alarmجمعه 4 بهمن 1398 - 18:01

Friday 24 January 2020 - 18:01alarm

alarmالجمعة 28 جُمادى الأولى 1441 - 18:01

برگزاری دوره آموزشی ترکیبات شیر و فرآورده های آن در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

در راستای اهداف تحقیقاتی و آموزشی و ارتقای علمی و آموزشی و مهارت های کاربردی همکاران شاغل در آزمایشگاه ها، دوره آموزشی ترکیبات شیر و فرآورده های آن در تاریخ 7 دی ماه سال جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد

alarmشنبه 14 دی 1398 - 11:18 comment0 remove_red_eye53


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: در راستای اهداف تحقیقاتی و آموزشی و ارتقای علمی و آموزشی و مهارت های کاربردی همکاران شاغل در آزمایشگاه ها، دوره آموزشی ترکیبات شیر و فرآورده های آن در تاریخ 7 دی ماه سال جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

مدرس این کارگاه مهندس فضل ا... موسوی پور بود که در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: شیر تنها ماده شناخته شده در طبیعت است که می تواند نیاز بدن را به طور کامل و متعادل تامین کند، ترکیبات عمده شیر را آب، چربی، پروتئین، لاکتوز (قند شیر)، ویتامین ها و مواد معدنی تشکیل می دهند. به علت هضم آسان، این ماده همواره در رژیم تغذیه اي بیماران قرار داشته و مصرف آن در برنامه غذایی روزانه بیشتر افراد جامعه توصیه می شود.

وی در ادامه افزود: شیر دارای املاح پتاسیم، کلسیم، کلر، فسفر، سدیم و منیزیم و همچنین دارای ویتامین A,B١,B٢,B۶,B١٢C,D,E, K,  می باشد.                     

ایشان خاطر نشان کرد: کنترل کیفیت شیر خام از طریق آزمایشات مقدماتی نمونه برداری، خواص ظاهری یا ارگانولپتیک شیر سالم، تعیین درجه پاکیزگی، روش های تعیین اسیدیته شیر، تعیین درصد چربی شیر انجام می شود.

مهندس موسوی افزود: شیر طبیعت شیمیایی و همچنین فیزیکی پیچیده ای دارد پیچیده بودن ماهیت فیزیکی شیر به لحاظ وجود ترکیبات مختلف در آن می باشد از آن جایی که هر یک از خصوصیات فیزیکی شیر ناشی از شرکت و همکاری ترکیبات گوناگون است بالطبع با تغییر ترکیبات موجود، خواص فیزیکی آن نیز تغییر خواهد کرد.

وی در ادامه در مورد تقلبات در شير و روش هاي تشخيص آنها یادآور شد: بر مبناي تعريف مصوب شير خام كه توسط فدراسيون بين المللي شير تهيه شده است شير خام تحويلي به كارخانجات بايد شير تازه گاو، خالص و تميز و با بو و طعم طبيعي و عاري از آغوز بوده، بدون آنكه چيزي از آن گرفته و يا افزوده شده باشد.

هر گونه دخل و تصرفي در شير شامل افزودن آب، گرفتن چربي، افزودن آب نمك، آب پنير، شير خشك و اوره يا افزودن مواد خنثي كننده مانند سود سوزآور، كربنات ها، بيكربنات ها و يا مواد بازدارنده رشد ميكروبي (از قبيل آب اكسيژنه، فرمالين، بورات ها، سوربات ها و آنتي بيوتيك) به عنوان تقلب محسوب مي شود. بررسي شير خام از نظر خلوص بايد قبل از تحويل شير بوسيله كارخانه انجام پذيرد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور



fiber_new2 بهمن 1398: آیین آغاز به کار دومین کنگره بین المللی و دهمین کنگره پژوهشی زنبورعسل ایران در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new1 بهمن 1398: سخنرانی رئیس کمیسیون بهداشت اتحادیه جهانی زنبور داران (اپی موندیا) در دومین کنگره بین المللی و دهمین کنگره ملی زنبورعسل fiber_new30 دی 1398: در شورای پژوهشی موسسه اعلام شد: گردهمایی روسای بخش های علوم دامی مراکز تحقیقاتی روزهای 14 و 15 بهمن ماه در موسسه برگزار می شود fiber_new30 دی 1398: ۱ میلیون رأس دام در سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند/ارسال ۱۵۰۰ تن نهاده دامی به استان fiber_new28 دی 1398: تقدیر و تشکر از سی سال خدمات صادقانه یکی از همکاران اداری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

extension

ساربانیار

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور