alarmدوشنبه 12 خرداد 1399 - 03:21

Monday 1 June 2020 - 03:21alarm

alarmالإثنين 9 شَوّال 1441 - 03:21

طرح ها باید به سوی دانش بنیان شدن سوق داده شوند و محققین به سوی تجاری سازی گام بردارند

دکتر بنابازی در جلسه شورای پژوهشی تاکید کرد: طرح ها باید به سوی دانش بنیان شدن سوق داده شوند و محققین به سوی تجاری سازی گام بردارند

alarmدوشنبه 1 اردیبهشت 1399 - 13:02 comment0 remove_red_eye123

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه شورای پژوهشی با حضور دکتر بنابازی معاون پژوهش و انتقال یافته ها، مهندس کرمی معاون برنامه ریزی و پشتیبانی، مدیر امور پژوهشی و روسای بخش های تحقیقاتی در نخستین روز اردیبهشت ماه 1399 در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد.

در این جلسه دکتر بنابازی مطالبی در خصوص کاهش بودجه های تحقیقاتی و پژوهشی بیان کرد و افزود: برای استفاده بهینه از امکانات، بودجه های تحقیقاتی در معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری گرد آوری شده است و شیوه آنها ارائه بودجه و هزینه به بخش خصوصی در راستای انجام پژوهش های دانش بنیان می باشد.

دکتر بنابازی خاطر نشان کرد: فناوریها صاحب ایده، مشتری و صنعتگر سه ضلع مثلثی هستند که در صورت شکل گیری می توانند از حمایت های مالی معاونت علمی فناوری بهره مند شوند. آنها سیستم نظارتی و پیگیری به شکل پیمانکاری دارند و با توجه به این موضوع بیشتر طرح ها باید به سوی دانش بنیان شدن سوق داده شوند و هر محققی باید به سوی تجاری سازی گام بردارد.

معاون پژوهش و انتقال یافته های موسسه تحقیقات علوم دامی کشور یادآور شد: معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، بخشی از بودجه مربوط به لاین آرین را در اختیار "شتاب دهنده ها" قرار می دهد و الزامات آنها شتاب در انجام کار است. ایشان با بیان این نکته که موسسه باید به اقدامات خود سرعت بیشتری دهد، خاطر نشان کرد، معاونت علمی فناوری در خصوص تحقیق و توسعه لاین آرین به موسسه اعتماد کرده و باید از این فرصت نهایت استفاده را داشته باشیم.

ایشان افزود: تاکنون بیش از 40 عنوان شرکت شتاب دهنده در معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری ثبت شده است، ولی تاکنون در حوزه دامپروری شرکتی ثبت نشده و نخستین شرکت در این زمینه می تواند استفاده بهینه ایی از امکانات و بودجه به خود اختصاص دهد. موسسه نیز باید از این فرصت درخشان نهایت استفاده را برده و می باید در این مسیر شتاب کنیم.

دکتر بنابازی خاطر نشان کرد: اگر تمام اعضای هیئت علمی موسسه کنار هم قرار گیرند، معاونت علمی فناوری با یک گروه متخصص علوم دامی مواجه خواهد بود که می توانند بسیار موفق عمل کنند.

در ادامه جلسه دکتر طهماسبی رئیس بخش تحقیقات زنبورعسل موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در خصوص دیدار دکتر ذوالفقاری معاون پژوهش و انتقال یافته های معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از موسسه مطالبی بیان کرد و افزود: در این دیدار دکتر ذوالفقاری تاکید کرده که موسسه تحقیقات علوم دامی کشور مانند جواهری است که تاکنون ناشناخته مانده است.

ایشان مطالبی در خصوص طرح کلان زنبورعسل ایرانی بیان کرد که بیش از دو دهه از عمر آن می گذرد و در ادامه بر فعالیت شرکت های دانش بنیان تاکید کرد و یادآور شد شرکت میهن با سرمایه و ساختار موجود برای دانش بنیانی مناسب نیست و در انتخابات این شرکت با ساختار جدید، موسسه می تواند به عنوان سهام دار وارد شود و با تغییر ساختار، این آمادگی وجود خواهد داشت که به عنوان شتاب دهنده انجام وظیفه کند.

در این جلسه مهندس بروفه در خصوص بررسی پیشنهاد راه اندازی ستاد مرکزی (رویداد) حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های تخصصی دامپروری مطالبی بیان کرد.

ایشان در ادامه در مورد شرکت های دانش بنیان به تفکیک حوزه فناوری، شرکت های دانش بنیان تخصصی حوزه دام، طیور و زنبوعسل و همچنین در خصوص اهداف و ضرورت های این موضوع سخنانی بیان کرد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new10 خرداد 1399: انتشار كتاب راهنمای تغذیه و پرورش بز، نژاد بوئر fiber_new8 خرداد 1399: در جلسه ای با حضور دکتر جوادی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان: روند پیشرفت طرح های كلان(مگاپروژه) سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت fiber_new7 خرداد 1399: «یاوران تولید»، پل ارتباطی بخش تحقیقات کشاورزی با بهره‌برداران fiber_new7 خرداد 1399: طرح پایلوت پرورش مرغ بومی"خزك" توسط دفتر زنان روستایی در استان سیستان و بلوچستان با موفقیت اجرا شد fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.