alarmسه شنبه 6 خرداد 1399 - 15:10

Tuesday 26 May 2020 - 15:10alarm

alarmالثلاثاء 3 شَوّال 1441 - 15:10

دکتر اسماعیل خانیان در جلسه شورای پژوهشی بر ارتقاء جایگاه علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تاکید کرد

جلسه شورای پژوهشی در تاریخ 11تیرماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

alarmسه شنبه 12 شهریور 1398 - 12:56 comment0 remove_red_eye246


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جلسه شورای پژوهشی، با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، معاونین ایشان، روسای بخش های تحقیقاتی، مدیریت خدمات پژوهشی و شماری از مدیران و محققان در تاریخ 11 تیرماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان ضمن سخنانی به شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: معاونت فناوری ریاست جمهوری بستری در راستای توسعه شرکت های دانش بنیان فراهم کرده که باید از آن بهره جست.

ایشان با تاکید بر برونداد در زمینه طرح ها و پژوهش ها خاطر نشان کرد: در زمینه دامپروری نیز باید هماهنگ با علم روز حرکت کنیم و با بهره گیری از بسترهای موجود در کشور، نگاه خلاق و نوآورانه ایی داشته باشیم و قدرت تولید دانش را افزایش دهیم.

دکتر اسماعیل خانیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه موسسه های توانمند مانند موسسه دیم، یادآور شد: موسسه ما نیز باید کوشش کند جایگاه علمی خود را ارتقا دهد زیرا رئیس سازمان تحقیقات معتقد است اطلاعات علمی که از سوی برخی از موسسه ها به ایشان داده می شود مبنای علمی بالایی ندارد.

ایشان تاکید کرد: برای نوشتن مقالات و کتاب ها دقت لازم را داشته باشید زیرا اگر مطالب ارائه شده غیر علمی باشد از سوی مقامات بالاتر مورد انتقاد قرار می گیرد.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور خاطر نشان کرد: در جلسه ایی پیشنهاد شد دهکده کشاورزی به عنوان سایت الگویی در یکی از مراکز راه اندازی شود، در مورد دامپروری نیز چنین موردی می تواند قابل اجرا باشد و از همکاران درخواست داریم در مورد طرح و جزئیات آن هم اندیشی داشته باشند و پیشنهادهای اجرایی را ارائه دهند.

وی با اشاره به مشکلات کشور یادآور شد:  محدودیت عامل باز دارنده نیست و ما باید سرعت تغییرات خود را بیشتر کنیم تا بتوانیم همگام با جهان پیش برویم.

 در ادامه جلسه دکتر بنابازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، نکاتی در مورد جلسات هفتگی ستاد علوفه در موسسه بیان کرد و افزود: متاسفانه این ستاد از اهداف نخست خود فاصله گرفته و موسسه ما نقش انفعالی پیدا کرده در حالی که باید از فرصت های ایجاد شده به سود موسسه بهره ببریم.

ایشان در ادامه به نشست تعاملی موسسه ها و مراکز تحقیقاتی سازمان که برای نخستین بار پیرامون میزان و نحوه تامین اعتبارات طرح های تحقیقاتی با هدف ارتقای کیفیت اجرای پروژه های پژوهشی و امضای تفاهم نامه اعتبارات طرح های پژوهشی "بین موسسه ها و مراکز تحقیقاتی، که در 4 شهریور ماه جاری به مدت سه روز در سالن همایش های موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر کرج برگزار شد، اشاره کرد و افزود: این نشست تجربه خوبی بود که با مشارکت 33 مرکز استانی و 30 موسسه برگزار شد و در این راستا برای فراخوان سال 1398 توافق نامه هایی امضا کردیم.

ایشان در ادامه به امضای توافق نامه با شرکت کشت و صنعت جوین اشاره کرد و یادآور شد: این شرکت امکانات بسیار خوبی دارد و بسیاری از موسسات تحقیقاتی با آنها همکاری می کنند و روش کارشان به گونه ایی است که پول نقد پرداخت نمی کنند ولی امکانات خود مانند گاو داری، مرغ داری و کارخانه خوراک دام را در اختیار ما می گذارند.

وی خاطر نشان کرد: این قرارداد به صورت سه جانبه تنظیم شده است، موسسه، مرکز تحقیقات مشهد و شرکت کشت و صنعت جوین، دانش فنی از سوی ما ارائه می شود و امکانات از سوی آنها.

دکتر بنابازی در ادامه به برگزاری روز ملی مزرعه شتر تک کوهانه در آبان ماه جاری در یزد اشاره کرد و افزود با تلاش های فراوان همکار گرامی آقای بیطرف ثانی در یزد تا کنون فرمانداری شهرستان بافق در استان یزد یک میلیارد تومان برای این مراسم هزینه کرده و مدت زمان آن از یک روز به سه روز افزایش یافته و این مراسم جنبه بین المللی پیدا کرده و میهمانانی از کشورهای دیگر در این مراسم حضور خواهند داشت. ایشان از همکاران درخواست کرد در این زمینه پیشنهادهای خود را ارائه دهند.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
fiber_new31 اردیبهشت 1399: وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت "روز جهانی زنبور": تنوع پوشش گیاهی و آب و هوایی ایران مستعد صنعت زنبورداری است fiber_new31 اردیبهشت 1399: نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر fiber_new31 اردیبهشت 1399: بزرگداشت روز جهانی زنبورهای گرده افشان در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 اردیبهشت 1399: تهیه آگهی (آنونس) برنامه رویش در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جهت پخش در نخستین برنامه تلویزیونی کشاورزی fiber_new29 اردیبهشت 1399: دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جلسه ارائه گزارش عملکرد سال 1398: راه اندازی سامانه بهره ور شتر تك كوهانه و تولید كپسول خوراكی ژل رویال از جمله دستاوردهای سال ۱۳۹۸ این موسسه است
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.