alarmدوشنبه 12 خرداد 1399 - 03:50

Monday 1 June 2020 - 03:50alarm

alarmالإثنين 9 شَوّال 1441 - 03:50

در شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور مصادیق بروندادهای بخش های تحقیقاتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت

جلسه شورای پژوهشی در تاریخ 15 مهرماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

alarmدوشنبه 15 مهر 1398 - 14:22 comment0 remove_red_eye203


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جلسه شورای پژوهشی، با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، دکتر بنابازی معاون پژوهشی، روسای بخش های تحقیقاتی، و شماری از محققان در تاریخ 15 مهرماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر بنابازی گزارشی از شورای پژوهشی سازمان تحقیقات با حضور دکتر خاوازی، و معاونین ایشان و روسای موسسه های تحقیقاتی و شماری از روسای مراکز که روز گذشته در موسسه برگزار شده بود، ارائه داد و به نکات مهم مطرح شده در آن جلسه از جمله آشنایی مسئولین و میهمانان با موسسه تحقیقات علوم دامی و ارائه گزارش جامع از سوی رئیس موسسه و پاسخگویی مستدل ایشان به برخی پرسش های مطرح شده در خصوص گزارش های درآمد هزینه ای و ایستگاه گاودشت و مسائل مالی در جلسه پرداخت ایشان در ادامه بر سخنان دکتر خاوازی مبنی بر اهمیت مگا پروژه ها و حمایت سازمان و ارائه اختیارات خاص به مجری مگا پروژه تاکید کرد.

دکتر بنا بازی در خصوص سخنرانی دکتر بازرگان معاون پژوهشی سازمان در مورد راهبردهای تحقیقات کاربردی نتیجه گرا و اثر بخش و ارائه راهکارها در این زمینه، مطالبی را یادآوری کرد.

در ادامه جلسه رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ضمن سخنانی با اشاره به موارد مطرح شده در جلسه بودجه بندی یادآور شد: در این راستا دو متولی وجود دارد: وزارت جهاد کشاورزی که سیاست های مالی را تنظیم می کند و وزارت علوم که مسئول تدوین سیاست های تحقیقاتی  است.

ایشان خاطر نشان کرد: تغییراتی در سیستم بودجه اعمال شده و بنیان جدیدی گذاشته شده و پول نفت از بودجه حذف شده که باید براساس این بودجه و سیاست گذاری خود را آماده کنیم زیرا تعریف ها و سیاست های بودجه ای کشور در حال دگرگونی است و از سال آینده این مقوله اجرایی می شود.

در ادامه دکتر اسماعیل خانیان در خصوص واژه "برونداد" مطالبی بیان کرد و افزود: برونداد شامل برونداد ترویجی، مقاله و دانش فنی می باشد و تعریف برونداد دانش فنی باید برای هر بخش مشخص شود.

ایشان با تاکید بر تعریف مشخص از برونداد در بخش های تحقیقاتی افزود: ضروری است مصداق و معیارهای کار شاخص در بخش ها مشخص شود.

وی یادآور شد: بروندادهای بخش ها بررسی و کار شاخص از میان آنها برگزیده شود و در این میان بروندادهایی مورد نیاز است که از طرح های پژوهشی استخراج شود.

در ادامه جلسه شماری از روسای بخش ها در خصوص مصادیق برونداد در بخش های خود توضیحاتی ارائه دادند.

خانم دکتر زکی زاده رئیس بخش تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد، مصادیق برونداد را در بخش ژنتیک را اینگونه برشمرد: تولید هسته های اولیه اصلاح نژادی، شناسایی دام های نر و ماده برتر، تبیین سیاست گذاری های اصلاح نژاد دام در کشور، ارائه گزارش های تحلیلی با موضوعات تخصصی اصلاح نژاد ذخایر ژنتیکی، تحلیل موضوع و چالش های روز در حوزه اصلاح نژاد دام.

در ادامه دکتر عمرانی رئیس بخش بیوتکنولوژی در خصوص بروندادهای گفت: ثبت ژن های اقتصادی در بانک اطلاعاتی معتبر دنیا، تولید پروبیوتیک ها، آنزیم ها، طراحی سامانه ها، تهیه شناسنامه مولکولی برای دام های مختلف را می توان از جمله بروندادهای این بخش نام برد.

در این جلسه دکتر شویک لو رئیس بخش تحقیقات فرآوری تولیدات دامی در خصوص بروندادهای این بخش اظهار داشت: استخراج پروتئین مورد مصرف انسانی از پسماند طیور، ساخت مارگارین کم چرب، استاندارد کردن تولید محصولات لبنی محلی، ساخت فرآورده های نوین لبنی مانند فرآورده شتر و بز، بهبود کیفیت محصولات تولیدی و ایجاد ارزش افزوده از محصولات دامی مانند پوست و پشم از بروندادهای بخش تحقیقات فرآوری تولیدات دامی

در ادامه جلسه دکتر اسدزاده رئیس بخش مدیریت پرورش در خصوص مصادیق برونداد در این بخش اظهار داشت: تولید سامانه های مدیریت پرورش دام های مختلف در سطح کشور، تدوین الگوهای ساختمان و تاسیسات برای مناطق مختلف اقلیمی کشور با توجه به مصالح ساختمانی بومی این مناطق، ارائه شیوه نامه های بهینه سازی مصرف حامل های انرژی، توسعه مدیریت بهینه تغذیه با دامداران برای مراحل مختلف فیزیولوژیک دام های مختلف، تدوین الگو و طراحی مدیریت بهینه استفاده از کودهای دامی، تحلیل اقتصادی، اجتماعی بخش های مختلف دامپروری کشور و ارائه پروتکل های مدیریت و پرورش برای دام های و ترداتی پر تولید.

در ادامه جلسه موارد پیشنهادی از سوی روسای بخش ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new10 خرداد 1399: انتشار كتاب راهنمای تغذیه و پرورش بز، نژاد بوئر fiber_new8 خرداد 1399: در جلسه ای با حضور دکتر جوادی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان: روند پیشرفت طرح های كلان(مگاپروژه) سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت fiber_new7 خرداد 1399: «یاوران تولید»، پل ارتباطی بخش تحقیقات کشاورزی با بهره‌برداران fiber_new7 خرداد 1399: طرح پایلوت پرورش مرغ بومی"خزك" توسط دفتر زنان روستایی در استان سیستان و بلوچستان با موفقیت اجرا شد fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.