alarmدوشنبه 12 خرداد 1399 - 03:45

Monday 1 June 2020 - 03:45alarm

alarmالإثنين 9 شَوّال 1441 - 03:45

سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج كشاورزی باید با جدیت در اجرای طرح "یاوران تولید" همكاری كند.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: لزوم همکاری برای اجرای طرح «یاوران تولید» در بخش کشاورزی

alarmیکشنبه 28 اردیبهشت 1399 - 13:53 comment0 remove_red_eye34

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی باید با جدیت در اجرای طرح "یاوران تولید" که می‌تواند به یکی از الگوهای موفق برای بخش کشاورزی، پس از آن صنعت و سایر بخش‌ها تبدیل شود، همکاری کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و به نقل از خبرنگار ایانا، کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه معارفه کامبیز بازرگان رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به ابلاغ طرح "یاوران تولید"، گفت: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی باید با جدیت با موسسه آموزش و ترویج برای اجرای این طرح همکاری کند، زیرا اگر این طرح موفق شود تبدیل به یکی از الگوهای بسیار خوب برای بخش کشاورزی، پس از آن صنعت و سایر بخش‌ها خواهد شد.

وی ادامه داد: در این طرح، پژوهشگران ما فعالیت اجرایی خواهند داشت و در میادین اجرایی و تولیدی حاضر خواهند بود.

خاوازی با تاکید بر ایجاد سیستم یکپارچه اطلاعات، گفت: در همه دنیا، سیستم یکپارچه اطلاعاتی وجود دارد و ایجاد این سیستم اطلاعاتی یکپارچه برای بخش کشاورزی فعالیت بسیار بزرگی است و باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به کار نیمه تمام در خصوص اجرای طرح مرکز تماس، تصریح کرد: بخشی از فعالیت این طرح انجام شده و نیازمند دستورالعمل اجرایی و گردش کار است.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: در صورتی که مرکز تماس به بهره‌برداری برسد، کمک شایانی به کشاورزان خواهد شد.

خاوازی با بیان اینکه ایجاد پیام‌رسان بخش کشاورزی نیز کمک کننده کشاورزان است، گفت: اگر کشاورزان عادت به پیام‌رسان کنند، اطلاعات رد و بدل می شود و به بسیاری از مشکلات این بخش و کشاورزان پاسخ داده خواهد شد؛ کشاورزان با پیام رسان می‌توانند از سطح زیر کشت، وضعیت بازار و بسیاری از مسائل دیگر اطلاع پیدا کنند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر استفاده از ظرفیت رسانه ملی، تصریح کرد: تلوزیون بسیار موثر است؛ قطعاً گناه نابخشودنی خواهد بود اگر امروز ما نتوانیم از ظرفیت تلویزیون برای بخش کشاورزی استفاده کنیم.

خاوازی ادامه داد: در تلوزیون می‌توانیم مسیر پنج ساله (آموزش و اطلاع رسانی) را ۵ ماهه طی کنیم؛ این ظرفیت در تلویزیون وجود دارد و فقط نیازمند تامین محتوا و خوراک است.

وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از صحبت های خود به نقش تحقیقات در بخش کشاورزی تاکید کرد و ادامه داد: برای اینکه تحقیقات نقش موثری داشته باشد و باید بتواند مسائل را پیش بینی کند، باید سماجت نسبت به اندیشه‌های خود داشته باشد؛ اندیشه‌های خوب بسیاری در تحقیقات وجود دارد و ما می‌توانیم کمک کنیم تا جرأت به تحقیقات برگردد و توصیه‌های خوب در کنار بخش اجرا فعالیت کنند.

وی با اشاره به اینکه کشور در موقعیت ویژه قرار دارد، گفت: اندیشه‌هایی وجود دارد که می‌تواند کشور را نجات دهد و من از رئیس سازمان تحقیقات انتظار دارم تا سبک کمک‌رسانی را تغییر دهد و تحقیقات باید آغازگر فعالیت بخش اجرایی باشد.

خاوازی در پایان گفت: درآمد کشاورزان با منابع و فعالیت موجود و تنها بانفوذ دانش می‌تواند افزایش یابد.

 

روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new10 خرداد 1399: انتشار كتاب راهنمای تغذیه و پرورش بز، نژاد بوئر fiber_new8 خرداد 1399: در جلسه ای با حضور دکتر جوادی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان: روند پیشرفت طرح های كلان(مگاپروژه) سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت fiber_new7 خرداد 1399: «یاوران تولید»، پل ارتباطی بخش تحقیقات کشاورزی با بهره‌برداران fiber_new7 خرداد 1399: طرح پایلوت پرورش مرغ بومی"خزك" توسط دفتر زنان روستایی در استان سیستان و بلوچستان با موفقیت اجرا شد fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.