alarmچهارشنبه 24 مهر 1398 - 21:16

Wednesday 16 October 2019 - 21:16alarm

alarmالأربعاء 16 صَفَر 1441 - 21:16

دکتر بنابازی، معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته های موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: همکاری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با جهانگرد هرمزگانی برای جلب حمایت ملی و جهانی از شتر دو کوهانه در خطر انقراض

مراسم معرفی و برنامه سفر محمد امیری رودان، جهانگرد، پیمایشگر، ورزشکار و معلم هرمزگانی که با حرکتی نمادین در نظر دارد تا ذخایر ژنتیکی ایران، به ویژه شتر دوکوهانه ایرانی در معرض خطر انقراض را به جهانیان معرفی کند، با حضور شماری از مسئولین، مدیران و کارکنان، در تاریخ 6 شهریور ماه جاری در محوطه موسسه تحقیقات علوم دامی کشور انجام گرفت.

alarmشنبه 9 شهریور 1398 - 12:12 comment0 remove_red_eye144


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: مراسم معرفی و برنامه سفر محمد امیری رودان، جهانگرد، پیمایشگر، ورزشکار و معلم هرمزگانی که با حرکتی نمادین در نظر دارد تا ذخایر ژنتیکی ایران  ،به ویژه شتر دوکوهانه ایرانی در معرض خطر انقراض را به جهانیان معرفی کند، با حضور شماری از مسئولین، مدیران و کارکنان ، در تاریخ 6 شهریور ماه جاری در محوطه موسسه تحقیقات علوم دامی کشور انجام گرفت.

دکتر بنابازی، معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته های موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در حاشیه این مراسم خاطر نشان کرد: طرح نمادین سفر جهانگردی امیری رودان با شتر برای تاکید بیشتر و افزایش آگاهی بخشی جامعه نسبت به مساله مهم ذخایر ژنتیکی دامی که به شدت در خطر و نیازمند حمایت هست، می باشد.

وی افزود: وظیفه اصلی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، کارهای پژوهشی است در این راستا تلاش کردیم از شیوه های علمی و یا با انتشار مقاله در مورد این موضوع کار کنیم ولی بخش مهمی از جامعه از آن محروم می ماند و برای روشنگری بیشتر در سطح کلان و برای اینکه به صورت عملی و کاربردی در طول سفر نشان دهیم که ذخایر ژنتیکی بسیار اهمیت دارد و در معرض خطر می باشد و نیازمند حمایت ملی و جهانی است، این برنامه از سوی موسسه طراحی شد. 

معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته های موسسه تحقیقات علوم دامی کشور خاطر نشان کرد: امیری رودانی با تجاربی که در پیمایش های قبلی خود داشت پیشنهاد سفر با شتر را ارایه کرد که برنامه ریزی شد، سفر اصلی ایشان از موسسه آغاز شود و تا مقر سازمان فائو در کشور ایتالیا ادامه یابد و به عنوان سفیر میهن مان، ذخایر ژنتیکی ایران و به خصوص در خطر انقراض ها که شتر دوکوهانه از آن جمله می باشد را معرفی کند.

ایشان افزود: به دلیل تهدیدی که برای این گونه وجود دارد، این پیمایشگر سفر خود را با شتر تک کوهانه انجام می دهد تا اگر حتی یکی از ذخایر حفظ شود باز هم غنیمت است.

هماهنگ کننده ملی بحث تنوع ذخایر ژنتیکی دامی در سازمان فائو افزود: تعداد این گونه در کشور به زیر ۲۰۰ و در بعضی موارد به زیر ۱۰۰ نفر، رسیده که عمده پراکنش آن در استان اردبیل بوده و تعداد محدودی نیز در استان های البرز، قزوین و قم وجود دارد.

ایشان یادآور شد: امیری رودان سفیر ایران با شعار «شتر دوکوهانه یک ذخیره ژنتیکی فراموش شده در معرض خطر انقراض است» کار خود را آغاز کرد و هدف جلب حمایت های مردمی و همیاری ملی و بین المللی می باشد.

دکتر بنابازی یاد آور شد: برای این سفر سه ساله هماهنگی های لازم با دفتر فائو در تهران و همچنین سفیر دائم کشورمان در مقر فائو در کشور ایتالیا انجام شده تا حمایت ها و تائیدیه های مورد نیاز در طول سفر برای ایشان صادر شود.

گفتنی است: محمد امیری رودان، یک ورزشکار و معلم هرمزگانی است و حدود ۲۰ سال است که سفرهای جهانگردی خود را به کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی آغاز کرده است.

این معلم هرمزگانی سفر جهانگردی اخیر خود را با اهداف مختلفی از بندر سیریک هرمزگان در دوم خرداد ماه سال جاری آغاز کرد و حدود یک و نیم ماه پیش به استان البرز رسیده است.

امیری رودان در طول این مدت در تلاش بود تا هماهنگی ها و همکاری های لازم برای سفر سه ساله خود را جلب و جذب کند.

اکنون با حمایت وزارت جهاد کشاورزی و موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، سفر سه ساله خود را از کرج به سمت ترکیه برای ورود به اروپا و با هدف معرفی جاذبه های گردشگری و فرهنگی ایران و همچنین معرفی ذخایر ژنتیکی ایران و به خصوص شتر دوکوهانه آغاز کرد.

رودان هدف از سفر سه ساله خود با شتر را ضمن تبلیغات برای معرفی جاذبه های گردشگری ایران با محوریت هرمزگان و همچنین معرفی ذخایر ژنتیکی ایران و اگروتوریسم (گردشگری کشاورزی) دانست و گفت: این در حالی است که تاکنون همکاری که من برای این سفر انتظار داشتم به جز وزارت جهاد کشاورزی از سوی دیگر ارگان ها محقق نشده ضمن اینکه هنوز موفق به جذب حامی مالی و اقتصادی نشده ام.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new24 مهر 1398: پاداش پایان خدمت كارمندان سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی همزمان با صدور حكم بازنشستگی پرداخت می شود fiber_new23 مهر 1398: اهمیت توسعه‌ كسب و كارهای نوپا در اجرای سیاست كشاورزی قراردادی fiber_new22 مهر 1398: ایستگاه ملی گاودشت در راستای تولید و توسعه برای حفظ امینت غذایی، باید پایدار بماند. fiber_new21 مهر 1398: بازدید معاون خبر صدا و سیمای استان البرز از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new17 مهر 1398: شرکت رئیس آزمایشگاههای موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در نشست رابطین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور