alarmپنجشنبه 23 مرداد 1399 - 22:17

Thursday 13 August 2020 - 22:17alarm

alarmالخميس 23 ذو الحجة 1441 - 22:17

برگزاری گردهم آیی سراسری معاونین امور دام استان ها با حضور رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

دکتر رضایی :تشکل‌ها باید قوی تر از وضعیت فعلی خود باشند و لازم است در برنامه ریزی‌ها و اجرای تصمیمات حوزه تولیدات دامی مشارکت کنند.

alarmچهارشنبه 11 دی 1398 - 10:33 comment0 remove_red_eye203


گردهم آیی سراسری معاونین بهبود تولیدات دامی استان ها با حضور دکتر رضایی معاون بهبود تولیدات دامی، دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شماری از محققین این موسسه، دکتر عباسی رئیس مرکز اصلاح نژاد کشور و روسای علوم دامی استان های کشور در تاریخ 10 دی ماه سال جاری در سالن نعمتی جم وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی در این گردهم آیی اظهار داشت: تشکل‌ها باید قوی تر از وضعیت فعلی خود باشند و لازم است در برنامه ریزی‌ها و اجرای تصمیمات حوزه تولیدات دامی مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی موسسه موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و به نقل از خبرگزاری ایانا، دکتر مرتضی رضایی معاون امور تولیدات دامی یادآور شد: در سال گذشته زیر بخش تولیدات دامی نمره‌ خوبی گرفت و از جهت تولید مواد پروتئینی با قیمت مناسب و رساندن آن بر سر سفره مردم در شرایط مناسبی قرار داشتیم.

وی پیش‌بینی کرد: امسال تولید شیر به ۱۱ میلیون تن و تخم‌مرغ به حدود یک میلیون تن برسد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: بر اساس برآوردها، بیش از 2.5 میلیون تن گوشت مرغ و ۸۸۰ هزار تن گوشت قرمز، تولید خواهیم داشت، همچنین 1450 تن پیله تر ابریشم و بیش از ۱۰۰ هزار تن عسل تا پایان سال تولید می شود.

رضایی در رابطه با تامین نهاده های دامی مورد نیاز گفت: از نظر تامین نهاده‌ها شرایط بسیار ایده‌آلی وجود دارد و دانه ذرت، کنجاله سویا و جو، تامین جوجه یک روزه، گله های مادر و اجداد، واکسن ها و مکمل ها به خوبی در حال انجام است.

وی افزود: امسال کمتر از سال گذشته نگران تامین نهاده‌ها بودیم، علی رغم اینکه اعتبارات دولتی بسیار کمتر بوده اما صنعت به صورت پویا و فعال در حال فعالیت است.

رضایی در رابطه با نظارت بر حوزه های دام و طیور در استان ها خاطر نشان کرد: باید در تمام فرایندهای حوزه کاری دام و طیور نظارت کامل انجام شود و شرایطی که در آن هستیم، نیاز به نظارت قوی برای رصد تک به تک تغییرات دارد.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم تقویت تشکل ها اذعان کرد: تشکل‌ها باید قوی تر از وضعیت فعلی خود باشند و لازم است در برنامه ریزی‌ها و اجرای تصمیمات مشارکت کنند.

وی افزود: تشکل ها باید از حوزه شهرستان‌ها تقویت و افراد دارای صلاحیت وارد این تعاونی‌ها شوند تا یک اتحادیه ملی قوی داشته باشیم.

رضایی با تاکید بر این که باید کارها توسط تعاونی ها انجام شود و ما تنها ناظر باشیم، گفت: اگر تعاونی‌ها کار خود را به درستی انجام می دادند، بخش دولتی به امور ورود پیدا نمی کرد، بنابراین باید از تعاونی ها حمایت کرده و به چابک‌سازی آنها کنیم.


روابط عمومی موسسه موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new22 مرداد 1399: نشست مشترک رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مسئولان مرکز تحقیقات اصفهان fiber_new22 مرداد 1399: برگزاری گردهمایی مجازی اعضای هیات علمی جدید در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new21 مرداد 1399: راه اندازی بخش تشخیص ژن دوقلوزایی گوسفند در کرج fiber_new19 مرداد 1399: بررسی ظرفیت های موجود برای توسعه و تجاری سازی فناوری ها در گردهمایی مجازی روسای بخش های علوم دامی fiber_new19 مرداد 1399: در حکمی از سوی دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی علیمراد سرافرازی به سمت سرپرست مركز روابط عمومی و امور بین‌الملل وزارت جهاد كشاورزی منصوب شد
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.