alarmدوشنبه 12 خرداد 1399 - 04:25

Monday 1 June 2020 - 04:25alarm

alarmالإثنين 9 شَوّال 1441 - 04:25

مدیریت پرورش گله های شتر با اپلیکیشن ساربانیار (دانلود اپلیکیشن)

این اپلیکیشن با محوریت ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه کشور ( بافق) و برای پیاده سازی در سطح گله های مردمی طراحی و تولید شده است.

alarmدوشنبه 8 اردیبهشت 1399 - 13:23 comment0 remove_red_eye119


اکثر سیستم های پرورش شترداری در کشور به صورت باز و وابسته به مرتع می باشد. پراکندگی زیاد گله های مردمی و مسافت های طولانی، ایجاد شبکه شترداران و رکوردگیری را با چالش جدی مواجه می سازد. 

استفاده از مدل های آماری و تخمین وزن از روی ابعاد بدن می تواند امر رکوردگیری به ویژه توزین وزن در شتر را تسهیل نماید. 

ایجاد شبکه به منظور ارتباط شترداران با همدیگر و مراکز آموزشی و تحقیقاتی می تواند موجب بهبود بهره وری پرورش شتر در کشور شود. مشارکت مردم در طرح و اجرای برنامه‌های توسعه کشاورزی و دامپروری امری مسلم و ضرورتی اجتناب ناپذیر است و باید در تمام موارد و جنبه‌های برنامه‌ها درگیر باشند. 

در سیستم همیار شترداران با ایجاد ارتباط از طریق اپلیکیشن ساربانیار افزون بر ایجاد ارتباط و ارائه آموزش های مهارتی، دانش شترداران در بستر تلفن همراه افزایش خواهد یافت و با تحلیل داده های جمع آوری شده، مدیریت پرورش شتر ارتقا می یابد.

این اپلیکیشن با محوریت ایستگاه تحقیق و توسعه شتر تک کوهانه کشور ( بافق) و برای پیاده سازی در سطح گله های مردمی طراحی و تولید شده است. علاقمندان و شتر داران گرامی می توانند جهت دریافت این اپلیکیشن به سایت rwww.asri.i در بخش "سامانه ها "مراجعه نمایند.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new10 خرداد 1399: انتشار كتاب راهنمای تغذیه و پرورش بز، نژاد بوئر fiber_new8 خرداد 1399: در جلسه ای با حضور دکتر جوادی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان: روند پیشرفت طرح های كلان(مگاپروژه) سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت fiber_new7 خرداد 1399: «یاوران تولید»، پل ارتباطی بخش تحقیقات کشاورزی با بهره‌برداران fiber_new7 خرداد 1399: طرح پایلوت پرورش مرغ بومی"خزك" توسط دفتر زنان روستایی در استان سیستان و بلوچستان با موفقیت اجرا شد fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.