alarmجمعه 4 بهمن 1398 - 17:58

Friday 24 January 2020 - 17:58alarm

alarmالجمعة 28 جُمادى الأولى 1441 - 17:58

مروری بر فعالیت های علمی و تحقیقاتی پژوهشگر برتر و عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تقدیر از برگزیدگان علمی و اثرگذار بخش کشاورزی، از دکتر علیرضا آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به عنوان پژوهشگر برتر یافته محور، تقدیر گردید.

alarmشنبه 7 دی 1398 - 11:31 comment0 remove_red_eye84


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تقدیر از برگزیدگان علمی و اثرگذار بخش کشاورزی، از دکتر علیرضا آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به عنوان پژوهشگر برتر یافته محور، تقدیر گردید. 

به همین مناسبت مروری داریم بر پیشینه تحصیلی، علمی و پژوهشی این پژوهشگر و عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور.

علیرضا آقاشاهی متولد 1347 شهرستان گلپایگان است وی در سال 1365 بعد از دریافت دیپلم وارد دانشگاه صنعتی اصفهان شد و در سال 69 پس از فارغ التحصیلی، در ایستگاه تحقیقات علوم دامی گلپایگان مشغول به کار شد. ایشان در سال 69 در مقطع کارشناسی ارشد تغذیه دام در دانشگاه تهران پذیرفته و سال 74 با رتبه عالی فارغ التحصیل گردید و در سال 76 همزمان در مقطع دکتری تخصصی علوم دامی اعزام به خارج و دانشگاه تهران پذیرفته و پس از ادامه تحصیل در دانشگاه تهران در سال 86 با رتبه عالی از این دانشگاه فارغ التحصیل شد. ایشان سوابق مدیریت امور پژوهشی و بخش های تحقیقاتی را در سابقه خود دارد و هم اکنون مدیر بخش پژوهش های تغذیه و فیزیولوژی دام می باشد. وی دو بار در سطح سازمان  تحقیقات به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب شده است.

دلایل انتخاب ایشان به عنوان پژوهشگر برتر، نقش آفرینی موثر، محقق در تولید علم، دارا بودن 18 مقاله علمی پژوهشی از طرح های تحقیقاتی موسسه، در مجلات معتبر داخل و خارج، در سه سال اخیر می باشد.

همچنین در ارتباط با نقش پژوهشگر برای ارائه پروژه های تقاضا محور: با توجه به گزارش های پژوهشی که در سه سال اخیر فروست گرفته و ایشان به عنوان مجری یا همکار بوده اند، بخش عمده آنها از طریق بخش خصوصی تامین اعتبار شده است. این مهم بیانگر توجه به بحث تقاضا محوری انجام پروژه های تحقیقاتی توسط محقق می باشد.

در خصوص نقش پژوهشگر در حل مشکلات: می توان برخی فعالیت های ایشان را در بندهای زیر ارایه نمود:


شایان ذکر است: فعال بودن در عرصه های بین المللی از دیگر ویژگی علمی ایشان می باشد، شرکت در سمینار بین المللی در خارج از کشور، با ارائه  مقاله کلیدی و به عنوان عضو اصلی پانل در سمینار، همکاری با ایکریست درخصوص گیاهان علوفه ای نیز با همکاری داشته در نمایشگاه تخصصی خارج از کشور نیز شرکت داشته اند.

در راستای نیاز کشور به علوفه و موضوع کم آبی، عمده فعالیت های ایشان در حوزه علوفه های کم آب بر و مقاوم به شوری متمرکز شده است. در این زمینه نه تنها به مباحث دامی، بلکه به مکانیزاسیون و زنجیره ارزش نیز توجه شده است. فعالیت ایشان در این زمینه منجر به دریافت تقدیر کتبی از سوی وزیر محترم جهاد کشاورزی شد.

در زمینه تالیف علمی: ایشان یک کتاب در زمینه چغندر علوفه ای گردآوری نموده که در مرحله داوری قرار دارد. همچنین دو اپلیکیشن ترویجی توسط محققین موسسه ارایه و فروست گرفتند که یکی از آنها مربوط به ایشان می باشد. 

در خصوص ثبت اختراع: در سه سال گذشته ایشان دو اختراع ثبت شده در اداره ثبت مالکیت ها داشته که یکی در زمینه پوسته سبز پسته و دیگری افزودنی بر پایه بنتونیت بود که مورد دوم علاوه بر اداره ثبت مالکیت ها توسط سازمان پژوهش های صنعتی نیز مورد تایید قرار گرفت. در مورد موضوع پوسته سبز پسته باید اشاره شود که حدود 400 هزارتن پوسته سبز پسته به این وسیله قابلیت نهایی برای ورود پایدار به چرخه خوراک دام را خواهد داشت.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
fiber_new2 بهمن 1398: آیین آغاز به کار دومین کنگره بین المللی و دهمین کنگره پژوهشی زنبورعسل ایران در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new1 بهمن 1398: سخنرانی رئیس کمیسیون بهداشت اتحادیه جهانی زنبور داران (اپی موندیا) در دومین کنگره بین المللی و دهمین کنگره ملی زنبورعسل fiber_new30 دی 1398: در شورای پژوهشی موسسه اعلام شد: گردهمایی روسای بخش های علوم دامی مراکز تحقیقاتی روزهای 14 و 15 بهمن ماه در موسسه برگزار می شود fiber_new30 دی 1398: ۱ میلیون رأس دام در سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند/ارسال ۱۵۰۰ تن نهاده دامی به استان fiber_new28 دی 1398: تقدیر و تشکر از سی سال خدمات صادقانه یکی از همکاران اداری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

extension

ساربانیار

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور