alarmیکشنبه 6 مهر 1399 - 10:12

Sunday 27 September 2020 - 10:12alarm

alarmالأحد 9 صَفَر 1442 - 10:12

تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک برای نخستین بار در کشور با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.

محمدرضا عبادی با بیان اینکه محصول تخم مرغ غنی شده با اسیدفولیک برای نخستین بار در کشور تولید شد، افزود: این محصول حاصل کار تحقیقاتی و تیمی بود که در مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان این کار انجام گرفت.

alarmشنبه 19 بهمن 1398 - 13:48 comment0 remove_red_eye353

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به نقل از خبرگزاری ایرنا: عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان گفت: تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک برای نخستین بار در کشور با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.

محمدرضا عبادی روز چهارشنبه با بیان اینکه محصول تخم مرغ غنی شده با اسیدفولیک برای نخستین بار در کشور تولید شد، افزود: این محصول حاصل کار تحقیقاتی و تیمی بود که در مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان این کار انجام گرفت.

وی تصریح کرد: در سال ۸۵ ایده تولید تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک طراحی و در سال ۹۳ انجام کار تحقیقاتی آن آغاز شد.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی ادامه داد: در سال ۹۵ برای تجاری کردن این کار تحقیقاتی بعد از انجام آزمایش‌های تحقیقاتی دقیق شرکتی فناور را به ثبت رسانده و در شهرک علمی و تحقیقاتی مستقر شدیم.

وی تصریح کرد: با حمایت از شهرک علمی تحقیقاتی و مرکز رشد کشاورزی توانستیم تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک را ۱۲ بهمن امسال وارد بازار و به صورت انبوه تولید کنیم.

عبادی، هدف از تولید این محصول را اختصاص سهمی از بازار بسیار بزرگ غذاهای فرا سودمند دانست و گفت: پیش بینی شده برای سال ۲۰۲۰ حدود ۹۰ میلیارد دلار در جهان تجارت این نوع محصولات باشد که متاسفانه ایران سهم زیادی از این نوع محصولات ندارد.

وی، ترویج مصرف تخم مرغ در کشور را از اهداف دیگر تولید تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک دانست و افزود: مصرف تخم مرغ در ایران از میانگین جهانی پایین‌تر است.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان خاطرنشان کرد: قیمت تخم مرغ در سبد کالایی مردم ارزان‌ترین پروتئین است این محصول نسبت به تخم مرغ معمولی در زمان حاضر ۲ برابر قیمت دارد اما از نظر ارزش غذایی چندین برابر دارای ارزش است.

وی با اشاره به فرهنگ استفاده از تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک گفت: بروشورهایی را به چاپ رساندیم که همراه با بسته‌های تخم مرغ عرضه می‌کنیم همچنین با همکاری شهرک علمی تحقیقات برنامه‌هایی برای پخش در صدا و سیما در نظر گرفتیم تا این محصول را هر چه بیشتر به مردم معرفی کنیم.

عبادی اظهار داشت: اکنون یک خط تولید برای تخم مرغ‌های غنی شده با اسید فولیک در نظر گرفتیم که این خط تولید قابلیت تولید ۸۰ هزار تخم مرغ در روز را دارد و هیچ محدودیتی برای این نوع تخم مرغ در استان و کشور نداریم اما در زمان حاضر به دلیل کم بودن تقاضا در بازار تولیدات کمتری را شاهد هستیم.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new5 مهر 1399: ارائه استارت اپ کیت انتخاب ژنومی شتر fiber_new5 مهر 1399: تقدیر دکتر بت میلر رئیس انجمن بین المللی بز از محقق موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به عنوان فعال ترین نماینده کشوری برای کسب جایزه دستاورد IGA 2019 fiber_new5 مهر 1399: گرامیداشت هفته دفاع مقدس در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new2 مهر 1399: برگزاری کارگاه آموزشی شیوه های تهیه و مصرف بهینه سیلاژ ذرت و کاه غنی شده در تغذیه دام از سوی یاوران تولید استان اردبیل fiber_new1 مهر 1399: دکتر بازرگان : شبکه اجتماعی "تاک" باهدف ترویج دانش کشاورزی بین بهره برداران در بستر فضای مجازی آماده خدمت رسانی به کاربران این بخش است
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.