alarmشنبه 16 فروردین 1399 - 01:16

Saturday 4 April 2020 - 01:16alarm

alarmالسبت 10 شَعْبان 1441 - 01:16

مواضع برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره معرفی دکتر خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت

به دنبال اعلام وصول نامه معرفی دکتر کاظم خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از سوی رئیس جمهوری به مجلس شورای اسلامی، جمعی از نمایندگان کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پیشینه مطلوب علمی و اجرایی دکتر کاظم خاوازی در سکانداری این وزارتخانه مهم، محورهای انتظارات خود را در برخی از موضوعات بیان داشتند.

alarmچهارشنبه 7 اسفند 1398 - 09:08 comment0 remove_red_eye102


به دنبال اعلام وصول نامه معرفی دکتر کاظم خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی از سوی رئیس جمهوری به مجلس شورای اسلامی، جمعی از نمایندگان کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پیشینه مطلوب علمی و اجرایی دکتر کاظم خاوازی در سکانداری این وزارتخانه مهم، محورهای انتظارات خود را در برخی از موضوعات مانند توسعه کشاورزی دانش بنیان، تقویت آموزش و ترویج کشاورزی، فعال نمودن ظرفیت های صادراتی بخش کشاورزی ، افزایش بهره وری و رونق تولید با اتکا بر ظرفیت های داخلی بیان داشتند.
«خاوازی» می‌تواند گزینه مناسبی برای مدیریت وزارت جهاد کشاورزی باشد
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس مطرح کرد: با توجه به اینکه گزینه پیشنهادی، شخصیتی دانشگاهی است و به‌دلیل آنکه مسئولیت پژوهشی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی داشته، به بخش‌های مختلف کشاورزی آگاهی دارد و می‌تواند گزینه مناسبی برای مدیریت وزارت جهاد کشاورزی باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، علی اکبری، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با اعلام اینکه بعدازظهر امروز در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با حضور کاظم خاوازی، وزیر پیشنهادی دولت، جلسه خواهیم داشت، می‌گوید: در این جلسه مقرر شده تا او از برنامه‌های خود بگوید و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.
اکبری با ابراز امیدواری از اینکه خاوازی از بدنه وزارت جهاد کشاورزی معرفی شده است، می‌افزاید: با توجه به اینکه گزینه پیشنهادی، شخصیتی دانشگاهی است و به دلیل آنکه مسئولیت پژوهشی در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی داشته، به بخش‌های مختلف کشاورزی آگاهی دارد و می‌تواند گزینه مناسبی برای مدیریت وزارت جهاد کشاورزی باشد.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در ادامه با اشاره به فرصت اندک وزیر جهاد کشاورزی در یکسال پایانی دولت، می‌گوید:‌ درحالی‌که تنها یکسال و چندماه از عمر دولت باقی مانده است و همین چندماهی که وزارت جهاد کشاورزی بدون وزیر ادامه داده، باوجود تلاش‌های صورت‌گرفته از سوی سرپرست، رویکردهای بلندمدت در دستور کار قرار نگرفت و فرصت را از دست داده‌ایم. بنابراین در فرصت اندک باقیمانده، باتوجه به اینکه در شرایط تحریمی، محدودیت‌هایی وجود دارد باید بر توانمندی‌های داخل با نگاهی به صادرات تکیه کنیم. در حال حاضر دانش کشاورزی در کشور وجود دارد و در کنار آن، بارندگی‌های دو سال اخیر موجب رونق کشاورزی شده است. وزیر جدید جهاد کشاورزی باید در فکر اعطای تسهیلات به بخش‌های پیشرو مانند گلخانه باشد که امکان تولید و صادرات‌ بیشتر دارند.
اکبری در ادامه می‌افزاید: انتظار می‌رود که با حضور فردی که خود از بدنه دانشگاه آمده، کشاورزی دانش‌بنیان در دستور کار قرار گیرد. امروزه بخش تولید صرفا تولید سنتی نیست و استفاده از ابزارهای مختلف، تکنولوژی‌ها و ...، سبب شده که راندمان تولید افزایش یابد. باید تلاش کنیم که راندمان تولید در کشور را به راندمان واحد در سطح در جهان برسانیم. این امر با تمرکز بر واحدهای گلخانه‌ای، موجب افزایش مازاد تولید و در نتیجه صادرات بیشتر محصولات کشاورزی می‌شود.
این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربه خاوازی در زمینه آموزش و ترویج، آن را نقطه قوتی دانسته و تصریح می‌کند: وزیر پیشنهادی دولت باید فعالیت فرهنگی و رسانه‌ای خود را در زمینه آموزش و ترویج گسترش دهد، هرچند که این کار تاحدودی زمان‌بر است. واقعیت آن است که نه تنها در این بخش بلکه در بسیاری از بخش‌های دیگر، سرمایه‌ اجتماعی تاحدودی افت کرده است. بنابراین وزیر جدید جهاد کشاورزی باید در بازسازی اعتماد از دست رفته تلاش بیشتری به خرج دهد. در این صورت، کشاورزانی که در عرصه حضور دارند و بار تولید را بر دوش می‌کشند را می‌توانیم با سیاست‌های کلان و برنامه آمایش نسبی بخش کشاورزی از طریق آموزش و ترویج، همراه کنیم.
از او درباره نگاه مجلس شورای اسلامی به وزیر جهاد کشاورزی پیشنهادی دولت می‌پرسم. نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی پاسخ می‌دهد: مجلس شناخت کافی از وزیر پیشنهادی ندارد و در چند روز باقیمانده تا بررسی در صحن علنی مجلس، آقای خاوازی باید نسبت به ارائه برنامه‌های خود در کمیسیون‌های مختلف مجلس اقدام کند و توانمندی‌ خود را مطرح کند. نگاهی که دیروز در رابطه با رد کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ وجود داشت، این تردید را ایجاد می‌کند که ممکن است شاهد چنین واکنشی هم باشیم، اما به عقیده من، اگر معرفی به‌خوبی انجام و منافع ملی درنظر گرفته شود، مشکلی در بررسی وزیر پیشنهادی با توجه به پیشینه مطلوب علمی او، وجود ندارد.
تحصیلات علمی و تجربیات وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی برای آینده کشاورزی ایران مفید خواهد بود
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجایی که خاوازی رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بوده و در مباحث دانش بنیان تجربه دارد، این مسئله می‌تواند برای آینده کشاورزی ایران مفید باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، علی ابراهیمی نماینده مردم شازند و سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در رابطه با معرفی کاظم خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت به مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت جهاد کشاورزی دارای تحصیلات علمی در این حوزه است که می‌تواند برای این بخش مفید باشد.
وی افزود: باید ببینیم وزیر پیشنهادی چه برنامه‌هایی برای این سمت دارد که در جلسه امروز بعدازظهر کمیسیون کشاورزی مجلس با خاوازی به آن پرداخته خواهد شد.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجربیات و مسئولیت‌های پیشین وزیر پیشنهادی دولت تصریح کرد: از آنجایی که خاوازی رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بوده و در مباحث دانش بنیان تجربه دارد، این مسئله می‌تواند برای آینده کشاورزی ایران مفید باشد.
"خاوازی" به آمایش سرزمینی کشاورزی در ایران آشناست
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی گفت: به گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت جهادکشاورزی رای مثبت می‌دهم. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، دکتر معصومه آقاپور علیشاهی، در رابطه با معرفی کاظم خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی دولت به مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دکتر خاوازی از بدنه وزارت جهاد کشاورزی معرفی شده است لذا معتقدم به بخش‌های مختلف کشاورزی آگاهی دارد و می‌تواند گزینه مناسبی برای مدیریت وزارت جهاد کشاورزی باشد.
وی با بیان این که دکتر خاوازی به آمایش سرزمینی کشاورزی در ایران آشناست، افزود: وی رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بوده لذا از بدنه وزارت جهادکشاورزی است و بنده نظرم در مورد ایشان مثبت می‌باشد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new28 اسفند 1398: پیام نوروزی دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به همکاران fiber_new25 اسفند 1398: پیام نوروزی دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان به همکاران fiber_new20 اسفند 1398: برگزاری شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new20 اسفند 1398: کاشت 100اصله نهال به مناسبت روز درختکاری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new12 اسفند 1398: پخش سخنرانی عضو هیأت علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشوراز شبکه دانش کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

extension

ساربانیار

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور