alarmچهارشنبه 7 خرداد 1399 - 01:51

Wednesday 27 May 2020 - 01:51alarm

alarmالأربعاء 4 شَوّال 1441 - 01:51

برگزاری کارگاه آموزشی هماهنگی تدوین گزارش نهایی و شناسنامه های ثبت ملی طرح های ثبت و پایش در گونه های دام و طیورکشور

جلسه هماهنگی مجریان ملی واستانی وهمچنین کارگاه آموزشی با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، معاونین ایشان ونمایندگان بخش علوم دامی استان ها در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

alarmدوشنبه 20 آبان 1398 - 15:27 comment0 remove_red_eye234


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه هماهنگی مجریان ملی و استانی و همچنین کارگاه آموزشی تحت عنوان فوق با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، معاونین ایشان و نمایندگان بخش علوم دامی استان ها در تاریخ 20 آبان ماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان ضمن سخنانی خاطر نشان کرد: پروژه ثبت و پایش براساس ماده 10 و 17 نظام جامع دامپروری کشور بخشی از وظایف قانونی موسسه تحقیقات علوم دامی می باشد ولی به دلیل محدود بودن امکانات مالی موسسه امکان فراهم کردن زیر ساخت های گسترده اجرای این مهم تا کنون میسر نشده است.

ایشان افزود: کتاب هایی در خصوص ذخایر ژنتیکی چاپ شده است ولی مرجعی که به عنوان رفرنس کشوری ثبت شده باشد، وجود ندارد.

دکتر اسماعیل خانیان در ادامه با اشاره به ضرورت همگرایی و انسجام بین مجریان مسئول استان ها بر دقت تهیه و تولید هر گونه اطلاعات که به عنوان مرجع مورد استفاده قرار خواهد گرفت، تاکید کرد.

ایشان یادآور شد: اگر پروسه رکورد گیری دچار خطا شود مسئولیت آن با مجری و همینطور موسسه می باشد و در همین راستا و برای دقیق بودن اطلاعات حاصله می بایست ارتباط با مجریان مسئول بیشتر باشد زیرا این دقت نظر روی آینده دامداران و به نوعی آینده دامپروری کشور تاثیر گذار خواهد بود.

در ادامه جلسه دکتر بنابازی معاون پژوهش و فناوری موسسه ضمن بیان گزارشی از "طرح های ثبت و پایش، تشکیل کمیسیون ثبت نژاد " یادآور شد: تنها مرجع ثبت و پایش که قبلا مورد استفاده قرار می گرفت کتاب ذخایر ژنتیکی دکتر توکلیان بود.

وی افزود: شاید هیچ موسسه دیگری حتی موسسه ثبت و گواهی، بستر قانونی برای این کار را ندارد تنها موسسه ایی که محمل قانونی را داراست موسسه تحقیقات علوم دامی است که در ماده 10 قانون نظام جامع دامپروری به آن اشاره شده است.

ایشان با اشاره به فرصت ایجاد شده در سازمان در خصوص موضوع ذخایر ژنتیکی یادآور شد: ارتباط سازمان و موسسه می تواند از طریق شورای مواد ژنی انجام می شود.

ایشان با اشاره به نقدهایی که به موسسه وارد می شود افزود: بحث پژوهش به عهده ما است و متهم هستیم که روی ذخایر ژنتیکی کار نمی کنیم و مواردی به نام ثبت ملی و بین المللی نداریم.

وی هدف از این جلسه را یکنواخت سازی اطلاعات نامید و افزود: در این راستا مجریان ملی باید بر روند کار مجریان استانی نظارت داشته باشند زیرا همه این مدارک به عنوان سند ملی و به شکل اطلاعات فیزیکی و رایانه ایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در ادامه جلسه شناسنامه های ثبت نژاد برای هر گونه دامی توسط مجریان مسئول تشریح گردید سپس دکتر اسدی رئیس آزمایشگاه بیوتکنولوژی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در خصوص وضعیت استخراج DNA و سایر نمونه های ارسال شده به موسسه گزارشی ارائه داد.

در این جلسه دکتر جلوخانی عضو هیئت علمی بخش بیوتکنولوژی در مورد سامانه مکان مبنا و نحوه ورود اطلاعات توضیحاتی ارائه داد.

در پایان جلسه مجری مسئول با مجریان استانی هر گونه دامی برگزار شد.

           

روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور         
fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی fiber_new6 خرداد 1399: وزیر جهاد کشاورزی در اولین برنامه تلویزیونی رویش : یكی از اصلی‌ترین رویكردهای ما توجه جدی به جامعه كشاورزی و نقش آفرینی كشاورزان و نمایندگان آنها در تصمیم‌گیری‌های است fiber_new31 اردیبهشت 1399: وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت "روز جهانی زنبور": تنوع پوشش گیاهی و آب و هوایی ایران مستعد صنعت زنبورداری است fiber_new31 اردیبهشت 1399: نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر fiber_new31 اردیبهشت 1399: بزرگداشت روز جهانی زنبورهای گرده افشان در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.