alarmچهارشنبه 24 مهر 1398 - 20:32

Wednesday 16 October 2019 - 20:32alarm

alarmالأربعاء 16 صَفَر 1441 - 20:32

امضای تفاهم نامه همکاری بین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شرکت کشت و صنعت جوین خراسان رضوی

تفاهم نامه همکاری بین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شرکت کشت و صنعت جوین خراسان رضوی در تاریخ 6 شهریور ماه جاری بین مسئولین موسسه و نمایندگان این شرکت به امضا رسید.

alarmیکشنبه 10 شهریور 1398 - 10:34 comment0 remove_red_eye109به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تفاهم نامه همکاری بین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شرکت کشت و صنعت جوین خراسان رضوی در تاریخ 6 شهریور ماه جاری بین مسئولین موسسه و نمایندگان این شرکت به امضا رسید.

اين تفاهم نامه به منظور هم افزایی و استفاده از توانمندی های متقابل در راستای دستیابی به اهداف سازمانی هر یک از طرفین بين موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از یک سو و شرکت کشت و صنعت جوین منعقد گردید.

موضوع  این تفاهم­نامه همکاری مشترک پژوهشی، آموزشی، توسعه ای، سرمایه گذاری، ترویجی و مشاوره ای در زمینه های مورد علاقه و توافق طرفین، پیرو بازدیدهای انجام شده و تاکید دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با استفاده از امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی ستاد موسسه، بخش های علوم دامی مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان ها به ویژه مرکز خراسان رضوی و ایستگاه ملی تحقیق و توسعه گاو دو منظوره (گاودشت) می باشد.

زمینه های اصلی همکاری و مشارکت شامل، پرورش دام، پرورش شترمرغ، پرورش زنبورعسل، تولید و مدیریت خوراک دام و به شرح موارد زیر مورد توافق طرفین قرار گرفته است: راه اندازی و توسعه مرکز تولید، تکثیر و توزیع گوسفند خالص مغانی اصلاح شده در محل شرکت جوین، راه اندازی و توسعه مرکز حفاظت و بهره برداری از توانمندی های توده های دام سبک بومی کشور در محل شرکت جوین ، انتقال دانش فنی و راه اندازی پایلوت تولید پلت کامل خوراک دام سبک در کارخانه خوراک دام جوین و ترویج مدیریت خوراک دهی آن در  مزرعه پرورش گوسفند شرکت جوین ، انتقال دانش فنی و راه   اندازی پایلوت تولید خوراک دام از طریق فرآوری ضایعات کارخانه اسید سیتریک ، راه اندازی و توسعه زنبورداری در باغات شرکت جوین با هدف بهبود گرده افشانی و تولید عسل ، توسعه پرورش بز شیری و گوشتی در شرکت جوین ، توسعه مزرعه شترمرغ شرکت جوین ، انتقال دانش فنی و راه اندازی پایلوت تولید بلوک کامل خوراک با استفاده از ملاس تولیدی کارخانه قند جوین ، برگزاری دوره های آموزشی در زمینه تولید مثل دام سبک (همزمان سازی و تلقیح مصنوعی سرویکال) به درخواست شرکت جوین، ارائه خدمات مشاوره ای شرکت جوین به ایستگاه ملی تحقیق و توسعه گاو دومنظوره (گاودشت) در زمینه سیستم های آبیاری مزارع کشت علوفه، در صورت امکان و عدم ایجاد آلودگی خط تولید اسید سیتریک شرکت، استفاده و بهره  برداری از امکانات بیوراکتور (فرمانتور) شرکت جوین در جهت تولید نیمه صنعتی (پایلوت) آنزیم، اسیدآمینه های ضروری، توکسین بایندر، باکتریوسین و سایر مکمل های خوراکی و نیز سویه های پروبیوتیک بومی با کاربرد در تغذیه دام، طیور و زنبورعسل و فرآوری محصولات با منشاء دام و طیور به روش مهندسی فرآیند High cell Density تامین هزینه­ ها، امکانات و تجهیزات و نیز تعیین تکلیف مالکیت معنوی نتایج حاصل از آنها و سایر جزئیات با توافق طرفین و بر اساس مفاد قراردادهای پژوهشی مربوطه انجام خواهد شد.

نحوه همکاری در این تفاهم نامه، شامل ستاد موسسه واقع در کرج، بخش علوم دامی مرکز تحقیقات استان خراسان رضوی و ایستگاه گاودشت، خدمات مورد نظر شرکت را در قالب خدمات تحقیقاتی و توسعه ای (R&D) و بر اساس انعقاد انواع قراردادهای جداگانه برای هر یک از موارد توافق شده و مورد درخواست از جمله قرارداد واگذاری (فروش) و انتقال دانش فنی (لیسانس)، مشارکت، مشاوره، سرمایه گذاری، آموزش، واگذاری نمانام (برند)، به شرکت ارائه می نماید.

همچنین موارد مربوط به تامین مالی و اعتباری، به اشتراک­ گذاری امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی، مزرعه­ ای، کارگاهی و تامین مواد اولیه و سایر موارد مرتبط با هر موضوع همکاری در پروپوزال پیشنهادی پیوست به هر قرارداد پیش بینی و برآورد شده و ملاک عمل خواهد بود و به عنوان سند رسمی قابل استناد و پیگیری است.   

واگذاری مجوز استفاده و بهره ­برداری موقت از برند (نمانام) موسسه و درج عبارت "تحت دانش فنی (لیسانس) موسسه تحقیقات علوم دامی کشور" بر روی محصولات شرکت و مستندات و مکاتبات شرکت در طول اجرای تفاهم­نامه حاضر و قراردادهای ذیل آن مشمول عقد قرارداد جداگانه واگذاری برند می باشد.  

حقوق مادي و معنوی ناشي از انواع همکاریهای مشترك مندرج در این تفاهم­نامه و نیز الحاقیه­ های بعدی، بر اساس سهم مشارکت مالی، تجهیزاتی و نیروی انسانی و مطابق با مفاد قراردادهای جداگانه آتی، حسب هر مورد تعیین و به هر یک از طرفین تفاهم­نامه حاضر تعلق می­ گیرد. 

اعتبار علمي ناشي از فعاليت‌‌هاي مشترك علمي و تحقيقاتي، معرفی محصول، ثبت اختراع و انتشار مقالات علمي برای مجریان معرفی شده در متن قراردادها و آن­ دسته از محققین و کارشناسانی که با تائید کتبی مجریان طرفین در فعالیت مشترک پژوهشی مورد نظر سهم داشته اند و سهم هر یک توسط مجری، مجریان به کمیته همکاری مشترک اعلام می ­گردد، محفوظ می ­باشد. همچنین ذکر نام طرفين تفاهم نامه در مقالات و انتشارات منتج از تحقیقات مشترک الزامي است.

ارائه هرگونه گزارش خبری، مصاحبه و هرگونه تبلیغات در مورد همکاریهای مشترک و نتایج حاصل از آن فقط با اطلاع قبلی، هماهنگی، نظارت و اجازه کتبی طرفین بلامانع است. شرکت متعهد است در وبسایت خود، نام موسسه را بعنوان واحد تحقیق و توسعه معرفی نماید.

به منظور اجرا، نظارت و پیگیری مفاد تفاهم­نامه حاضر، كميته مشتركي متشكل از شش نفربه عنوان اعضای كميته راهبردی تعیین شدند. اين كميته وظيفه تصویب و پيگيري موضوعات ماده 2 تفاهمنامه که به صورت پروژه های تحقیق و توسعه ای توسط موسسه ارائه خواهند شد و همچنین قراردادهاي مرتبط با پروژه های تصویب شده را برعهده دارد.

اين تفاهم­نامه مدت 5 سال از تاريخ امضای آن معتبر بوده و با توافق طرفین قابل تمديد مي­ باشد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new24 مهر 1398: پاداش پایان خدمت كارمندان سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی همزمان با صدور حكم بازنشستگی پرداخت می شود fiber_new23 مهر 1398: اهمیت توسعه‌ كسب و كارهای نوپا در اجرای سیاست كشاورزی قراردادی fiber_new22 مهر 1398: ایستگاه ملی گاودشت در راستای تولید و توسعه برای حفظ امینت غذایی، باید پایدار بماند. fiber_new21 مهر 1398: بازدید معاون خبر صدا و سیمای استان البرز از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new17 مهر 1398: شرکت رئیس آزمایشگاههای موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در نشست رابطین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور