alarmدوشنبه 12 خرداد 1399 - 04:38

Monday 1 June 2020 - 04:38alarm

alarmالإثنين 9 شَوّال 1441 - 04:38

بحث و بررسی در خصوص آخرین وضعیت لاین مرغ آرین در شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

انتصاب های جدید در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

alarmسه شنبه 23 اردیبهشت 1399 - 23:06 comment0 remove_red_eye84

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه شورای پژوهشی با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه، دکتر بنابازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، مهندس کرمی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی و روسای بخش های تحقیقاتی و همچنین با شرکت رئیس و همکاران بخش علوم دامی مرکز تحقیقات کرمان از طریق وبینار در تاریخ 22 اردیبهشت ماه 1399 در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

در این جلسه از زحمات و تلاش های خانم دکتر زکی زاده قدردانی شد و طی حکمی از سوی رئیس موسسه، دکتر علی جوانروح به سمت سرپرست بخش تحقیقات ژنتیک واصلاح نژاد منصوب گردید.

همچنین از زحمات دکتر صفایی قدردانی شد و مهندس تیمورنژاد به عنوان سرپرست دفتر طرح و برنامه معرفی شد و مهندس سخاوت اکبری نیز به سمت سرپرست حوزه ریاست منصوب گردید.

در این جلسه دکتر بنابازی در خصوص آخرین وضعیت لاین آرین مطالبی بیان کرد و افزود: در مورد احیای مرغ لاین آرین جلسات زیادی برگزار شده و تولید مجتمع بابل کنار، امسال با هدف گذاری 50 درصد بازار و سال آینده کل بازار را به خود اختصاص خواهد داد.

ایشان رفع مشکلات در مورد تحقیق و توسعه را مهم ارزیابی کرد و افزود: معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری در این زمینه فعالیت می کند و همچنین موضوع لاین پشتیبان به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و شورای عالی امنیت ملی واگذار شده است.

وی یادآور شد: موسسه و جهاد دانشگاهی اعضای کارگروه کمیته تحقیق و توسعه به شمار می روند. همچنین معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری این موضوع را در قالب شرکت دانش بنیان پیش خواهد برد و در این راستا نباید نگران ضمانت اجرایی بود زیرا دکتر ستاری حمایت قاطعی از گروه تحقیق و توسعه دارد.

دکتر بنابازی خاطر نشان کرد: در همین زمینه شرکت دانش بنیان هفته گذشته تشکیل شد و مجوز آن نیز صادر گردید و به صورت سهامی کار خواهد کرد. شخص، مجموعه دولتی، بنگاهها و افراد می توانند از سهام این شرکت خریداری کنند.

معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها در ادامه یادآور شد: شرکت 25 درصد سهم خود را به تعدادی از متخصصین واگذار کرده و 75 درصد را فراخوان خواهد زد.

وی افزود: رئیس کمیته تحقیق وتوسعه، دکتر ذوالفقاری معاون دکتر ستاری است و دکتر حسینی، دکتر لطف اللهیان و بنده در این کمیته عضو هستیم .

ایشان با تاکید بر تاثیرگذار بودن موسسه در جریان لاین مرغ آرین، از شتاب دهنده ها در این راستا نام برد و افزود می توان با تمهیداتی مانند ادغام دو تعاونی موجود در موسسه، تعاونی میهن و تعاونی بازنشستگان در این زمینه گام هایی برداشت.

دکتر بنابازیی از همکاران موسسه و مراکز تحقیقات استانی خواست در این زمینه پیشنهادهای خود را ارائه دهند.

وی یادآور شد: بسته امنیت غذایی و لاین آرین پتانسیل خوبی هستند و بودجه آن آماده و قابل ارائه است و مجموعه توانمندی هستند که کارها را تسهیل کرده و حمایت می کنند.

در ادامه جلسه دکتر بنابازی در مورد ارائه گزارش عملکرد موسسه در سازمان تحقیقات، مطالبی بیان کرد و دیدگاههای مسئولین سازمان در مورد نقاط قوت و ضعف موسسه را بازگو نمود .

ایشان در ادامه به جلسه هیئت تحریریه نشریه علوم دامی (پژوهش و سازندگی) اشاره کرد و افزود: بازنگری در اعضای تحریریه با رویکرد استفاده از دانشیارهای جوان و فعال خواهد بود و همچنین بر مبنای 50 درصد از دانشگاه و50 درصد از موسسه و مراکز می باشد و در مجموع مجله ساختار بهتری پیدا کرد و اسکوپ مجله نیز بازنگری شد.

در این جلسه خانم دکتر جواهری مدیر امور پژوهشی، گزارشی از پیشرفت توافق نامه با بخش ها و فراخوان سا ل 1399 را ارائه داد و یادآورشد: تعداد طرح های مشترک، یک طرح با سرم سازی رازی می باشد، تعداد پروژه های مشترک 11 پروژه با دانشگاه و ترویج، تعداد 16 طرح تحقیقاتی و 13 پروژه ملی و تعداد پروژه های خاص 39 فقره و تعداد پروژه های مستقل 28 فقره و تعداد کل پروژه ها 205 فقره می باشد.

در ادامه  این جلسه دکتر لطف الهیان در مورد آخرین وضعیت تحقیق و توسعه لاین آرین مطالبی بیان کرد و افزود: از ابتدای تدوین برنامه لاین آرین، موسسه با معاونت امور دام همکاری نزدیکی داشت و با بروز مشکلات در خصوص واردات اجداد، نیز پیشنهادهایی از سوی موسسه ارائه شد.

ایشان خاطر نشان کرد: تصور بر این بود که کارگروه تحقیق و توسعه بر عهده موسسه باشد ولی اکنون می بینیم مجری کل برنامه، معاونت امور دام است و کارگروه تحقیق و توسعه نیز به عهده معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری می باشد.

دکتر لطف الهیان در ادامه یادآور شد: باید مرکز بی طرفی در بدنه دولت برای کنترل امور و مکانیزم نظارتی وجود داشته باشد تا استراتژی های درست را در این راستا تدوین کند.

در ادامه جلسه دکتر شاکری رئیس بخش علوم دامی مرکز تحقیقات کرمان از طریق وبینار، گزارشی از فعالیت های پژوهشی و عملکرد بخش علوم دامی استان کرمان را ارائه داد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new10 خرداد 1399: انتشار كتاب راهنمای تغذیه و پرورش بز، نژاد بوئر fiber_new8 خرداد 1399: در جلسه ای با حضور دکتر جوادی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان: روند پیشرفت طرح های كلان(مگاپروژه) سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت fiber_new7 خرداد 1399: «یاوران تولید»، پل ارتباطی بخش تحقیقات کشاورزی با بهره‌برداران fiber_new7 خرداد 1399: طرح پایلوت پرورش مرغ بومی"خزك" توسط دفتر زنان روستایی در استان سیستان و بلوچستان با موفقیت اجرا شد fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.