alarmسه شنبه 17 تیر 1399 - 04:42

Tuesday 7 July 2020 - 04:42alarm

alarmالثلاثاء 16 ذو القعدة 1441 - 04:42

بازدید رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از مرکز تحقیقات استان مرکزی

دکتر اسماعیل خانیان رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور و مهندس تیموری رئیس حوزه ریاست موسسه از بخش های مختلف مرکز تحقیقات استان مرکزی بازدید نمودند.

alarmشنبه 13 مهر 1398 - 14:33 comment0 remove_red_eye399

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور دکتر اسماعیل خانیان رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور و مهندس تیموری رئیس حوزه ریاست موسسه در تاریخ 10 مهر ماه جاری از بخش های مختلف مرکز تحقیقات استان مرکزی از جمله آزمایشگاه علوم دامی، مزرعه کشت صنوبر و یونجه، نهال و بذر و کارگاه تولید بلوک کامل دام و همچنین از پروژه های در دست اجرای بخش تحقیقات علوم دامی مرکز بازدید نمودند. 

در ادامه این بازدید، جلسه ای با حضور دکتر گودرزی رئیس مرکز و معاونین ایشان، دکتر طالبیان مسعودی رئیس بخش علوم دامی، مهندس آذر معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی و اعضای هیئت علمی این بخش برگزار شد.

در این جلسه دکتر گودرزی ضمن معرفی مرکز تحقیقات استان مرکزی و بخش های مختلف آن یادآور شد: استان مرکزی دارای 2 درصد جمعیت کشور و3/5درصد تولیدات دامی و رتبه نهم تولیدات طیور در کشور را به خود اختصاص داده، به همین دلیل بخش علوم دامی این مرکز نیاز به توجه بیشتری از سوی مسئولین دارد.

وی افزود: بیشتر شرکت هایی که در مرکز رشد ما فعال هستند در حوزه علوم دامی فعالیت می کنند مانند کارگاه تولید بلوک کامل به دام که از شرکت های تحت پوشش مرکز رشد کشاورزی است و در مرحله تولید آزمایشی است که تا دو ماه دیگر به تولید نیمه صنعتی خواهد رسید.

رئیس مرکز تحقیقات استان مرکزی در ادامه خواستار حمایت بیشتر از بخش علوم دامی این مرکز در راه اندازی آزمایشگاه مرکزی، حمایت از طرح های در حال اجرای بخش علوم دامی، تامین نیروی انسانی مورد نیاز و همچنین تامین اعتبار این بخش شد.

در ادامه جلسه دکتر طالبیان مسعودی رئیس بخش علوم دامی مرکز اظهار داشت: استانی هستیم که نسبت به جمعیت تولید بیشتری داریم به ویژه در زمینه تولید گوشت قرمز عملکرد خوبی داشتیم.

ایشان در ادامه افزود: بیش از 50 طرح مصوب در بخش علوم دامی انجام داده ایم ولی با مشکلات و کمبودهایی دست به گریبان هستیم مانند کمبود نیروی انسانی و نبود امکانات آزمایشگاهی در ایستگاه ها ،که تقاضای رفع این مشکلات را داریم.

در ادامه  جلسه دکتر اسماعیل خانیان رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران بخش علوم دامی این مرکز، در خصوص قوانین مندرج در برنامه های پنج ساله و مزایا ومحدودیت هایی که برای بخش تحقیقات ایجاد کرده توضیحاتی ارائه نمود وسپس به نتایج خوب تعدادی از پروژه های موسسه و مراکز اشاره کرد و افزود: پتانسیل خوب استان شما موضوع تغذیه دام و پروار است. 

ایشان یادآور شد: در تغذیه، منابع جدید مهم است که عمده آن می تواند از طریق پسماندها تامین شود. کارخانه های خوراک دام می توانند روی این مقوله ها کار کنند و موضوع دیگر مدیریت تغذیه دام است زیرا در هر سنی نیاز تغذیه و فیزیو لوژیک دام نر و ماده متفاوت است.

ایشان افزود: در این راستا دو نکته اهمیت دارد اعتبار کارخانه خوراک دام که نظارت بر آن بسیار مهم است و خوراک خوب و مناسب دام .

در ادامه جلسه در خصوص عملکرد بخش علوم دامی مرکز و مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی مسئولین بحث و گفتگو  شد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
fiber_new15 تیر 1399: دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌جمهور: موسسه تحقیقات علوم دامی برای توسعه زیرساخت های خود در خصوص زیست بوم فناوری در حوزه دام و طیور روی کمک های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حساب کند. fiber_new14 تیر 1399: معاون علمی و فناوری رئيس ‌جمهور: برضرورت شکل گیری یک زیست بوم کامل فناوری در حوزه دامپروری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشورتاکید کرد fiber_new12 تیر 1399: بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌ جمهور از ظرفیت های تجاری سازی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور علوم دامی fiber_new11 تیر 1399: برگزاری جلسه جمع بندی چگونگی ادامه کار واحد گاوداری ایستگاه ملی گاودشت در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new10 تیر 1399: برگزاری روز مزرعه معرفی سیلاژ خوراک کامل دام بر پایه تفاله پرتقال در ایستگاه ملی تحقیقات گاودشت
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.