alarmچهارشنبه 24 مهر 1398 - 20:32

Wednesday 16 October 2019 - 20:32alarm

alarmالأربعاء 16 صَفَر 1441 - 20:32

در جلسه اعضای هیئت علمی بر ضرورت بهره بردن محققان از فرصت ایجاد شده از سوی رسانه ملی برای تصویر کشیدن فعالیت های تحقیقاتی موسسه تاکید شد

جلسه اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، در تاریخ 25 تیر سالجاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

alarmچهارشنبه 26 تیر 1398 - 13:11 comment0 remove_red_eye145


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، دکتر یعقوبفر نماینده اعضای هیئت علمی، روسای بخش های پژوهشی، شماری از اعضای هیئت علمی در تاریخ 25 تیر سالجاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان گزارشی از بازدید ایستگاه ملی گاو دشت ارائه داد و بر تعامل و همکاری با سازمان های جهاد کشاورزی تاکید کرد. 

وی در مورد نشست مشترک روسای موسسات تحقیقاتی با وزیر جهادکشاورزی سخنانی بیان کرد و به ارائه گزارش از عملکرد موسسه، اقدام های انجام شده در ایجاد ظرفیت تولید خوراک دام در کشور را در اجرای پروژه هایی از جمله تولید کنسانتره پروتئینی، استفاده از بقایای پسته پاک کنی و سرشاخه های خرما در تهیه جیره خوراک دام اشاره کرد و به مزیت های اجرای این طرح ها در ایجاد ارزش افزوده برای دامداری ها و صرفه جویی ریالی که برای آن ها به همراه داشته اشاره کرد.

ایشان با اشاره شرایط تحریم کشورمان خاطر نشان کرد: وزیر جهادکشاورزی خواستار ارائه راهکارهای اجرایی از موسسات تحقیقاتی برای برون رفت از تحریم است. در این راستا در خصوص تغذیه دام و مواد ژنی کار گروهی تشکیل شده تا گام هایی در این راه بردارد.

در ادامه دکتر یعقوبفر عضو هیئت علمی بخش تحقیقات تغذیه و نماینده اعضای هیئت علمی موسسه در مورد تدوین شیوه نامه ارزیابی اعضای هیئت علمی در موسسه، دعوت از رئیس سازمان تحقیقات برای شرکت در جلسه اعضای هیئت علمی موسسه، تعیین تکلیف صندوق سرمایه موسسه برای طرح های مستقل، هزینه سنگین طرح های تحقیقاتی و فرصت پیش آمده در خصوص ارائه عملکرد و طرح های شاخص در تلویزیون مطالبی بیان کرد و خواستار هم فکری و مشارکت اعضای هیئت علمی در این زمینه ها شد. 

در این جلسه دکتر امیر صادقی رئیس آزمایشگاه های موسسه در مورد "شبکه آزمایشگاهی فن آوری های راهبردی" به آدرس labs net.ir  توضیحاتی ارائه داد و از همکاران خواست در این سامانه ثبت نام کنند و از تخفیف های آن استفاده کنند.

در ادامه خانم پورمظاهری مسئول بخش خبر روابط عمومی موسسه در خصوص تشکیل ستاد ملی رسانه وزارت جهادکشاورزی توضیحاتی ارائه داد و افزود: تفاهم نامه همکاری وزارت جهاد کشاورزی با سازمان صدا و سیما در پرداختن به موضوع کشاورزی در برنامه های تلویزیونی منعقد شده و در این راستا شورایی در قالب 12 کار گروه در قسمت های مختلف بخش کشاورزی برنامه ریزی برای تولید محتوای کشاورزی تشکیل شده است، یکی از هسته های تولید محتوا تولید برنامه هایی در خصوص دام و دامپزشکی است.

وی یادآور شد: کارگروهی که موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در آن عضو است دارای 7 عضو می باشد که در زمینه دام، دامپزشکی و علوم دامی باید با رسانه ملی همکاری کنند، چگونگی این همکاری ها در 5 محور مشخص شده که از طریق اتوماسیون به روسای بخش ها اطلاع رسانی شده است و ساختارهایی از جمله برنامه های ترکیبی، استیج محور، زیر نویس و برنامه های گفتگو محور را در بر می گیرد. 

ایشان افزود: به زودی برنامه ای با نام "قهرمانان تولید" در 40 قسمت به روی آنتن می رود که این برنامه با زمان 20 دقیقه، فرصت بسیار مناسبی است برای به تصویر کشیدن فعالیت های تحقیقاتی موسسه و طرح های شاخص، که در افزایش تولید در سطح ملی تاثیر گذار بوده اند.

پورمظاهری در ادامه یادآور شد: تا کنون شبکه آموزش به عنوان پایگاه رسانه ای وزارت جهاد کشاورزی در حال پوشش دادن برنامه های کشاورزی بود ولی از این پس سایر شبکه ها نیز این برنامه ها را پوشش خواهند داد.

 وی در پایان بر ضرورت بهره بردن محققان و اعضای هیئت علمی از فرصت ایجاد شده از سوی صدا و سیما برای فعالیت های تحقیقاتی موسسه تاکید کرد.

در ادامه جلسه دکتر فضائلی عضو هیئت علمی بخش تحقیقات تغذیه ضمن اشاره به وجود چنین تجربه هایی در شبکه بازار و مجله کشاورزی پیشنهاد کرد در این برنامه ها ،تولید کننده های خرده پا و دامداران و کشاورزان را نیز در نظر بگیرند.

در این جلسه دکتر آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه تاثیر تهیه این فیلم ها و تحلیل ها از سیما را برای برون رفت از بحران موثر دانست و پیشنهاد کرد: لینک دستور العمل ها، نشریات، فیلم ها و مصاحبه ها که در تالار ترویج بارگذاری شده است در سایت موسسه قرار داده شود.

در پایان جلسه شرکت کنندگان با طرح پرسش ها و نقطه نظرات خود در خصوص مباحث مطرح شده به گفتگو و تبادل نظر پرداختند. 


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
fiber_new24 مهر 1398: پاداش پایان خدمت كارمندان سازمان تحقیقات آموزش و ترویج كشاورزی همزمان با صدور حكم بازنشستگی پرداخت می شود fiber_new23 مهر 1398: اهمیت توسعه‌ كسب و كارهای نوپا در اجرای سیاست كشاورزی قراردادی fiber_new22 مهر 1398: ایستگاه ملی گاودشت در راستای تولید و توسعه برای حفظ امینت غذایی، باید پایدار بماند. fiber_new21 مهر 1398: بازدید معاون خبر صدا و سیمای استان البرز از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new17 مهر 1398: شرکت رئیس آزمایشگاههای موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در نشست رابطین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور