alarmشنبه 16 فروردین 1399 - 00:29

Saturday 4 April 2020 - 00:29alarm

alarmالسبت 10 شَعْبان 1441 - 00:29

تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک برای نخستین بار در کشور با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.

محمدرضا عبادی با بیان اینکه محصول تخم مرغ غنی شده با اسیدفولیک برای نخستین بار در کشور تولید شد، افزود: این محصول حاصل کار تحقیقاتی و تیمی بود که در مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان این کار انجام گرفت.

alarmشنبه 19 بهمن 1398 - 13:48 comment0 remove_red_eye112

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به نقل از خبرگزاری ایرنا: عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان گفت: تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک برای نخستین بار در کشور با حضور سرپرست وزارت جهاد کشاورزی رونمایی شد.

محمدرضا عبادی روز چهارشنبه با بیان اینکه محصول تخم مرغ غنی شده با اسیدفولیک برای نخستین بار در کشور تولید شد، افزود: این محصول حاصل کار تحقیقاتی و تیمی بود که در مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان این کار انجام گرفت.

وی تصریح کرد: در سال ۸۵ ایده تولید تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک طراحی و در سال ۹۳ انجام کار تحقیقاتی آن آغاز شد.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی ادامه داد: در سال ۹۵ برای تجاری کردن این کار تحقیقاتی بعد از انجام آزمایش‌های تحقیقاتی دقیق شرکتی فناور را به ثبت رسانده و در شهرک علمی و تحقیقاتی مستقر شدیم.

وی تصریح کرد: با حمایت از شهرک علمی تحقیقاتی و مرکز رشد کشاورزی توانستیم تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک را ۱۲ بهمن امسال وارد بازار و به صورت انبوه تولید کنیم.

عبادی، هدف از تولید این محصول را اختصاص سهمی از بازار بسیار بزرگ غذاهای فرا سودمند دانست و گفت: پیش بینی شده برای سال ۲۰۲۰ حدود ۹۰ میلیارد دلار در جهان تجارت این نوع محصولات باشد که متاسفانه ایران سهم زیادی از این نوع محصولات ندارد.

وی، ترویج مصرف تخم مرغ در کشور را از اهداف دیگر تولید تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک دانست و افزود: مصرف تخم مرغ در ایران از میانگین جهانی پایین‌تر است.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی اصفهان خاطرنشان کرد: قیمت تخم مرغ در سبد کالایی مردم ارزان‌ترین پروتئین است این محصول نسبت به تخم مرغ معمولی در زمان حاضر ۲ برابر قیمت دارد اما از نظر ارزش غذایی چندین برابر دارای ارزش است.

وی با اشاره به فرهنگ استفاده از تخم مرغ غنی شده با اسید فولیک گفت: بروشورهایی را به چاپ رساندیم که همراه با بسته‌های تخم مرغ عرضه می‌کنیم همچنین با همکاری شهرک علمی تحقیقات برنامه‌هایی برای پخش در صدا و سیما در نظر گرفتیم تا این محصول را هر چه بیشتر به مردم معرفی کنیم.

عبادی اظهار داشت: اکنون یک خط تولید برای تخم مرغ‌های غنی شده با اسید فولیک در نظر گرفتیم که این خط تولید قابلیت تولید ۸۰ هزار تخم مرغ در روز را دارد و هیچ محدودیتی برای این نوع تخم مرغ در استان و کشور نداریم اما در زمان حاضر به دلیل کم بودن تقاضا در بازار تولیدات کمتری را شاهد هستیم.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new28 اسفند 1398: پیام نوروزی دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به همکاران fiber_new25 اسفند 1398: پیام نوروزی دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان به همکاران fiber_new20 اسفند 1398: برگزاری شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new20 اسفند 1398: کاشت 100اصله نهال به مناسبت روز درختکاری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new12 اسفند 1398: پخش سخنرانی عضو هیأت علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشوراز شبکه دانش کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

extension

ساربانیار

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور