alarmیکشنبه 17 آذر 1398 - 02:15

Sunday 8 December 2019 - 02:15alarm

alarmالأحد 10 رَبيع الثاني 1441 - 02:15

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: ظرفیت صادرات محصولات دام و طیور ایران به اقصی نقاط جهان

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ظرفیت هایی که در داخل کشور وجود دارد ما یکی از کشورهایی محسوب می شویم که در رابطه با دام و طیور می توانیم هم به اقصی نقاط دنیا صادرات داشته باشیم.

alarmیکشنبه 3 شهریور 1398 - 09:47 comment0 remove_red_eye94

وزیر جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ظرفیت هایی که در داخل کشور وجود دارد ما یکی از کشورهایی محسوب می شویم که در رابطه با دام و طیور می توانیم هم به اقصی نقاط دنیا صادرات داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به نقل ازخبرگزاری ایانا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حاشیه بازدید از هجدهمین نمایشگاه دام و طیور و صنایع وابسته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صنعت دامپروری ما در دنیا شناخته شده است و در بخش طیور سالانه بیش از دو ونیم میلیون تن تولید گوشت سفید داریم و از نظر دام و دامپروری یکی از کشورهای مطرح در دنیا هستیم.

وی افزود: خوشبختانه هم ارتباط بین المللی بین تولیدکنندگان ما برقرار است و هم در ارتباط با مسائل مربوط به مکمل ها، واکسن ها، خوراک دام پیشرفت های خوبی داشته ایم.

حجتی تصریح کرد: وضعیت ضریب تبدیل ما در بعضی واحدهای نمونه در صنعت طیور به یک و شش دهم رسیده که بخشی از آن در اثر برگزاری همین نمایشگاه ها است که تولیدکنندگان ما را با دنیا آشنا کرده و تجربیات را با هم تبادل می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با ظرفیت تولید محصولات دام و طیور در کشور خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت هایی که در داخل کشور وجود دارد ما یکی از کشورهایی محسوب می شویم که در رابطه با دام و طیور می توانیم هم به اقصی نقاط دنیا صادرات داشته باشیم و هم بالاترین بهره‌ وری و راندمان تولیدات خود را در داخل کشور داشته باشیم و بتوانیم با پایین ترین قیمت آن را به بازارهای داخلی عرضه کنیم.

وی با اشاره به مشکلات تولید خوراک دام و طیور در کشور عنوان کرد: ما در اصلِ خوراک دام و طیور مشکل داریم، به این دلیل که عمده خوراک طیور که ذرت دانه ای و کنجاله سویا است و عمدتا کشت های تابستانی محسوب می شود را ما به دلیل محدودیت منابع آبی نمی توانیم تولید کنیم  و بخشی از نیازمان را باید وارد کنیم.

حجتی در ادامه تصریح کرد: این سال ها در ارتباط با توسعه کلزا اقدامات خوبی انجام شده و به تدریج کنجاله کلزا هم به جای کنجاله سویا به جیره طیور وارد شده است که استقبال خوبی هم شده و از کیفیت خوبی هم برخوردار بوده است؛ بنابراین از این طریق بخشی از نیاز جایگزین خواهد شد.

وی با اشاره به نحوه و میزان تامین نهاده های دام و طیور تاکید کرد: وضعیت تامین و واردات بسیار خوب است و مسئولین بنادر و گمرک نگران دپوی نهاده ها در بنادر هستند و بیش از اندازه مورد نیاز بار به بنادر وارد شده است.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


 
 

fiber_new13 آذر 1398: بررسی بروندادهای بخش های تحقیقاتی در شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new12 آذر 1398: شرکت نمایندگان موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در نخستین جشنواره بز مهابادی اردستان fiber_new11 آذر 1398: معرفی اپلیکیشن ساربانیار به عنوان سیستم همیار شترداران (سامانه بهره­ ور شتر) fiber_new11 آذر 1398: برگزاری روز مزرعه سیلوی یونجه با همکاری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new10 آذر 1398: برگزاری جلسه ارایه عملکرد شش ماهه نخست سال 1398 معاونت برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور