alarmسه شنبه 1 مهر 1399 - 15:17

Tuesday 22 September 2020 - 15:17alarm

alarmالثلاثاء 4 صَفَر 1442 - 15:17

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: محققین علوم دامی ملی اندیشانی هستند که وظیفه هدایت، نظارت و جهت گیری پژوهش ها در بخش علوم دامی در کشور را عهده دار هستند

دکتر بناءبازی: برای تعامل بیشتر با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ایی ارائه کرده ایم تحت عنوان زیست بوم فناوری و کارآفرینی علوم دامی (اکو دام تک)

alarmسه شنبه 28 مرداد 1399 - 12:38 comment0 remove_red_eye101


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه شورای پژوهشی با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، دکتر بنابازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، مهندس کرمی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی، خانم دکتر جواهری مدیر امور پژوهشی، روسای بخش های تحقیقاتی و شماری از مدیران به شکل وبینار در تاریخ 27 تیر ماه سال جاری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان ضمن سخنانی اظهار داشت: محققین علوم دامی ملی اندیشانی هستند که وظیفه هدایت، نظارت و جهت گیری پژوهش ها در بخش علوم دامی در کشور را عهده دار هستند.

ایشان یادآور شد: هویت سیستم ما توسط محققین علوم دامی معنا می یابد، تنظیم سیاست های علوم دامی بر اساس نظرات محققان علوم دامی هماهنگ می شود.

دکتر اسماعیل خانیان در خصوص برگزاری دو گردهمایی روسای بخش های علوم دامی و ورودی های جدید هیات علمی، یادآور شد: سال گذشته نیاز بود سیاست های کشوری را تبیین کنیم و این گردهمایی ها مشترک برگزار شد، امسال این دو گردهمایی جداگانه برگزار شد زیرا برنامه های آنها متفاوت بود.

ایشان افزود: یکی از اهداف گردهمایی ورودی های جدید، آشنایی و شناخت همکاران جوان با بخش های موسسه بود.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا روسای بخش ها می باید تکلیف اقدام ها و سیاست گذاری های سال 99 را مشخص کنند، در حالی که در برنامه های ارائه شده در گردهمایی، این موضوع مشهود نبود. امید است هم اندیشی بیشتری با استان ها داشته باشیم، زیرا همه ما یک مجموعه هستیم و می باید شناخت بیشتری از یکدیگر داشته باشیم، ما به عنوان موسسه مادری و ملی اندیش باید تعامل بیشتری با استان های سراسر کشور داشته باشیم.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص منابع اعتباری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: برای بهره مند شدن از این منابع اعتباری باید با خواسته های آنها در قالب شرکت های دانش بنیان هم آوا شویم و خود را با ادبیات آنها هماهنگ کنیم.

ایشان منابع اعتباری موسسه از طرح های مستقل، منابع اعتباری درآمد و قراردادهای پژوهشی را به عنوان سه منبع اعتباری نام برد و افزود: زمانی که طرح ارائه شده حرفی برای گفتن داشته باشد و هماهنگ با معاونت علمی و فناوری و وزارتخانه باشد، بدون شک مورد تایید قرار می گیرد. شیوه درست آن است که در این زمینه ادبیات جدید پژوهش و تحقیق را بشناسیم و بر اساس آن پیش رویم.

در ادامه جلسه دکتر بنابازی با اشاره به برگزاری دو گردهمایی روسای بخش های علوم دامی و ورودی های جدید هیات علمی و پس از جویا شدن نظرات شرکت کنندگان در خصوص دو گردهمایی، یادآور شد:

با توجه به بازخوردهایی که از استان ها داشتیم و همچنین نظرات همکاران در موسسه، شرکت کنندگان از برگزاری وبیناری این دو برنامه رضایت خاطر داشتند.

وی در ادامه در خصوص نتایج بازدید دکتر ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از موسسه مطالبی بیان کرد و برنامه ها و پیگیری های انجام شده برای فعال کردن مجموعه موسسه در بخش های مورد نظر برای تبدیل ایده به محصول را تشریح کرد.


ایشان در توضیح این مطلب گفت برای تعامل بیشتر با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه ایی ارائه کرده ایم تحت عنوان زیست بوم فناوری و کارآفرینی علوم دامی (اکو دام تک) که افزایش ضریب خوداتکایی در تامین خوراک دام، کارآفرینی و اشتغال، تولید، رشد و توسعه نوآوری و فناوری تولید خوراک، امنیت غذایی دانش بنیان و تولید ثروت از اهداف این برنامه می باشد.

معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها در ادامه این بحث به چالش ها و راهبردها، فرآیند جذب، رشد و توسعه و امکانات موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به عنوان زیست بوم کامل فناوری اشاره کرد و فضای کارگاهی (پایلوت) و انبار، مرکز رشد واحدهای فناور، آزمایشگاه های مرجع تخصصی، فارم پرورش دام، مزرعه کشت آبی (70 هکتار)، مرکز شتابدهی، موسسه تحقیقاتی، فارم پرورش طیور، فضاهای آموزشی، کتابخانه عمومی و تخصصی، کشتارگاه دام و طیور، استارت آپ (فضای اشتراکی) را از جمله امکانات موسسه برشمرد که با دارا بودن چنین امکانات کم نظیر در کشور، فضا برای رشد و توسعه در راستای برنامه های معاونت علمی و فناوری آماده و مهیاست و ضروری است از این فرصت طلایی در راستای دستیابی به اهداف و شکوفایی موسسه بهره ببریم.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
fiber_new1 مهر 1399: دکتر بازرگان : شبکه اجتماعی "تاک" باهدف ترویج دانش کشاورزی بین بهره برداران در بستر فضای مجازی آماده خدمت رسانی به کاربران این بخش است fiber_new30 شهریور 1399: برگزاری دوره آموزشی ملی تلقیح مصنوعی سرویکال دام سبک در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 شهریور 1399: کارگاه آموزشی تغذیه زنبورعسل در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد fiber_new29 شهریور 1399: در شورای تحقیقات کشاورزی موضوع همکاری با موسسات تحقیقاتی روسیه در چارچوب قانونی و ماموریت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بررسی شد fiber_new26 شهریور 1399: انتخاب دكتر فضایلی و دكتر یعقوبفر از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به عنوان اعضای هیات ممیزه و كمیسیون‌های تخصصی سازمان
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.