alarmجمعه 4 بهمن 1398 - 15:04

Friday 24 January 2020 - 15:04alarm

alarmالجمعة 28 جُمادى الأولى 1441 - 15:04

بازدید رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از مرکز تحقیقات استان مرکزی

دکتر اسماعیل خانیان رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور و مهندس تیموری رئیس حوزه ریاست موسسه از بخش های مختلف مرکز تحقیقات استان مرکزی بازدید نمودند.

alarmشنبه 13 مهر 1398 - 14:33 comment0 remove_red_eye217

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور دکتر اسماعیل خانیان رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور و مهندس تیموری رئیس حوزه ریاست موسسه در تاریخ 10 مهر ماه جاری از بخش های مختلف مرکز تحقیقات استان مرکزی از جمله آزمایشگاه علوم دامی، مزرعه کشت صنوبر و یونجه، نهال و بذر و کارگاه تولید بلوک کامل دام و همچنین از پروژه های در دست اجرای بخش تحقیقات علوم دامی مرکز بازدید نمودند. 

در ادامه این بازدید، جلسه ای با حضور دکتر گودرزی رئیس مرکز و معاونین ایشان، دکتر طالبیان مسعودی رئیس بخش علوم دامی، مهندس آذر معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی و اعضای هیئت علمی این بخش برگزار شد.

در این جلسه دکتر گودرزی ضمن معرفی مرکز تحقیقات استان مرکزی و بخش های مختلف آن یادآور شد: استان مرکزی دارای 2 درصد جمعیت کشور و3/5درصد تولیدات دامی و رتبه نهم تولیدات طیور در کشور را به خود اختصاص داده، به همین دلیل بخش علوم دامی این مرکز نیاز به توجه بیشتری از سوی مسئولین دارد.

وی افزود: بیشتر شرکت هایی که در مرکز رشد ما فعال هستند در حوزه علوم دامی فعالیت می کنند مانند کارگاه تولید بلوک کامل به دام که از شرکت های تحت پوشش مرکز رشد کشاورزی است و در مرحله تولید آزمایشی است که تا دو ماه دیگر به تولید نیمه صنعتی خواهد رسید.

رئیس مرکز تحقیقات استان مرکزی در ادامه خواستار حمایت بیشتر از بخش علوم دامی این مرکز در راه اندازی آزمایشگاه مرکزی، حمایت از طرح های در حال اجرای بخش علوم دامی، تامین نیروی انسانی مورد نیاز و همچنین تامین اعتبار این بخش شد.

در ادامه جلسه دکتر طالبیان مسعودی رئیس بخش علوم دامی مرکز اظهار داشت: استانی هستیم که نسبت به جمعیت تولید بیشتری داریم به ویژه در زمینه تولید گوشت قرمز عملکرد خوبی داشتیم.

ایشان در ادامه افزود: بیش از 50 طرح مصوب در بخش علوم دامی انجام داده ایم ولی با مشکلات و کمبودهایی دست به گریبان هستیم مانند کمبود نیروی انسانی و نبود امکانات آزمایشگاهی در ایستگاه ها ،که تقاضای رفع این مشکلات را داریم.

در ادامه  جلسه دکتر اسماعیل خانیان رئیس مؤسسه تحقیقات علوم دامی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات همکاران بخش علوم دامی این مرکز، در خصوص قوانین مندرج در برنامه های پنج ساله و مزایا ومحدودیت هایی که برای بخش تحقیقات ایجاد کرده توضیحاتی ارائه نمود وسپس به نتایج خوب تعدادی از پروژه های موسسه و مراکز اشاره کرد و افزود: پتانسیل خوب استان شما موضوع تغذیه دام و پروار است. 

ایشان یادآور شد: در تغذیه، منابع جدید مهم است که عمده آن می تواند از طریق پسماندها تامین شود. کارخانه های خوراک دام می توانند روی این مقوله ها کار کنند و موضوع دیگر مدیریت تغذیه دام است زیرا در هر سنی نیاز تغذیه و فیزیو لوژیک دام نر و ماده متفاوت است.

ایشان افزود: در این راستا دو نکته اهمیت دارد اعتبار کارخانه خوراک دام که نظارت بر آن بسیار مهم است و خوراک خوب و مناسب دام .

در ادامه جلسه در خصوص عملکرد بخش علوم دامی مرکز و مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی مسئولین بحث و گفتگو  شد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
fiber_new2 بهمن 1398: آیین آغاز به کار دومین کنگره بین المللی و دهمین کنگره پژوهشی زنبورعسل ایران در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new1 بهمن 1398: سخنرانی رئیس کمیسیون بهداشت اتحادیه جهانی زنبور داران (اپی موندیا) در دومین کنگره بین المللی و دهمین کنگره ملی زنبورعسل fiber_new30 دی 1398: در شورای پژوهشی موسسه اعلام شد: گردهمایی روسای بخش های علوم دامی مراکز تحقیقاتی روزهای 14 و 15 بهمن ماه در موسسه برگزار می شود fiber_new30 دی 1398: ۱ میلیون رأس دام در سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند/ارسال ۱۵۰۰ تن نهاده دامی به استان fiber_new28 دی 1398: تقدیر و تشکر از سی سال خدمات صادقانه یکی از همکاران اداری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

extension

ساربانیار

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور