alarmپنجشنبه 23 مرداد 1399 - 21:40

Thursday 13 August 2020 - 21:40alarm

alarmالخميس 23 ذو الحجة 1441 - 21:40

معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها: پس از بازدید معاون علمی فناوری رئیس جمهور فرصتی طلایی برای موسسه ایجاد شده که باید از آن در راستای ارتقای جایگاه دامپروری در کشور نهایت بهره را ببریم

دکتر بنا بازی مورد توجه قرار گرفتن موسسه از سوی مسئولین بلند پایه مانند وزیر جهاد کشاورزی و معاونان ایشان و استاندار البرز و دیگر مسئولین کشوری را بخشی از اثرات مهم بازدید دکتر ستاری عنوان کرد.

alarmسه شنبه 17 تیر 1399 - 10:31 comment0 remove_red_eye132
به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه شورای پژوهشی با حضور دکتر بنابازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، خانم دکتر جواهری مدیر امور پژوهشی، روسای بخش های تحقیقاتی و همچنین با شرکت رئیس بخش علوم دامی مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي یزد از طریق وبینار در تاریخ 16 تیر ماه سال جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

در این جلسه دکتر بنابازی مطالبی در خصوص گزارش معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه در نشست شورای هماهنگی بیان کرد و افزود: بر اساس این گزارش برای تامین بودجه دو گزینه درآمدزایی و صرفه جویی پیش رو داریم. در بحث درآمدزایی، بخش های پژوهشی به جز حوزه هویت گذاری اسب و طرح زنبورعسل، هزینه بر می باشند  از سوی دیگر توجه به این نکته ضروری است که درآمدزایی می باید با رسالت های موسسه هماهنگ و در راستای پژوهش باشد. در دیدگاه های جدید حقوق پرسنل نیز به درآمدزایی گره زده می شود.

ایشان قراردادهای پژوهشی، فروش ضایعات، اسقاط خودرو، هویت گذاری اسب، آنالیز آزمایشگاهی، فروش محصولات دام و طیور، زنبورعسل و ملکه، منازل سازمانی، اجاره سالن ورزشی، اجاره زمین زراعی و گلخانه را ازعملکردهای  منابع درآمدی ستاد موسسه در سال 1398 عنوان کرد.

همچنین شرح اقلام، مواد و لوازم مصرف شدنی در ایستگاه گاودشت در سال 1398 و پیش بینی سال 1399 از دیگر موارد گزارش عملکرد منابع درآمدی ستاد موسسه بود.

در ادامه این جلسه در خصوص رویداد مهم بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از موسسه و نقطه نظرات ایشان در مورد موسسه تحقیقات علوم دامی کشور مطالبی بیان شد.

دکتر بنابازی در این خصوص یادآور شد: برای انجام این بازدید فرآیند دشواری طی شد و طرح های مشترک دکتر حسینی در خصوص مقایسه سویه های آرین و جایگزینی گندم به جای ذرت از عوامل اصلی انجام این بازدید بود.

وی مورد توجه قرار گرفتن موسسه از سوی مسئولین بلند پایه مانند وزیر جهاد کشاورزی و معاونان ایشان و استاندار البرز و دیگر مسئولین کشوری را بخشی از اثرات مهم این بازدیدعنوان کرد.  

معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها در ادامه به بخشی از سخنان دکتر ستاری در خصوص ضرورت شکل گیری یک زیست بوم کامل فناوری در حوزه دامپروری در موسسه اشاره کرد و افزود:

ایشان معتقد است: موسسه باید زیست بومی باشد که از جوانان و ایده های آنها محافظت کند. آنها هزینه‌های لازم برای تولید محصول را ندارند و راه تجاری سازی آن را نمی دانند. این زیست بوم باید حامی آنها تا مرحله تجاری سازی باشد و همچنین این موسسه باید عدد قابل توجهی از درآمد خود را از محل فروش فناوری، قرارداد با صنعت و فروش شرکت ها تأمین‌ کند. این کار اقدامات موسسه را موثرتر می کند.

دکتر بنابازی به بخش دیگری از سخنان معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور اشاره کرد و افزود: موسسه تحقیقات علوم دامی باید پذیرای جوانان و ایده های آنها باشد و پس از رشد و بلوغ این شرکت ها درصدی از سود آنها را برای توسعه فعالیت های تحقیقاتی خود بردارد. موسسه باید فضایی باشد که جوانان با ایده و بدون سرمایه وارد شوند و پس از تولید و تجاری سازی محصول خود به عنوان یک سرمایه دار از مجموعه جدا شوند. ما برای توسعه اقتصادی و علمی حوزه دام و طیور آمادگی داریم و از شرکت های این حوزه حمایت مالی می کنیم.

معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها با تاکید بر سخنان دکتر ستاری نقل قول کرد: موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برای توسعه زیرساخت های زیست بوم فناوری خود روی کمک های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حساب کند. معاونت علمی با جدیت موضوعات مرتبط با امنیت غذایی و خوراک دام و طیور را پیگیری می کند. پروژه های مختلفی هم در معاونت برای تحقق آن تعریف شده است.

دکتر بنابازی در ادامه خاطر نشان کرد ما باید از فرصت طلایی ایجاد شده درراستای ارتقای جایگاه دامپروری در کشور نهایت بهره را ببریم و از مشکلات دست و پاگیری که سازمان دامپزشکی در برخی موارد برای ما ایجاد کرده، رها شویم.

در ادامه جلسه دکتر جوانروح رئیس بخش تحقیقات ژنتیک گزارشی در خصوص کمیسیون ثبت ذخایر ژنتیکی ارائه داد و در خصوص قانون نظام جامع دامپروری کشور، آیین نامه ماده 10 دستورالعمل اجرایی، مواد قانونی مرتبط با منابع ژنتیکی دامی، دستورالعمل اجرایی شناسایی و ثبت منابع ژنتیکی دامی و صدور شناسه و شناسنامه دام، بررسی و ثبت منابع مواد ژنتیکی مطالبی بیان کرد.

در این جلسه دکتر بیطرف ثانی رئیس بخش علوم دامی مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي استان یزد از طریق وبینار گزارشی از عملکرد این بخش را ارائه داد. 

ایشان در خصوص تاریخچه، اولویت های پژوهشی، وضعیت نیروی انسانی، پروژه های در دست اجرا، ایستگاه تحقیقات بلدرچین، ایستگاه تحقیق و توسعه پرورش شتر تک کوهانه بافق، طراحی و تولید اپلیکیشن ساربانیار، ردیاب پردازش تصویر، طراحی بسته آموزشی، ترویجی پرورش بلدرچین و همکاری با موسسه درخصوص هویت گذاری 400 راس اسب، مطالبی بیان کرد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
fiber_new22 مرداد 1399: نشست مشترک رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مسئولان مرکز تحقیقات اصفهان fiber_new22 مرداد 1399: برگزاری گردهمایی مجازی اعضای هیات علمی جدید در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new21 مرداد 1399: راه اندازی بخش تشخیص ژن دوقلوزایی گوسفند در کرج fiber_new19 مرداد 1399: بررسی ظرفیت های موجود برای توسعه و تجاری سازی فناوری ها در گردهمایی مجازی روسای بخش های علوم دامی fiber_new19 مرداد 1399: در حکمی از سوی دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی علیمراد سرافرازی به سمت سرپرست مركز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد كشاورزی منصوب شد
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.