alarmپنجشنبه 23 مرداد 1399 - 21:33

Thursday 13 August 2020 - 21:33alarm

alarmالخميس 23 ذو الحجة 1441 - 21:33

معاون علمی و فناوری رئيس ‌جمهور: برضرورت شکل گیری یک زیست بوم کامل فناوری در حوزه دامپروری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشورتاکید کرد

دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌ جمهور در بازدید روز پنجشنبه 12 تیر ماه جاری از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و در جلسه ایی با مسئولین این مجموعه بر ضرورت شکل گیری یک زیست بوم کامل فناوری در حوزه دامپروری در این موسسه تاکید کرد.

alarmشنبه 14 تیر 1399 - 13:26 comment0 remove_red_eye142به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌ جمهور در بازدید روز پنجشنبه 12 تیر ماه جاری از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و در جلسه ایی با مسئولین این مجموعه بر ضرورت شکل گیری یک زیست بوم کامل فناوری در حوزه دامپروری در این موسسه تاکید کرد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: این موسسه باید دنبال ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری در مجموعه خود باشد. 

ایده های نوآور جوانان به فعالیت شما رونق می‌دهد و باید با کمک این ایده ها به تجاری سازی محصولات هسته‌های فناور کمک کنید.

به گفته معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، موسسه باید در گام نخست بر محیط اطراف خود تاثیرگذار باشد. چرا که پیشرفت امری درون زا است. تا زمانی که موسسه بر روی منطقه خود تاثیر نگذارد نمی تواند در رشد کشور موثر باشد.

وی معتقد است که موسسه باید زیست بومی باشد که از جوانان و ایده های آنها محافظت کند. آنها هزینه‌های لازم برای تولید محصول ندارند و راه تجاری سازی آن را نمی دانند. این زیست بوم باید حامی آنها تا مرحله تجاری سازی باشد.

ایشان ادامه داد: این موسسه باید عدد قابل توجهی از درآمد خود را از محل فروش فناوری، قرارداد با صنعت و فروش شرکت ها تامین‌ کند. این کار اقدامات موسسه را موثرتر می کند.

 معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهورهمچنین گفت: موسسه تحقیقات علوم دامی باید پذیرای جوانان و ایده های آنها باشد و پس از رشد و بلوغ این شرکت ها درصدی از سود آنها را برای توسعه فعالیت های تحقیقاتی خود بردارد.

ایشان معتقد است که محصول حاصل پول دولتی نیست و باید از سرمایه بخش خصوصی برای توسعه فعالیت های تحقیقاتی استفاده کنیم.

دکتر ستاری افزود: حوزه دام و طیور‌ حوزه ای اقتصادی و ثروت زا است که اگر ایده های خلاق هم به آن ورود کنند، سود اقتصادی زیادی نصیب کشور می شود.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new22 مرداد 1399: نشست مشترک رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مسئولان مرکز تحقیقات اصفهان fiber_new22 مرداد 1399: برگزاری گردهمایی مجازی اعضای هیات علمی جدید در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new21 مرداد 1399: راه اندازی بخش تشخیص ژن دوقلوزایی گوسفند در کرج fiber_new19 مرداد 1399: بررسی ظرفیت های موجود برای توسعه و تجاری سازی فناوری ها در گردهمایی مجازی روسای بخش های علوم دامی fiber_new19 مرداد 1399: در حکمی از سوی دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی علیمراد سرافرازی به سمت سرپرست مركز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد كشاورزی منصوب شد
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.