alarmشنبه 14 تیر 1399 - 14:51

Saturday 4 July 2020 - 14:51alarm

alarmالسبت 13 ذو القعدة 1441 - 14:51

همکاری با موسسات دیگر می تواند کمکی راهبردی باشد برای حل مشکلات دامپروری کشور

دکتر اسماعیل خانیان درجلسه شورای پژوهشی بیان کرد: همکاری با موسسات دیگر می تواند کمکی راهبردی باشد برای حل مشکلات دامپروری کشور

alarmسه شنبه 15 مرداد 1398 - 12:01 comment0 remove_red_eye268به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جلسه شورای پژوهشی، با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، معاونین ایشان، روسای بخش های تحقیقاتی، شماری از مدیران و محققان در تاریخ 14مرداد ماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان با اشاره به مشکلات کشور و انعقاد قرارداد با دیگر موسسات برای برون رفت از شرایط بحرانی، خاطر نشان کرد: همکاری با دیگر موسسات و بهره گیری از دانش و تخصص آنها و تلفیق آن با دانش و تجربه همکاران ما به عنوان متخصصین بخش علوم دامی در موسسه، می تواند کمک راهبردی باشد برای حل مشکلات دامپروری کشور.

وی خاطر نشان کرد: برای برون رفت از مشکلات باید روی راه حل های کاربردی کار کنیم و باید این نگرش را داشته باشیم که با توجه به تخصص خود چه سهمی در حل مشکلات داریم؟ زیرا در صورت ارائه راه حل درست و کاربردی، اعتبار و بودجه لازم نیز به فرد متخصص پرداخت می شود.

ایشان افزود: باید در زمان بروز مشکل در کشور، پژوهشگران و متخصصین ما واکنش سریع داشته باشند و برای حل آن نظرات و راهکارهای کارشناسی ناشی از علم و تجربه خود را ارائه دهند.

در ادامه دکتر بنابازی معاون پژوهشی موسسه در خصوص پی گیری طرح های مشترک با سایر موسسات سخنانی بیان کرد و در مورد دستیابی به شورای فنی مشترک با موسسه های شیلات و سرم سازی رازی مطالبی بیان کرد.

ایشان از پژوهشگران بخش های بیوتکنولوژی و ژنتیک خواست در این زمینه حضور فعال تری داشته باشند.

وی در ادامه به تفاهم نامه همکاری با دفتر زنان روستایی با نام "اشتغال زایی زنان روستایی از طریق پرورش بلدرچین" اشاره کرد و افزود: از معدود تفاهم نامه های همکاری با این دفتر است که به سرانجام رسیده که در یک استان آموزش های نخستین و مراحل آن در حال طی شدن است.

دکتر بنابازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زمان باقی مانده برای ثبت نام جشنواره خوارزمی تا پایان مرداد ماه، از همکاران درخواست کرد در این زمینه حضور فعالی داشته باشند.

در این جلسه دکتر سهرابی مسئول روابط عمومی موسسه ضمن سخنانی با اشاره به تفاهم نامه همکاری با صدا و سیما در پرداختن به موضوع کشاورزی و زیر مجموعه های آن در برنامه های تلویزیونی بیان داشت: در حال حاضر شبکه آموزش به عنوان پایگاه رسانه ای وزارت جهادکشاورزی در حال پوشش دادن برنامه های کشاورزی است که با تفاهم انجام شده، شبکه های یک، دو، سه نیز در این خصوص همکاری های لازم جهت پخش برنامه های وزارت جهاد کشاورزی را خواهد داشت.

ایشان با تاکید به استفاده بهینه از فرصت ایجاد شده توسط صدا و سیما برای پخش برنامه های وزارت جهاد کشاورزی، از همکاران خواست در زمینه های یاد شده نظرات و پیشنهادات خود را به روابط عمومی ارائه دهند. 

مسئول روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در مورد ارائه سوژه جهت تهیه برنامه های آموزشی ترویجی (40 دقیقه) برای سیما به موضوع "آموزش تهیه سیلاژ از پوست پسته جهت تغذیه دام" به دلایل زیست محیطی، کاهش هزینه تولید در واحدهای دامداری و ارزش غذایی مناسب اشاره کرد و افزود: در خصوص برنامه معرفی شاخص های تولید ملی و روند آن، طرح ملی دکتر حسینی با نام "راهکارهای افزایش بهره وری در صنعت طیور گوشتی" به دلیل صرفه جویی در مصرف خوراک دام و کاهش واردات نهاده های دامی، کاهش قیمت تمام شده تولید گوشت مرغ، جهت تهیه برنامه پیشنهاد شده است.

در این جلسه در خصوص سخنان اخیر وزیر جهاد کشاورزی در نشست مشترک روسای موسسات تحقیقاتی سازمان تحقیقات و ارائه گزارش دستاوردهای موسسه تحقیقات علوم دامی کشور توسط رئیس موسسه، نظر خواهی شد و حاضران با بیان دیدگاه های خود در این خصوص به گفتگو و تبادل اندیشه پرداختند.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new14 تیر 1399: معاون علمی و فناوری رئيس ‌جمهور: برشرایط شکل گیری یک زیست بوم کامل فناوری در حوزه دامپروری در موسسه تحقیقات علوم دامی کشورتاکید کرد fiber_new12 تیر 1399: بازدید دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئيس‌ جمهور از ظرفیت های تجاری سازی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شرکت های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور علوم دامی fiber_new11 تیر 1399: برگزاری جلسه جمع بندی چگونگی ادامه کار واحد گاوداری ایستگاه ملی گاودشت در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new10 تیر 1399: برگزاری روز مزرعه معرفی سیلاژ خوراک کامل دام بر پایه تفاله پرتقال در ایستگاه ملی تحقیقات گاودشت fiber_new9 تیر 1399: انتصاب مدیر داخلی مرکز رشد واحدهای فن آور علوم دامی از سوی معاون پژوهش فناوری و انتقال یافته ها
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.