alarmسه شنبه 6 خرداد 1399 - 14:12

Tuesday 26 May 2020 - 14:12alarm

alarmالثلاثاء 3 شَوّال 1441 - 14:12

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جلسه شورای پژوهشی بر انجام کارهای شاخص و دارای برونداد مشخص در حوزه دامپروری تاکید کرد

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جلسه شورای پژوهشی بر انجام کارهای شاخص و دارای برونداد مشخص در حوزه دامپروری تاکید کرد

alarmسه شنبه 2 مهر 1398 - 11:21 comment0 remove_red_eye283به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جلسه شورای پژوهشی، با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، دکتر بنابازی معاون پژوهشی، روسای بخش های تحقیقاتی، شماری از مدیران و محققان در نخستین روز از مهرماه سالجاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان با اشاره به سخنان وزیر جهاد کشاورزی در نشست ادواری با روسای موسسات تحقیقات کشاورزی خاطر نشان کرد: ضرورت اتخاذ رویکرد نتیجه گرایی در پرداختن به فعالیت های تحقیقاتی بخش کشاورزی به منظور رفع مشکلات این بخش مورد تاکید ایشان بود.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور افزود: مهندس حجتی بر لزوم توجه به اثر بخشی نتایج تحقیقات کشاورزی تاکید کرد و یادآور شد: افزایش بهره وری از منابع تولید، راهبرد اساسی وزارت جهاد کشاورزی است که در این راستا لازم است با گسترش ارتباط و تعاملات بین المللی و بهره گیری از دانش و تکنولوژی های روز و یافته های جدید تحقیقاتی در زمینه افزایش بهره وری در تولیدات کشاورزی اقدام شود.

دکتر اسماعیل خانیان یاد آورشد: وزیر جهاد کشاورزی در سخنان خود تاکید کرد، به منظور تامین نیاز روغن و کاهش وابستگی کشور به این کالا و همچنین تامین نهاده های دامی مورد نیاز تولید کننده ها، موسسات تحقیقات کشاورزی لازم است در زمینه معرفی ارقام جدید دانه های روغنی با عملکرد بالا و متناسب با اقلیم و همچنین مقاوم به آفات و بیماری ها، پژوهش و اقدام کنند.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع برونداد اشاره کرد و افزود: در حوزه دامپروری باید کارهای شاخص با برونداد مشخص تعریف شود، تا بتوانیم شاخص های ارزیابی ویژه هر بخش را مشخص کنیم.

وی افزود: برونداد از دیدگاه سازمان تحقیقات شامل مقاله، یافته قابل ترویج، دانش فنی قابل فروش، دستورالعمل های ترویجی، نشریه فنی و پروژه های تحقیقاتی می باشد.

ایشان با اشاره به بخش های تحقیقاتی موسسه یادآور شد: برونداد مقاله و کارهای ترویجی مشخص است در مورد برونداد دانش فنی و مصداق های آن و همچنین تعیین کار شاخص در هر بخش با استفاده از دانش و تخصص اعضای هیئت علمی آن بخش بایستی بحث های کارشناسی صورت گرفته و مشخص شود. در بخش تهیه، تدوین و ارائه دانش فنی و دستورالعمل های ترویجی نیز به همین شکل و با تامل بیشتر در بخش بایستی عمل شده و مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه جلسه حاضران در خصوص مصداق برونداد در هر بخش به بحث و تبادل نظر پرداختند و خواستار ارائه یک نمونه کامل از این موضوع که مورد نظر و پذیرش سازمان تحقیقات می باشد، شدند تا زوایای این موضوع برای تمامی محققان روشن گردد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new31 اردیبهشت 1399: وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت "روز جهانی زنبور": تنوع پوشش گیاهی و آب و هوایی ایران مستعد صنعت زنبورداری است fiber_new31 اردیبهشت 1399: نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر fiber_new31 اردیبهشت 1399: بزرگداشت روز جهانی زنبورهای گرده افشان در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 اردیبهشت 1399: تهیه آگهی (آنونس) برنامه رویش در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جهت پخش در نخستین برنامه تلویزیونی کشاورزی fiber_new29 اردیبهشت 1399: دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جلسه ارائه گزارش عملکرد سال 1398: راه اندازی سامانه بهره ور شتر تك كوهانه و تولید كپسول خوراكی ژل رویال از جمله دستاوردهای سال ۱۳۹۸ این موسسه است
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.