alarmچهارشنبه 7 خرداد 1399 - 00:42

Wednesday 27 May 2020 - 00:42alarm

alarmالأربعاء 4 شَوّال 1441 - 00:42

در جلسه شورای پژوهشی موسسه بر مشارکت فعال همکاران و بخش های مختلف موسسه در روز ملی مزرعه شتر تاکید شد

جلسه شورای پژوهشی در تاریخ 29 مهرماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

alarmدوشنبه 29 مهر 1398 - 13:53 comment0 remove_red_eye266به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جلسه شورای پژوهشی، با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، معاونین ایشان، روسای بخش های تحقیقاتی و شماری از مدیران و محققان در تاریخ 29 مهرماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان در خصوص گردهمایی روسای موسسه ها و مراکز تحقیقاتی تابعه سازمان تحقیقات،گزارشی ارائه داد و افزود: این دوره از گردهمایی مدیران موسسه ها و مراکز ملی و استانی سازمان با هدف بررسی عملکرد شش ماهه نخست سال جاری و پیگیری میزان پیشرفت پروژه های مصوب برای هر یک از زیرمجموعه های سازمان به مدت 3 روز در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر برگزار شد و هر یک از مدیران زیرمجموعه های تحقیقاتی سازمان درباره گزارش عملکردهای ارائه شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور خاطر نشان کرد: دکتر خاوازی بر ضرورت تلاش برای شاخص شدن مراکز و موسسه های تحقیقاتی در موضوعات ویژه منطقه ای و اقلیمی کشاورزی استانی و ملی تاکید کرد. وی توجه به بهره وری در تعریف پروژه های تحقیقاتی را از رویکردهای مهم پژوهشی سازمان برشمرد و بر ضرورت بازنگری ساختار کمیته های علمی - فنی  و عملیاتی شدن طرح کمیته های علمی_ فنی تاکید کرد. 

ایشان افزود: رئیس سازمان با اشاره به رئوس مگاپروژه های مهمی از جمله علوفه و تامین خوراک دام، پروبیوتیک ها، برنامه ریزی برای عملیاتی شدن این امر را خواستار شد. 

دکتر اسماعیل خانیان خاطر نشان کرد: ضرورت یکپارچه سازی پروژه های پژوهشی، پرهیز از اجرای طرح های موازی و مشارکت نیروهای هیات علمی موسسه ها در استان ها در پاسخ به نیازهای بخش اجرا از دیگر تاکیدات دکتر خاوازی بود.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور یادآور شد: در این گردهمایی 3روزه در ضمن ارائه گزارش عملکرد زیر مجموعه های تحقیقاتی سازمان، نتایج ارزیابی انجام شده از گزارش عملکرد مراکز و موسسه های تحقیقاتی از دیدگاه روسای مراکز و موسسه های حاضر در گردهمایی اعلام شد.

وی افزود: از ارزیابی های انجام شده باید ایده بگیریم و نقاط ضعف مجموعه خود را برطرف کنیم.

در ادامه جلسه دکتر بنابازی معاون پژوهش و فناوری و انتقال یافته ها در خصوص روز مزرعه شتر تک کوهانه که روز 22 آبان ماه در بافق یزد برگزار خواهد شد، سخنانی بیان کرد و افزود: جلسه ایی که در یزد برگزار شد با حمایت هایی از سوی جهاد استان و فرمانداری همراه بود و تصمیم بر آن شد که به عنوان روز ملی مزرعه نامگذاری شود و بحث بین المللی این روز مطرح بود که قرار شد از دو فرد صاحب نظر خارجی دعوت شود که با حضور این متخصصین خارجی، کارگاه آموزشی و سخنرانی هایی برگزار خواهد شد. روزهای 21 و23 آبان ماه در حاشیه روز مزرعه شتر برنامه های فرهنگی، هنری مانند برگزاری مسابقه شتر سواری، شب کویر، رونمایی از نرم افزار "ساربان یار" و رونمایی از تندیس شتر در یکی از میادین شهر، نمایشگاه و فروشگاه محصولات شتر، برگزار خواهد شد. 

ایشان خاطر نشان کرد یکی از اهداف برگزاری روز مزرعه شتر، شناساندن شهر بافق استان یزد به عنوان مرکز شتر است، توسعه و مدیریت پرورش شتر، از طریق همکاری های منطقه ایی و بین المللی نیز از دیگر اهداف برگزاری این مراسم می باشد. 

وی افزود: در این راستا دکتر اسدزاده در موسسه مسئولیت بخشی از کارها را دارند و دوستان هرگونه ایده و طرح و کمک فکری دارند می توانند با ایشان مطرح کنند.

دکتر بنابازی در ادامه به همکاری ها و قراردادهای موسسه با شرکت های خصوصی، مانند شرکت جوین خراسان رضوی اشاره کرد و در خصوص قرارداد آموزشی مانند برگزاری کارگاه آموزشی تولید مثلی 3 روزه که توسط مهندس علیوردی تدریس شد،برنامه ژنتیکی گله جوین وقرار داد زنبور عسل (راه اندازی 200کلنی) توضیحاتی بیان کرد.

در ادامه دکتر آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه دام و طیور موسسه در خصوص بروندادهای این بخش توضیحاتی بیان کرد .

در پایان جلسه آیین نامه داخلی در خصوص ماموریت ها مورد بحث و بررسی قرارگرفت .


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی fiber_new6 خرداد 1399: وزیر جهاد کشاورزی در اولین برنامه تلویزیونی رویش : یكی از اصلی‌ترین رویكردهای ما توجه جدی به جامعه كشاورزی و نقش آفرینی كشاورزان و نمایندگان آنها در تصمیم‌گیری‌های است fiber_new31 اردیبهشت 1399: وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت "روز جهانی زنبور": تنوع پوشش گیاهی و آب و هوایی ایران مستعد صنعت زنبورداری است fiber_new31 اردیبهشت 1399: نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر fiber_new31 اردیبهشت 1399: بزرگداشت روز جهانی زنبورهای گرده افشان در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.