alarmسه شنبه 17 تیر 1399 - 04:00

Tuesday 7 July 2020 - 04:00alarm

alarmالثلاثاء 16 ذو القعدة 1441 - 04:00

تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک برای نخستین بار در کشور با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.

محمدرضا عبادی با بیان اینکه محصول تخم مرغ غنی شده با اسیدفولیک برای نخستین بار در کشور تولید شد، افزود: این محصول حاصل کار تحقیقاتی و تیمی بود که در مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان این کار انجام گرفت.

alarmشنبه 19 بهمن 1398 - 13:48 comment0 remove_red_eye236

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به نقل از خبرگزاری ایرنا: عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان گفت: تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک برای نخستین بار در کشور با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.

محمدرضا عبادی روز چهارشنبه با بیان اینکه محصول تخم مرغ غنی شده با اسیدفولیک برای نخستین بار در کشور تولید شد، افزود: این محصول حاصل کار تحقیقاتی و تیمی بود که در مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان این کار انجام گرفت.

وی تصریح کرد: در سال ۸۵ ایده تولید تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک طراحی و در سال ۹۳ انجام کار تحقیقاتی آن آغاز شد.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی ادامه داد: در سال ۹۵ برای تجاری کردن این کار تحقیقاتی بعد از انجام آزمایش‌های تحقیقاتی دقیق شرکتی فناور را به ثبت رسانده و در شهرک علمی و تحقیقاتی مستقر شدیم.

وی تصریح کرد: با حمایت از شهرک علمی تحقیقاتی و مرکز رشد کشاورزی توانستیم تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک را ۱۲ بهمن امسال وارد بازار و به صورت انبوه تولید کنیم.

عبادی، هدف از تولید این محصول را اختصاص سهمی از بازار بسیار بزرگ غذاهای فرا سودمند دانست و گفت: پیش بینی شده برای سال ۲۰۲۰ حدود ۹۰ میلیارد دلار در جهان تجارت این نوع محصولات باشد که متاسفانه ایران سهم زیادی از این نوع محصولات ندارد.

وی، ترویج مصرف تخم مرغ در کشور را از اهداف دیگر تولید تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک دانست و افزود: مصرف تخم مرغ در ایران از میانگین جهانی پایین‌تر است.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان خاطرنشان کرد: قیمت تخم مرغ در سبد کالایی مردم ارزان‌ترین پروتئین است این محصول نسبت به تخم مرغ معمولی در زمان حاضر ۲ برابر قیمت دارد اما از نظر ارزش غذایی چندین برابر دارای ارزش است.

وی با اشاره به فرهنگ استفاده از تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک گفت: بروشورهایی را به چاپ رساندیم که همراه با بسته‌های تخم مرغ عرضه می‌کنیم همچنین با همکاری شهرک علمی تحقیقات برنامه‌هایی برای پخش در صدا و سیما در نظر گرفتیم تا این محصول را هر چه بیشتر به مردم معرفی کنیم.

عبادی اظهار داشت: اکنون یک خط تولید برای تخم مرغ‌های غنی شده با اسید فولیک در نظر گرفتیم که این خط تولید قابلیت تولید ۸۰ هزار تخم مرغ در روز را دارد و هیچ محدودیتی برای این نوع تخم مرغ در استان و کشور نداریم اما در زمان حاضر به دلیل کم بودن تقاضا در بازار تولیدات کمتری را شاهد هستیم.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new15 تیر 1399: دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور: موسسه تحقیقات علوم دامی برای توسعه زیرساخت های خود در خصوص زیست بوم فناوری در حوزه دام و طیور روی کمک های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حساب کند. fiber_new14 تیر 1399: معاون علمی و فناوری رئيس ‌جمهور: برضرورت شکل گیری یک زیست بوم کامل فناوری در حوزه دامپروری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشورتاکید کرد fiber_new12 تیر 1399: بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌ جمهور از ظرفیت های تجاری سازی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور علوم دامی fiber_new11 تیر 1399: برگزاری جلسه جمع بندی چگونگی ادامه کار واحد گاوداری ایستگاه ملی گاودشت در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new10 تیر 1399: برگزاری روز مزرعه معرفی سیلاژ خوراک کامل دام بر پایه تفاله پرتقال در ایستگاه ملی تحقیقات گاودشت
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.