alarmسه شنبه 17 تیر 1399 - 03:36

Tuesday 7 July 2020 - 03:36alarm

alarmالثلاثاء 16 ذو القعدة 1441 - 03:36

«یاوران تولید»، پل ارتباطی بخش تحقیقات کشاورزی با بهره‌برداران

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور گفت: "یاوران تولید" بیشترین نقش را در ارتباط با بهره‌برداران روستایی خواهند داشت؛

alarmچهارشنبه 7 خرداد 1399 - 14:03 comment0 remove_red_eye90

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور گفت: "یاوران تولید" بیشترین نقش را در ارتباط با بهره‌برداران روستایی خواهند داشت؛ برای این منظور سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، کشور را پهنه بندی کرده و برای هر پهنه یک مسئول در نظر گرفته است، بنابراین ما به واسطه مسئول پهنه سعی می‌کنیم رابطه خود را با دامداران و بهره‌برداران امور دامی حفظ کنیم.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سعید اسمائیل‌خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در رابطه با نقش کارشناسان و مروجین در اگاهی رساندن به جامعه کشاورزی، اظهار کرد: در موسسه تحقیقات علوم دامی دستاوردهای تحقیقاتی بسیاری وجود دارد که باید در جهت اهداف و ماموریت‌های وزارت‌ جهاد کشاورزی به کار گرفته شود و یکی از روش‌های انتقال این تحقیقات به زیربخش‌ها، ارائه آن به کارشناسان و مروجین است.

وی افزود: برای رساندن تحقیقات به کارشناسان، در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از روش ارسال مقاله به همایش‌ها، کنگره‌ها و سخنرانی‌های علمی استفاده می‌شود تا برون‌دادها را به آنها منتقل کنیم.

اسمائیل‌خانیان ادامه داد: ما خارج از بخش تحقیقاتی با دو گروه تولیدکننده مواجه هستیم؛ یکی بهره‌برداران صنعتی بزرگ که در زیر مجموعه خود کارشناسان زبده‌ای دارند و دیگری کشاورزان و بهره‌برداران خرد روستایی هستند که امکان گرفتن اطلاعات را به سهولت ندارند.

وی افزود: ما برای همکاری با بهره‌برداران صنعتی بزرگ، قراردادهایی را می بندیم و برون‌داد‌ها را در اختیار آنها قرار می‌دهیم اما در رابطه با بخش اعظم جامعه کشاورزی که میزان تولید آنها ۶۰ درصد از تولید کشور را شامل می‌شود باید روش‌های دیگری را اعمال کنیم.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با اشاره به لزوم آگاه سازی قشر روستایی برای ایجاد تحول در سال جهش تولید عنوان کرد: "یاوران تولید" بیشترین نقش را در ارتباط با بهره‌برداران روستایی خواهند داشت؛ برای این منظور سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، کشور را پهنه بندی کرده و برای هر پهنه یک مسئول در نظر گرفته است، بنابراین ما به واسطه مسئول پهنه سعی می‌کنیم رابطه خود را با دامداران و بهره‌برداران امور دامی حفظ کنیم.

وی افزود: ما از طریق مسئولان پهنه نحوه مدیریت، پرورش، بهداشت و مسائل بهبود ژنتیکی را به بهره‌برداران خود منتقل می‌کنیم.

اسمائیل‌خانیان تأکید کرد: دامداران تحت تاثیر نوسانات بازار هستند و هر چه تعاملات ما با آنها بیشتر شود، این تاثیرات کاهش می‌یابد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
 

fiber_new15 تیر 1399: دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور: موسسه تحقیقات علوم دامی برای توسعه زیرساخت های خود در خصوص زیست بوم فناوری در حوزه دام و طیور روی کمک های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حساب کند. fiber_new14 تیر 1399: معاون علمی و فناوری رئيس ‌جمهور: برضرورت شکل گیری یک زیست بوم کامل فناوری در حوزه دامپروری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشورتاکید کرد fiber_new12 تیر 1399: بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌ جمهور از ظرفیت های تجاری سازی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور علوم دامی fiber_new11 تیر 1399: برگزاری جلسه جمع بندی چگونگی ادامه کار واحد گاوداری ایستگاه ملی گاودشت در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new10 تیر 1399: برگزاری روز مزرعه معرفی سیلاژ خوراک کامل دام بر پایه تفاله پرتقال در ایستگاه ملی تحقیقات گاودشت
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.