alarmسه شنبه 26 شهریور 1398 - 03:06

Tuesday 17 September 2019 - 03:06alarm

alarmالثلاثاء 17 مُحَرَّم 1441 - 03:06

چهاردهمین جلسه ستاد علوفه کشور با حضور معاون پژوهش و فن آوری سازمان تحقیقات در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد

دکتر بازرگان معاون پژوهش و فناوری سازمان : فلسفه وجودی ستادعلوفه کشور ، ارتقای ضریب خود اتکایی در تامین خوراک دام و طیور به صورت مولتی دسیپلین ( چند جانبه ) می باشد.

alarmدوشنبه 28 مرداد 1398 - 10:33 comment0 remove_red_eye99


در راستای هم افزایی موسسه های تحقیقاتی و انجام پژوهش های منسجم در زمینه تحقیقات علوفه و خوراک دام در کشور، ستاد علوفه کشور با مشارکت موسسه های تحقیقاتی تهیه و اصلاح بذر و نهال، فنی مهندسی، جنگلها و مراتع کشور، گیاهپزشکی، اصلاح و تهیه بذر چغندر قند، علوم شیلاتی، خاک و آب، بیوتکنولوژی ،دیم و مرکز تحقیقات ملی شوری و معاونت های تولیدات دامی، زراعت، ترویج، مرکز ملی مکانیزاسیون ماشین های کشاورزی و با دستور رئیس سازمان تحقیقات در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: چهاردهمین جلسه ستاد علوفه کشور با حضور دکتر کامبیز بازرگان معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات، دکتر بنابازی معاون پژوهش و فناوری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، دکتر آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه، دکتر صفایی دبیر ستاد علوفه و نمایندگان موسسات و مراکز مرتبط با گیاهان علوفه ای در تاریخ 26 مرداد سالجاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر آقاشاهی گزارشی در خصوص برگزاری جلسات ستاد علوفه و بررسی ابعاد تخصصی و پیشنهادها و ایجاد پایلوت ها ی استانی یونجه و زیر ساخت ها سخنانی بیان کرد.

ایشان دستاوردهای برگزاری جلسات ستاد را شامل تهیه و تدوین اساسنامه و بسته دانشی تولید علوفه اضطراری در مناطق سیل زده و بسته دانشی یونجه، آغاز تهیه بسته دانشی ذرت علوفه ای و نیز تولید بسته دانشی راهکارهای تامین منابع متنوع پروتئینی و انرژی مورد نیاز دام و طیور جهت جلوگیری از واردات کنجاله سویا و ذرت دانه ای بیان کرد. 

در ادامه جلسه دکتر بازرگان معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات ضمن سخنانی با تاکید بر ادامه این جلسات، ابراز داشت: فلسفه وجودی این ستاد، ارتقای ضریب خود اتکایی در تامین خوراک دام و طیور به صورت مولتی دسیپلین ( چند جانبه ) می باشد.

وی افزود: محورهای اصلی این راهبرد شامل معرفی منابع جدید خوراک دام و طیور، افزایش کارایی و بهره وری در تولید، استفاده از این محصولات و تهیه فرمولاسیون دقیق و بهینه جیره دام و طیور می باشد.

دکتر بازرگان خاطر نشان کرد: به زودی مگا پروژه تولید و کاربرد محصولات علوفه ای آغاز می شود و ستاد علوفه می باید به پژوهش های انجام شده پیشین در کشور، اشراف کامل داشته باشد. 

ایشان یادآور شد: تحقیقات بنیادین و جدید در این خصوص، توسط این ستاد اولویت بندی شود و واحد ترویج می باید نفوذ دانش های جدید در واحدهای اجرایی وزارت متبوع، را بیشتر نماید.

در ادامه دکتر باقری گزارشی در مورد بسته توسعه کشت ذرت علوفه ایی ارائه داد و افزود: محصول ذرت به عنوان محصول آب بر متهم است و در برخی استان ها با محدودیت کشت مواجه بودیم که با افزایش بارندگی ها، این محدودیت کمتر شده.

ایشان تامین دستگاههای نشاء کار مکانیزه، آموزش این نوع کشت و تغییر فصل کشت را از جمله چالش های تولید نشاء ارزان قیمت نام برد.

در ادامه جلسه دکتر ناخدا از موسسه تحقیقات بیوتکنولوژی گزارشی در خصوص محصولات علوفه ایی کار شده در موسسه بیوتکنولوژی و همکاری با ایکری ست را بیان کرد.

روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
fiber_new24 شهریور 1398: دکتر بنابازی معاون پژوهش و فناوری موسسه: بخش نامه داخلی مجمع فدراسیون سوارکاری مصداق بارز اخلال در وظایف حاکمیتی وزارت جهاد کشاورزی است fiber_new20 شهریور 1398: با صدور احکامی جداگانه از سوی دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی رییس و دبیر ستاد ملی رسانه وزارت جهاد كشاورزی منصوب و معرفی شدند fiber_new17 شهریور 1398: دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان در شورای مدیران: بر ضرورت استفاده بهینه از انرژی و ملزومات اداری در راستای هدایت صحیح منابع تاکید کرد fiber_new17 شهریور 1398: توسعه اکولوژیک پرورش شتر در ۷ استان مستعد کشور fiber_new17 شهریور 1398: ممنوعیت هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاک
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور