alarmدوشنبه 12 خرداد 1399 - 02:11

Monday 1 June 2020 - 02:11alarm

alarmالإثنين 9 شَوّال 1441 - 02:11

دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جلسه ارائه گزارش عملکرد سال 1398: راه اندازی سامانه بهره ور شتر تك كوهانه و تولید كپسول خوراكی ژل رویال از جمله دستاوردهای سال ۱۳۹۸ این موسسه است

سلسله جلسات ارائه گزارش عملکرد سالانه سال 1398 موسسه تحقیقات علوم دامی کشور روز یکشنبه 21 اردیبهشت ماه سال جاری در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به صورت مجازی برگزار شد.

alarmدوشنبه 29 اردیبهشت 1399 - 12:21 comment0 remove_red_eye60

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات، آموزش و کشاورزی " سلسله جلسات ارائه گزارش عملکرد سالانه سال 1398 موسسه تحقیقات علوم دامی کشور روز یکشنبه 21 اردیبهشت ماه سال جاری با حضور دکتر کامبیز بازرگان رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، حجت الاسلام و المسلمین سعیدیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان، دکتر رسول زارع قائم مقام، معاونان و مدیران کل ستادی سازمان با دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به صورت مجازی برگزار شد. 

دکتر بازرگان رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی پس از قدردانی از فعالیتهای مثبت همکاران در موسسه تحقیقت علوم دامی کشور  سخنانی در خصوص فعالیت های آن موسسه بیان و اشاره داشت: لازم است ورودی و خروجی دستاوردهای  موسسه مشخص باشد و باید طوری برنامه ریزی کنید که خروجی برای کشور سودمند و پایدار شود. 

وی به ارتباط هرچه بیشتر همکاران موسسه با ذینفعان تاکید کرد و  ارتباط موسسه با مراکز و موسسه های همتراز و معاونت دام وزارت متبوع را مثبت ارزیابی کرد. وی از توزیع اعتبارات سال گذشته قدردانی نمود و به اجرای پروژه ها و طرح های هدفمند و موثر تاکید داشت. 

رئیس سازمان در سخنان خود در خصوص ایستگاه گاودشت بیان داشت: ایستگاه گاودشت باید یک ایستگاه نمونه و الگوی کارآمد برای منطقه و آموزش و ترویج بوده و درآمدزایی منطقی داشته باشد. وی با تشریج این موضوع که موسسه علوم دامی می تواند ظرفیت های بسیار زیادی در اشتغال ایجاد نماید، این موسسه را پرچمدار طرح های تحقیقاتی جهت ایجادشغل به جوامع شهری و روستایی برشمرد، همچنین متذکر شد پرداختن موسسه  به بحث خوراک دام از اهمیت خاصی در کشور برخوردار است. رئیس سازمان حفظ ذخایر ژنتیکی را یکی از وظایف مهم موسسه برشمرد و بیان داشت که این وظایف باید به نحوه احسن ثبت و احصاء و هماهنگ با مسئولان ذخایر ژنتیکی در سازمان و وزارت متبوع  به صورت پایدار هدایت شود.

دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور فعالیت ها و دستاوردهای شاخص سال 1398 موسسه را شامل برنامه تغذیه و پرورش ویژه دام سبک عشایری، ثبت و پایش جمعیت های دامی، طیور و زنبور عسل (فاز یک: جمعیت های در خطر انقراض)، سامانه بهره ور شتر تک کوهانه، و تولید کپسول خوراکی ژله رویال نام برد همچنین از دستاوردهای دو سال اخیر موسسه نیز به تنوع بخشی به منابع خوارک دام داخلی و فرمولاسیون جیره طیور بر پایه گندم، سنتز نژاد بز شیری پرتولید و سازگار با اقلیم سردسیر، هویت بخشی و ثبت اسب کشور، اصلاح نژاد ملکه زنبور عسل ایرانی (آرام 97) و حفظ و احیای گاو سیستانی اشاره داشت. وی تهیه 12 مورد گزارش تحلیلی و پاسخ کارشناسی به آن را از دیگر کارهای محققان آن موسسه نام برد.

وی با مقایسه درآمد دارائی های فکری به کل درآمد موسسه در سال گذشته، میزان 3 درصد درآمدهای موسسه تحقیقات علوم دامی را ناشی از درآمدهای فکری شامل فروش دانش فنی، فروش ملکه اصلاح شده به زنبورداران، مشارکت در قرارداد و غیره نام برد.

رئیس موسسه با تشریح فعالیت های بین المللی شاخص در سال گذشته به برگزاری روزمزرعه شتر و برگزاری کارگاه های آموزشی توسط محققین مطرح بین المللی از دانشگاه   Vetmeduniاتریش در بافق یزد اشاره داشت همچنین برگزاری دومین کنگره بین المللی زنبور عسل ایران همراه با برگزاری کارگاه های آموزشی توسط محققین مطرح بین المللی از 4 کشور خارجی،  مطرح شدن موثر کنگره در مهمترین سایت های تحقیقات زنبور عسل دنیا برای اولین بار  Apimondia,COLOSS و IBRA از دیگر کارها بوده است.

دکتر سعید اسماعیل خانیان با تشریح برنامه های مشترک اجرا شده با موسسه آموزش و ترویج کشاورزی به برگزاری 7 روز مزرعه، تدوین 2 طرح تحقیقی – ترویجی، ارتباط محققین معین با ترویج در 4 مرحله، تهیه 3 دستورالعمل فنی، 1 هندبوک و تعداد 3 فیلم آموزشی اشاره داشت. 

رئیس موسسه درخصوص توانمندسازی و هدفمندی فعالیت های اعضاء هیات علمی جدیدالاستخدام موسسه به اقداماتی چون: هم اندیشی اعضاء هیات علمی جدید الاستخدام در موسسه و دعوت از چند نفر عضو هیات علمی موفق برای سخنرانی، دعوت از اعضای هیات علمی جدیدالاستخدام برای شرکت در گردهمایی سالیانه روسای بخشهای علوم دامی مراکز استانی د موسسه با تاکید بر تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی، برنامه ریزی هدفمند دوره های توانمندسازی اعضای جدید الاستخدام با تاکید بر آشنایی با ایستگاه های تحقیقاتی و تصویب حداقل یک پروژه تحقیقاتی مستقل از محل اعتبارات پژوهشی موسسه برای آنها در بدو استخدام، مشارکت اعضای جدیدالاستخدام به همکاری در پروژه های راهبردی موسسه از جمله پروژه سنتز نژاد بزشیری و بکارگیری این اعضاء در مدیریت بخش های تحقیقاتی استانی اشاره داشت. 

وی در سخنان خود ضمن تشریح اعتبارات تخصیص یافته هزینه ای و تملکی به استان ها در سال 1398 به توضیح درخصوص اعتبارات ارسالی به مراکز تحقیقاتی و پروژه های مصوب در مقایسه با تفاهم نامه و همچنین میزان صرفه جویی سال گذشته موسسه در ارتباط با هزینه ها و راه کارهای اتخاذ شده برای ارتقاء درآمد اختصاصی اشاره نمود. 

دکتر سعید اسماعیل خانیان تقویت زیر ساخت های پژوهشی موسسه را یکی از فعالیت های مهم موسسه در سال گذشته نام برد که شامل: راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناور علوم دامی و استقرار 5 شرکت و واحد فناور، بازسازی، تجهیز و تکمیل بانک ژن، تجهیز آزمایشگاه، بازسازی دو آزمایشگاه تخصصی در مجموعه آزمایشگاه مرکزی موسسه بیان داشت. 


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new10 خرداد 1399: انتشار كتاب راهنمای تغذیه و پرورش بز، نژاد بوئر fiber_new8 خرداد 1399: در جلسه ای با حضور دکتر جوادی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان: روند پیشرفت طرح های كلان(مگاپروژه) سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت fiber_new7 خرداد 1399: «یاوران تولید»، پل ارتباطی بخش تحقیقات کشاورزی با بهره‌برداران fiber_new7 خرداد 1399: طرح پایلوت پرورش مرغ بومی"خزك" توسط دفتر زنان روستایی در استان سیستان و بلوچستان با موفقیت اجرا شد fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.