب شناخته می شود.

وی پنج کشور برتر تولید کننده محصولات تراریخته را به ترتیب آمریکا، برزیل، آرژانتین، هند و کانادا نام برد و محاسن، مزایا و اشکالات استفاده از گیاهان تراریخته را برشمرد.

ایشان در ادامه یادآور شد: این پژوهش را می توان چنین تبیین کرد که در قرن اخير بشر با چالش هاي متعددي روبرو است كه از مهمترين آنها مي توان به تهيه و توليد غذا براي جمعيت در حال افزايش، رفع فقر و گرسنگي و حفاظت از محيط زيست اشاره نمود. 

به منظور تغذيه و رفع گرسنگي جمعيت در حال رشد جهان، ضروري است كه توليد و توزيع غذا بهبود پيدا كرده و در كنار آن آثار مخرب زيست محيطي كاهش يابد. اين امر مستلزم استفاده از يافته هاي علمي و فناوري هاي جديد مي باشد. 

وی افزود: استفاده از گياهان تراريخته به عنوان يكي از دستاوردهاي بيوتكنولوژي كشاورزي در سال هاي اخير به عنوان راهكاري براي حل برخي از مشكلات بشر در اين حوزه مطرح شده است و همانند هر فناوري جديدی، استفاده از محصولات تراريخته پرسش ها و نگراني هايي از جنبه، بهداشتي، اقتصادي، اجتماعي، زيست محيطي و اخلاقي ايجاد نموده است.

در ادامه این جلسه آقای سید محمد مهدی مدنی کارشناس امور حقوقی موسسه در خصوص چگونگی تنظیم و تهیه متن و ساختار کلی قرارداد مطالبی بیان کرد و افزود: در ماده ۱۸۳ قانون مدنی تعریفی از عقد یا قرارداد که معادل انگلیسی آن Contract است ارائه شده که عبارت است از اینکه یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد. به عبارت دیگر قرارداد نشان‌دهنده اراده طرفین برای ایجاد یک اثر حقوقی همراه با پذیرش تعهدات و مسئولیت‌ها است. 

وی یادآور شد: با امضای قرارداد تمامی اسنادی که ذکر شد پایه و اساس تفسیر قصد طرفین محسوب می‌شوند. نقض شرط و بند قرارداد نه تنها ضمانت‌آور است بلکه از اعتبار و حمایت قانونی برخوردار است.

ایشان خاطر نشان کرد: قراردادها بر حسب طرفین، موضوع و تعهدات به دسته‌های متفاوتی تقسیم می‌شوند و در واقع قرارداد در جایی است که تمامی مذاکرات اولیه و مقدماتی به ثمر رسیده و ظهور و بروز رسمی و قانونی می‌یابد.

انواع قرارداد، طرفین قرارداد، مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت، شروط و تعهدات طرفین قرارداد، ناظر قرارداد، روش های جایگزین حل و فصل اختلافات و موارد فسخ معامله از دیگر نکاتی بود که در این سخنرانی به آنها اشاره شد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new1 مهر 1399: دکتر بازرگان : شبکه اجتماعی "تاک" باهدف ترویج دانش کشاورزی بین بهره برداران در بستر فضای مجازی آماده خدمت رسانی به کاربران این بخش است fiber_new30 شهریور 1399: برگزاری دوره آموزشی ملی تلقیح مصنوعی سرویکال دام سبک در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 شهریور 1399: کارگاه آموزشی تغذیه زنبورعسل در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد fiber_new29 شهریور 1399: در شورای تحقیقات کشاورزی موضوع همکاری با موسسات تحقیقاتی روسیه در چارچوب قانونی و ماموریت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بررسی شد fiber_new26 شهریور 1399: انتخاب دكتر فضایلی و دكتر یعقوبفر از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به عنوان اعضای هیات ممیزه و كمیسیون‌های تخصصی سازمان
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.