alarmسه شنبه 17 تیر 1399 - 03:52

Tuesday 7 July 2020 - 03:52alarm

alarmالثلاثاء 16 ذو القعدة 1441 - 03:52

برگزاری جلسه شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه شورای پژوهشی در تاریخ 2 تیر ماه سال جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

alarmسه شنبه 3 تیر 1399 - 12:32 comment0 remove_red_eye79

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه شورای پژوهشی با حضور دکتر بنابازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، خانم دکتر جواهری مدیر امور پژوهشی و روسای بخش های تحقیقاتی در تاریخ 2 تیر ماه سال جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

در این جلسه دکتر بنابازی به تولید نخستین ریز تراشه شناسایی دام و طیور توسط شرکت ریز سامانه های سبز ایران (رسا) با حمایت علمی و فنی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور اشاره کرد و افزود: این ریز تراشه در ایستگاه گوسفندداری موسسه با موفقیت در گوسفند و گاو نصب شد و توسط دستگاه قرائت گر (ریدر) ساخت شرکت رسا و دستگاه قرائت گر تجاری خوانده شد. براساس تفاهم نامه ای مقرر شد تولید انبوه این ریز تراشه در انحصار موسسه باشد. 

ایشان در ادامه به برگزاری نمایشگاه دام و طیور در استان اصفهان و ارائه دستاوردهای موسسه با کوشش روابط عمومی در این نمایشگاه، اشاره کرد و افزود: ریز تراشه شناسایی دام و طیور در غرفه موسسه در نمایشگاه دام و طیور عرضه شده است. 

ایشان یادآور شد: در راستای جهش تولید یکی از طرح های موسسه که مورد پذیرش قرار گرفته، تولید مکمل و افزودنی های خوراک طیور است که از سوی دکتر حسینی ارائه شده است.

دکتر بنابازی در ادامه به توافق نامه با بخش ها اشاره کرد و افزود: برای نخستین بار درخواست ها مکتوب شد و تجربه خوبی بود و اشکالات نسبت به سال پیش بر طرف گردید.

در ادامه خانم دکتر جواهری در خصوص برگزاری برنامه گردهمایی روسای بخش های علوم دامی مراکز تحقیقات کشاورزی استانی: به صورت مجازی (وبینار)مطالبی بیان کرد.

ایشان زمان پیشنهادی را مرداد ماه سال جاری عنوان کرد و هدف از برگزاری را، گفتمان سازنده بین شرکت کنندگان برشمرد.

وی موضوعات قابل طرح را بحث های تجاری سازی و فناوری، بیان سیاست های کلی موسسه (از نظر پژوهشی)، ارائه راه حل برای تناقضات موجود بین وظایف محوله و آیین نامه ترفیع و ارتقاء بیان کرد.

دکتر جواهری در ادامه جلسه در مورد برنامه گردهمایی اعضای هیات علمی جذب جدید به صورت مجازی (وبینار) در مرداد ماه سالجاری نیز مطالبی بیان کرد و افزود: هدف از برگزاری این وبینار تعیین مسیر برای فعالیت های پژوهشی آینده موسسه می باشد.

در این جلسه دکتر جوانروح رئیس بخش تحقیقات ژنتیک گزارشی در مورد پیشرفت ثبت دام های بومی کشور ارائه داد و افزود:طرح های پایش و ثبت نژادها از مرداد ماه 1396 برای 6 گونه دام و طیور کشور آغاز شد و فاز نخست آن برای نژادهای در خطر انقراض بود و نژادهای دیگری نیز به آنها افزوده شد.

ایشان یادآور شد: گونه بز شامل 4 نژاد، گوسفند 10 نژاد، گاو 4 نژاد، اسب 4 نژاد ، شتر دو کوهانه، مرغ بومی 3 نژاد می باشد.

دکتر جوانروح خاطر نشان کرد: شناسنامه های معرفی نژادها، تدوین شده و برخی از گزارش های نهایی فروست گرفته اند و گونه شتر دو پروژه در استان های اردبیل و قم در مرحله داوری قرار دارد.

در ادامه جلسه در خصوص موارد مطرح شده بحث و گفتگوهایی انجام شد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور






fiber_new15 تیر 1399: دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور: موسسه تحقیقات علوم دامی برای توسعه زیرساخت های خود در خصوص زیست بوم فناوری در حوزه دام و طیور روی کمک های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حساب کند. fiber_new14 تیر 1399: معاون علمی و فناوری رئيس ‌جمهور: برضرورت شکل گیری یک زیست بوم کامل فناوری در حوزه دامپروری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشورتاکید کرد fiber_new12 تیر 1399: بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌ جمهور از ظرفیت های تجاری سازی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور علوم دامی fiber_new11 تیر 1399: برگزاری جلسه جمع بندی چگونگی ادامه کار واحد گاوداری ایستگاه ملی گاودشت در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new10 تیر 1399: برگزاری روز مزرعه معرفی سیلاژ خوراک کامل دام بر پایه تفاله پرتقال در ایستگاه ملی تحقیقات گاودشت
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.