alarmسه شنبه 1 مهر 1399 - 14:29

Tuesday 22 September 2020 - 14:29alarm

alarmالثلاثاء 4 صَفَر 1442 - 14:29

بازدید دکتر بازرگان معاون وزیر جهاد کشاورزی و دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از پروژه بررسی امکان استفاده از باقلا در جیره جوجه‌های گوشتی

دکتر کامبیز بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جریان سفر به استان گلستان از روند اجرای پروژه بررسی امکان استفاده از باقلا به جای قسمتی از ذرت و کنجاله سویا در جیره جوجه‌های گوشتی در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ بازدید کردند.

alarmچهارشنبه 15 مرداد 1399 - 14:23 comment0 remove_red_eye93


دکتر کامبیز بازرگان معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جریان سفر به استان گلستان از روند اجرای پروژه بررسی امکان استفاده از باقلا به جای قسمتی از ذرت و کنجاله سویا در جیره جوجه‌های گوشتی در تاریخ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹  بازدید کردند. 

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و به نقل از روابط عمومی و روابط بین الملل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، در این برنامه که با حضور دکتر حق شناس استاندار گلستان، دکتر اسماعیل خانیان، ریاست موسسه علوم دامی کشور، دکتر مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی استان، دکتر ابوالفضل فرجی رییس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و گروهی از محققان و کارشناسان و متخصصان علوم دامی استان گلستان و اصحاب رسانه و دکتر فاطمه شیخ مجری مسئول پروژه و دکتر یوسفی مجری پروژه انجام شد استاندار گلستان با بیان اینکه یکی از مواد اولیه و تامین کننده خوراک مرغ، ذرت و سویا است که وارداتی است، اظهار کرد: مرکز تحقیقات کشاورزی استان گلستان اقدام به کشت نوعی باقلا نموده که می تواند حداقل ۳۰درصد واردات دانه های روغنی خوراک طیور را کاهش دهد.

دکتر هادی حق شناس افزود: طبیعتا این محصول، منجر به یک تغییر و تحول عمده در صنعت مرغ ایران خواهد شد و در ابتدا در گلستان اتفاق خواهد افتاد.

وی ادامه داد: این باقلا به خاطر آب و هوا در استان گلستان قابل کشت است و مواد اولیه برای خوراک طیور در داخل استان تامین خواهد شد.

دکتر حق شناس یکی از مزیت‌های نسبی استان گلستان را بحث صنعت مرغداری دانست و گفت: استان گلستان در همه قسمتهای بخش کشاورزی مزیت نسبی در کل کشور دارد.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۲ درصد مرغ ایران از استان گلستان تامین شد و امسال قطعا بیشتر خواهد شد، تصریح کرد: تولید این محصول، نوید بخش برای صنعت مرغداری استان گلستان است که دیگر نگران واردات دان از خارج نباشند و امروز ۱۰۰% در داخل استان تامین خواهد شد.

دکتر فاطمه شیخ مجری مسئول پروژه در این خصوص گفت:  پس از معرفی نخستین رقم بدون تانن و قابل برداشت مکانیزه باقلا کشور “رقم مهتا” طرح جامعی در ارتباط با بهره گیری از باقلا در جیره طیور و خوراک دام با همکاری معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان  در این مرکز آغاز و هم اکنون در حال اجرامی باشد و یکی از زیر پروژه‌های این طرح جایگزینی سطوح ۳۰-۱۰ درصدی باقلا بدون تانن با کنجاله سویا و دانه ذرت در دست اجرا می‌باشد.

در این برنامه دکتر کامبیز بازرگان و دکتر اسماعیل خانیان ضمن تقدیر از مجریان طرح و مدیریت و پیگیری های مرکز در اجرای بهینه آن، نقطه نظرات و دیدگاه های خود را بیان نمودند.

شایان ذکر است دستاوردهای تحقق این مهم، نقش مهمی در تامین جیره طیور ایفا خواهد کرد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
fiber_new1 مهر 1399: دکتر بازرگان : شبکه اجتماعی "تاک" باهدف ترویج دانش کشاورزی بین بهره برداران در بستر فضای مجازی آماده خدمت رسانی به کاربران این بخش است fiber_new30 شهریور 1399: برگزاری دوره آموزشی ملی تلقیح مصنوعی سرویکال دام سبک در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 شهریور 1399: کارگاه آموزشی تغذیه زنبورعسل در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد fiber_new29 شهریور 1399: در شورای تحقیقات کشاورزی موضوع همکاری با موسسات تحقیقاتی روسیه در چارچوب قانونی و ماموریت های سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بررسی شد fiber_new26 شهریور 1399: انتخاب دكتر فضایلی و دكتر یعقوبفر از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به عنوان اعضای هیات ممیزه و كمیسیون‌های تخصصی سازمان
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.