alarmسه شنبه 1 مهر 1399 - 14:47

Tuesday 22 September 2020 - 14:47alarm

alarmالثلاثاء 4 صَفَر 1442 - 14:47

بررسی ظرفیت های موجود برای توسعه و تجاری سازی فناوری ها در گردهمایی مجازی روسای بخش های علوم دامی

گردهمایی روسای بخش های علوم دامی مراکز تحقیقات کشاورزی استانی در تاریخ 15 مرداد ماه سال جاری به صورت وبینار برگزار شد.

alarmیکشنبه 19 مرداد 1399 - 12:09 comment0 remove_red_eye109


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: گردهمایی روسای بخش های علوم دامی مراکز تحقیقات کشاورزی استانی با شرکت دکتر کامبیز بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و معاونین ایشان، دکتر جوادی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته های سازمان، دکتر صالحی جوزانی مدیر کل دفترامور فناوری سازمان تحقیقات ،روسای بخش های تحقیقاتی و روسای بخش های علوم دامی استان ها در تاریخ 15 مرداد ماه سال جاری به صورت وبینار برگزار شد.

در این جلسه دکتر ارژنگ جوادی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها سازمان در خصوص بررسی روند نظام های تحقیقات و نو آوری کشاورزی در کشورهای منتخب، مطالبی بیان کرد. ایشان در مورد روند سياست گذاري علم، فناوري و نوآوري در بخش کشاورزي، نظام ملی تحقیقات کشاورزی، محدودیت ها و نقاط قوت، رویکردهاي تحقيقات و نوآوري در بخش کشاورزي مطالبی بیان کرد. دکتر جوادی در ادامه به رویکردهاي تحقيقات و نوآوري در بخش کشاورزي، نظام ملی در تحقیقات کشاورزی در کشورهای مختلف، برنامه ریزی تحقیقاتی، ویژگی کشورهای موفق، مسیرهای اثرگذاری، سازگاری با تکنولوژی، نوآوری و تغییر، ضرورت تحول در سازمان ها اشاره کرد و توضیحاتی در این موارد بیان کرد.

در این جلسه دکتر صالحی جوزانی مدیر کل دفترامور فناوری سازمان تحقیقات   در خصوص نیازهای فناورانه بخش کشاورزی مطالبی بیان کرد. وی در ادامه به وضعیت فعلی واردات محصولات کشاورزی در کشور پرداخت و افزود: 70 درصد خوراک دام وارداتی است. همچنین 90 درصد دانه های روغنی و روغن کشور نیز وارد می شود. 

دکتر صالحی به نیاز کشور به فرآورده های پروتئینی و لبنی دامی بر اساس سرانه مصرف فعلی اشاره کرد و نیاز کشور به فرآورده های پروتئینی دامی را در برنامه ششم توسعه مورد بررسی قرار داد.

فرآیند تولید یک محصول دانش بنیان، ظرفیت های موجود برای توسعه و تجاری سازی فناوری ها، وضعیت موجود مراکز توسعه فناوری در سازمان تحقیقات، عملکرد مراکز رشد، فعالیت های انجام گرفته در جهت ایجاد پارک علم و فناوری کشاورزی، تشکیل کمیته های فناوری با محوریت معاونت علم و فناوری از دیگر موضوعاتی بود که دکتر صالحی به آنها پرداخت.

در این گردهمایی مهندس تیمورنژاد مدیر گروه طرح و برنامه موسسه در خصوص آيين نامه ارزيابي عملكرد بخش های تحقیقات علوم دامی در سطح استان مطالبی بیان کرد. ایشان هدف کلی از تدوین این آیین نامه را، بهبود عملکرد و همگرایی محققان و بخش های تحقیقات علوم دامی استان ها با سیاست ها و برنامه های کلان کشور و عملیاتی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور نام برد و افزود:

پایش، نظارت و هدایت محققان و بخش های تحقیقات علوم دامی استان ها، به ‌وجود آوردن ديدگاه و نگرش مشترك در موسسه و استان ها، شناسایی نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدهای پیش روی محققان و بخش های تحقیقات علوم دامی استانی، رتبه بندی بخش علوم دامی مراکز بر اساس شاخص های ارزیابی عملکرد، شناسايي و انتخاب بخش تحقیقاتی برتر، نهادينه نمودن مشاركت و كار جمعي از اهداف اختصاصی این آیین نامه می باشد.

ایشان پس از اشاره به مواد و تبصره ها، در مورد شاخص ها و سنجه های ارزيابي عملكرد توضیحاتی ارائه داد.

در انتهای جلسه اعضای هیات علمی و کارشناسان از مراکز استانی مسائل، مشکلات و پیشنهادات خود را در زمینه‌های پژوهشی و ترویجی مطرح نمودند و مدیران  موسسه تحقیقات علوم دامی به این پرسش ها پاسخ دادند. این جلسه از ساعت 9 صبح آغاز و در ساعت 16:30 به پایان رسید.

روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new1 مهر 1399: دکتر بازرگان : شبکه اجتماعی "تاک" باهدف ترویج دانش کشاورزی بین بهره برداران در بستر فضای مجازی آماده خدمت رسانی به کاربران این بخش است fiber_new30 شهریور 1399: برگزاری دوره آموزشی ملی تلقیح مصنوعی سرویکال دام سبک در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 شهریور 1399: کارگاه آموزشی تغذیه زنبورعسل در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد fiber_new29 شهریور 1399: در شورای تحقیقات کشاورزی موضوع همکاری با موسسات تحقیقاتی روسیه در چارچوب قانونی و ماموریت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بررسی شد fiber_new26 شهریور 1399: انتخاب دكتر فضایلی و دكتر یعقوبفر از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به عنوان اعضای هیات ممیزه و كمیسیون‌های تخصصی سازمان
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.