alarmدوشنبه 12 خرداد 1399 - 03:38

Monday 1 June 2020 - 03:38alarm

alarmالإثنين 9 شَوّال 1441 - 03:38

نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر

نشست مشترک مسئولان موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر جهت همکاری های توسعه ایی در تاریخ 31 اردیبهشت ماه جاری در سالن حوزه ریاست موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

alarmچهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 - 14:55 comment0 remove_red_eye91


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: نشست مشترک مسئولان موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر جهت همکاری های توسعه ایی با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه، دکتر بنابازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، دکتر فضایلی عضو هیئت علمی بخش تحقیقات تغذیه، دکتر لطف الهیان عضو هیئت علمی بخش تحقیقات تغذیه و مدیر آزمایشگاههای موسسه، دکتر واعظی معاون اقتصادی و امور بین الملل هلدینگ کشاورزی کوثر، دکتر زحمت کش معاون پژوهشی، دکتر شریعتی معاون سرمایه گذاری، دکتر زندیه مدیرعامل مرغک، مهندس کریمی مدیر مجموعه دام، مهندس بختیاری معاون تولید این مجموعه و برخی از همکاران موسسه در تاریخ 31 اردیبهشت ماه جاری در سالن حوزه ریاست تشکیل شد.

در این نشست دکتر اسماعیل خانیان ضمن سخنانی با معرفی بخش های پژوهشی موسسه در مورد کارکردهای موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و برخی طرح های انجام شده توضیحاتی ارائه داد و افزود: می توانیم در مورد شاخص هایی که در موسسه وجود دارد و نیاز به سرمایه گذاری دارد با بحث و گفتگو به نتایجی دست یابیم. 

ایشان یادآور شد: نفوذ دانش در پرورش و مدیریت و تغذیه در بخش روستایی اندک است ولی در بخش های صنعتی این موضوع پیشرفت بیشتری دارد. بهتر است صنعت در کنار دامپروری دیده شود.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، به برخی از فعالیت های انجام شده در ایستگاه تحقیق و توسعه گاو دومنظوره گاودشت و تولید مواد ژنی در کرمانشاه اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد در مورد پرواربندی گوساله و تغذیه بتوان به همکاری های مطلوبی دست یافت.

در ادامه دکتر بنابازی ضمن سخنانی به عناوین پیشنهادی برای  همکاری های توسعه ایی با هلدینگ کشاورزی کوثر اشاره کرد که عبارت بودند از: توسعه پرورش بوقلمون بومی (تکمیل، تجهیز و تامین سرمایه در گردش ایستگاه ملی تحقیق و توسعه بوقلمون بومی کشور)، ایجاد مرکز تولید مواد ژنی دام سبک کشور (مرکز اصلاح نژاد دام سبک غرب کشور)، توسعه ملکه زنبورعسل اصلاح شده ایرانی (سویه آرام 97)، تاسیس و تجهیز اولین آزمایشگاه تخصصی ژنتیک پیشرفته دام کشور، توسعه تولید صنعتی خوراک کامل دام (بلوک، پلت، فرمولاسیون ویژه دام عشایری)، راه اندازی پایلوت فرآوری کود مرغی واحدهای پرورش طیور هلدینگ کوثر و تبدیل به خوراک دام، اجرای واحد نمونه گاوداری هوشمند، اجرای خط تولید انبوه خوراک دام از پسماندهای کشاورزی و باغی (کرمان: پوست پسته، هرمزگان: کنسانتره جنوب، استانهای شمالی: تفاله مرکبات)، ایجاد مزرعه نمونه توسعه گاو دومنظوره (گاودشت)، تولید مواد ژنی برتر دامی سبک (پرورش خالص، ژنومیک، سنتز نژاد و شبیه سازی) در چند منطقه کشور (کرمانشاه: گوسفند سنجابی، قزوین: گوسفند شال، گاودشت: گوسفند زل)، اجرا و توسعه سیستم آبیاری تحت فشار مزارع علوفه های کم آب بر در ایستگاه گاودشت (نحوه همکاری: مشارکت در سود ناشی از افزایش تولید).

ایشان در ادامه در خصوص عناوین پیشنهادی برای همکاری های آموزشی، فنی و مشاوره­ای با شرکت توسعه و پژوهش هلدینگ کشاورزی کوثر به موارد زیر اشاره کرد: بازسازی شجره در گله های تحت پوشش هلدینگ کوثر به روش مولکولی، تحقیق و توسعه و همکاری و مشارکت در استفاده از ظرفیتهای آزمایشگاهی طرفین در خصوص مرغ اجداد گوشتی آرین تحت پوشش هلدینگ کوثر و همکاری های آموزشی و مشاوره ای فیمابین.

در این جلسه دکتر فضایلی در مورد کود مرغی توضیحاتی بیان نمودند.

در ادامه دکتر لطف الهیان در خصوص لاین آرین به نکاتی اشاره کرد و افزود: در زمان تحریم و مشکلات ناشی از آن جوجه یک روزه لاین آرین مطرح شد.

ایشان افزود: با توجه به شرایط کشور در خصوص طیور، در مورد جوجه های گوشتی و مرغ مادر آرین کارهای تحقیقاتی انجام شده است. همچنین ایشان اشاره داشتند که در مورد همکاری های آموزشی و پژوهشی نیز فعالیت هایی انجام گرفته است.

دکتر لطف الهیان در ادامه خاطر نشان کرد: در خصوص مادر و جوجه گوشتی و اجداد می توانیم با شما همکاری داشته باشیم همچنین حدود 70 طرح در مورد آرین انجام داده ایم که اطلاعات آن در اختیار معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است که می توانیم این اطلاعات را در اختیار شما نیز قرار دهیم.

در ادامه جلسه دکتر واعظی معاون اقتصادی و امور بین الملل هلدینگ کشاورزی کوثر در خصوص فعالیت های این مجموعه مطالبی بیان کرد و افزود: موضوع فعالیت اصلی شرکت، سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های تولیدی کشاورزی و دامپروری، مرغداری، پرورش و صید آبزیان، خوراک دام و طیور و صنایع تولید و فراوری مواد اولیه محصولات واسطه ای و محصولات نهایی وابسته به این فعالیت ها می باشد که توسط 24 شرکت زیرمجموعه انجام می پذیرد. این شرکت یکی از بزرگترین شرکت های ایرانی است که در راستای اجرای زنجیره تامین، گام های بلندی برداشته است.

ایشان افزود: هلدینگ کشاورزی کوثر در حال حاضر حدود 80 درصد جوجه یکروزه مرغ مادر گوشتی، بیش از 50 درصد جوجه یکروزه مرغ مادر تخم گذار، تولید صدها هزار تن خوراک دام و طیور و آبزیان و بیش از 50 درصد جوجه یکروزه تخم گذار تجارتی و نیز ادوات، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز صنعت دام، طیور و آبزیان مورد نیاز کشور را تأمین می نماید. 

دکتر واعظی خاطر نشان کرد: افزون بر این، سالانه ده ها میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی، ده ها هزار تن گوشت مرغ، شیر خام و فرآورده های لبنی و مقادیر قابل ملاحظه ای غلات و علوفه در شرکت های تابعه تولید می شود. وی افزود: صادرات مقادیر قابل توجهی از محصولات فوق، بخش دیگری از فعالیت های این شرکت ها را تشکیل می دهد. همچنین شرکت توجه شایانی به آبزی پروری، محصولات دارویی، زراعت، باغبانی، کشت فراسرزمینی و محصولات گلخانه ای دارد.

ایشان یادآور شد: یکی از تغییرات رویکردی ما فعال شدن در حوزه دام است، همچنین در حوزه طیور نیز فعال بوده ایم و در بخش پشتیبانی به دنبال رویکردهای جدیدی هستیم.

دکتر واعظی افزود: در حوزه های دام سبک و سنگین، متخصصان ما نظرات خود را ارائه خواهند داد و در مورد بحث های مالی می توانیم با مشارکت و همکاری به نتایج مطلوبی دست یابیم.

در ادامه دکتر زندیه ضمن سخنانی اظهار داشت: نگاه اقتصادی و فعالیت هایی که منجر به سودآوری شود برای ما اهمیت دارد.

ایشان یادآور شد: هلدینگ اقتصادی در بورس قرار گرفته است، اگر بتوانیم از بحث های پژوهشی در راستای افزایش تولید و سودآوری بهره ببریم بسیار ارزشمند است.

وی خاطرنشان کرد: ما در حوزه های طیور تخم گذار و گوشتی، حوزه دام سبک، حوزه آبزی پروری، گلخانه، و بحث های آزمایشگاهی و تولید خوراک به عنوان واحدهای پشتیبانی فعالیت می کنیم.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور 

fiber_new10 خرداد 1399: انتشار كتاب راهنمای تغذیه و پرورش بز، نژاد بوئر fiber_new8 خرداد 1399: در جلسه ای با حضور دکتر جوادی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان: روند پیشرفت طرح های كلان(مگاپروژه) سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت fiber_new7 خرداد 1399: «یاوران تولید»، پل ارتباطی بخش تحقیقات کشاورزی با بهره‌برداران fiber_new7 خرداد 1399: طرح پایلوت پرورش مرغ بومی"خزك" توسط دفتر زنان روستایی در استان سیستان و بلوچستان با موفقیت اجرا شد fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.