alarmسه شنبه 17 تیر 1399 - 04:35

Tuesday 7 July 2020 - 04:35alarm

alarmالثلاثاء 16 ذو القعدة 1441 - 04:35

در جلسه شورای پژوهشی مطرح شد: هدف توافق نامه ها دستیابی به دستاورد است

جلسه شورای پژوهشی از طریق وبینار در تاریخ 11 خرداد ماه سال جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

alarmدوشنبه 12 خرداد 1399 - 09:43 comment0 remove_red_eye92


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه شورای پژوهشی با حضور دکتر بنابازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، خانم دکتر جواهری مدیر امور پژوهشی، روسای بخش های تحقیقاتی و همچنین با شرکت رئیس و همکاران بخش علوم دامی مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي قم از طریق وبینار در تاریخ 11 خرداد ماه سال جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

در این جلسه دکتر بنابازی در خصوص هماهنگی های انجام شده با سازمان اقتصادی کوثر مطالبی بیان کرد و یادآور شد: در پی دیدار و گفتگو با نماینده های عالی رتبه  هلدینگ کشاورزی کوثر و آگاهی آنها از ظرفیت های موسسه جهت سرمایه گذاری روی پروژه های تخصصی، در 14 مورد به توافق رسیدیم.

ایشان یادآور شد: نمایندگان سازمان اقتصادی کوثر از پروژه بناب، هوشمندسازی و اینترنت اشیاء، ایستگاه گاودشت و پروژه کود مرغی استقبال کردند ولی در زمینه دام سبک استقبالی از سوی آنها انجام نشد.

وی افزود: این هلدینگ ظرفیت و پتانسیل بالایی برای کار دارد و روی پروژه های بزرگ سرمایه گذاری می کند.

دکتر بنابازی در ادامه در مورد گزارش پیشرفت توافق نامه با بخش های پژوهشی و فراخوان 1399 مطالبی بیان کرد و یادآور شد: در توافق نامه، سخن از طرح، پروژه یا گزارش نهایی نیست. موسسه کارهای زیادی دارد که در قالب پژوهشی نمی گنجد، نیاز است هر فردی بخشی از کار را به عهده بگیرد. 

ایشان افزود: سال گذشته توافق نامه ایی نوشته شد و در این توافق نامه به دنبال دستاورد هستیم. هر سال پیش از هفته پژوهش، اعضای هیات علمی می باید دستاوردی را در راستای سیاست های موسسه ارائه دهند. به همین منظور جلسات جداگانه ایی با هر یک از بخش های تحقیقاتی موسسه برگزار کردیم و این جلسات ادامه دار است.

معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها در خصوص برنامه یاوران تولید که با هدف ورود محققان به عرصه و انتقال دانش در بخش اجرا (وزارتخانه و استان ها) می باشد، یادآورشد: این برنامه پیشنهاد دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی با هدف انجام کارهای علمی و پژوهشی در کنار کارهای عملی است و در این راستا حضور محققین معین در کنار تولید کننده ها باید پررنگ تر باشد.

وی در ادامه در خصوص لاین مرغ آرین نکاتی را یادآور شد و گفت: معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری طرح لاین آرین را پیش می برد و موسسه با دارا بودن 4 نماینده در این جلسات حضور موثر و پر رنگی دارد.

در ادامه جلسه دکتر آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در خصوص چگونگی همکاری موسسه های دیگر در راستای ارتقای تولید و تامین علوفه کشور در سال زراعی پیش رو مطالبی بیان کرد و افزود: در ستاد علوفه چگونگی همکاری موسسات دیگر درحال جهت دهی است و در سیاست های کاری این ستاد نظرات متخصصین موسسه مورد توجه قرار میگیرد.

دکتر آقاشاهی در مورد برنامه بخش، جهت انتقال یافته های بند الف به ترویج، اجرا (وزارتخانه، استان ها) و بهره برداران گفت: تاکنون انباشتی از اطلاعات وجود داشت که به بهره برداران ارائه نشده بود و پیش بینی می شود در آینده بسته های دانشی به کشاورزان و بهره برداران ارائه شود و این موضوع در قالب ستاد علوفه ساماندهی شده است. 

ایشان خاطر نشان کرد در زمینه تامین نهاده ها در طیورمشکل وجود دارد. همچنین بهبود شاخص تولید و مصرف مکمل های ویتامینی از مواردی است که دارای مشکل هستیم. در این راستا آموزش هایی داده می شود تا دریابیم پس از آموزش بهبود شاخص تولید چقدر بوده؟ همچنین در مورد علوفه جایگزین مانند سورگم، با مراکزی مانند قم همکاری هایی داریم و با معاونت ترویج نیز همکاری می کنیم و پرسش اصلی این است که چرا علوفه های جایگزین وارد عرصه مصرف نشده است.

در این جلسه دکتر هاشمی رئیس بخش علوم دامی مرکز تحقیقات استان قم از طریق وبینار گزارشی از عملکرد بخش علوم دامی این مرکز ارائه داد و در مورد ایستگاه های بخش، آمار فعالیت های پژوهشی، دستاوردهای شاخص تحقیقاتی، مشخصات تجاری سازی تحقیقات و انتظارات این بخش از موسسه مطالبی بیان کرد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new15 تیر 1399: دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور: موسسه تحقیقات علوم دامی برای توسعه زیرساخت های خود در خصوص زیست بوم فناوری در حوزه دام و طیور روی کمک های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حساب کند. fiber_new14 تیر 1399: معاون علمی و فناوری رئيس ‌جمهور: برضرورت شکل گیری یک زیست بوم کامل فناوری در حوزه دامپروری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشورتاکید کرد fiber_new12 تیر 1399: بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌ جمهور از ظرفیت های تجاری سازی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور علوم دامی fiber_new11 تیر 1399: برگزاری جلسه جمع بندی چگونگی ادامه کار واحد گاوداری ایستگاه ملی گاودشت در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new10 تیر 1399: برگزاری روز مزرعه معرفی سیلاژ خوراک کامل دام بر پایه تفاله پرتقال در ایستگاه ملی تحقیقات گاودشت
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.