alarmسه شنبه 26 شهریور 1398 - 03:03

Tuesday 17 September 2019 - 03:03alarm

alarmالثلاثاء 17 مُحَرَّم 1441 - 03:03

ارائه گزارش عملکرد موسسه تحقیقات علوم دامی کشور توسط دکتر اسماعیل خانیان در نشست مشترک وزیر جهاد کشاورزی و روسای موسسات تحقیقاتی

دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این موسسه، اقدام های انجام شده در ایجاد ظرفیت تولید خوراک دام در کشور را در اجرای پروژه هایی از جمله تولید کنسانتره پروتئینی، استفاده از بقایای پسته پاک کنی و سرشاخه های خرما در تهیه جیره خوراک دام را برشمرد.

alarmچهارشنبه 19 تیر 1398 - 09:47 comment0 remove_red_eye163


دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این موسسه، اقدام های انجام شده در ایجاد ظرفیت تولید خوراک دام در کشور را در اجرای پروژه هایی از جمله تولید کنسانتره پروتئینی، استفاده از بقایای پسته پاک کنی و سرشاخه های خرما در تهیه جیره خوراک دام را برشمرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات، نشست مشترک روسای موسسات تحقیقاتی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با وزیر جهادکشاورزی با حضور مهندس حجتی، معاونین ایشان و روسای موسسات تحقیقات کشاورزی سه شنبه  11 تیر سال جاری در محل وزارت جهادکشاورزی برگزار شد. 

در این نشست، دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور گزارشی از جدیدترین دستاوردهای موسسه تحقیقات علوم دامی کشور را ارائه داد.

وزیر جهاد کشاورزی هدف از برگزاری جلسات مشترک با موسسه های تحقیقاتی وزارت جهادکشاورزی را هم فکری برای ارتقای اثربخشی تحقیقات دانست و یادآور شد: لازم است هر یک از مدیران مجموعه تحقیقات کشاورزی در موسسه ها و مراکز استانی برنامه ریزی تحقیقاتی مجموعه خود را به سمت و سوی تقاضا محوری جهت دهی کنند و به طور مرتب عملکرد خود را در حصول این نتیجه مورد ارزیابی قرار دهند.

مهندس حجتی با اشاره به ضرورت آسیب شناسی و اصلاح رویکردها در ارائه راهکارهای نوین خاطر نشان ساخت: در سفرهای استانی که به طور مرتب آن را دنبال می کنم به طور عینی شاهد نتایج تحقیقات کشاورزی هستم و این جلسات نقد و بررسی به معنی انکار تلاش همکارانمان در موسسه ها و مراکز تحقیقاتی نیست هر چند انتظار ما  از بخش تحقیقات این است که چند گام از ما جلوتر باشند و با آینده نگری، ما را در تصمیم های اجرایی امروز به گونه ای یاری دهند که کشور، آمادگی رویارویی با مسائل 15 سال آینده را داشته باشد.  

مهندس حجتی با تاکید بر ضرورت کاهش وابستگی صنعت دامپروری کشور اظهار داشت: برای پایداری تولید انواع گوشت دام و طیور و لبنیات در کشور، توسعه پرورش دام های پربازده و بکارگیری روش ها و یافته های جدید در تامین خوراک دام در داخل ضروری است.

وی بر لزوم ترسیم نقشه راه صنعت دامپروری کشور تاکید کرد و خواستار تسریع در انتقال یافته های تحقیقاتی مانند استفاده از سرشاخه های نیشکر و خرما برای تامین خوراک دام و صنعتی سازی و ترویج این تحقیقات شد.

در این نشست دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این موسسه، اقدام های انجام شده در ایجاد ظرفیت تولید خوراک دام در کشور را در اجرای پروژه هایی از جمله تولید کنسانتره پروتئینی، استفاده از بقایای پسته پاک کنی و سرشاخه های خرما در تهیه جیره خوراک دام برشمرد.

ایشان با اشاره به  مزیت های اجرای این طرح ها در ایجاد ارزش افزوده برای دامداری ها و صرفه جویی ریالی که برای آن ها به همراه داشته است، دانش های فنی ارائه شده از سوی موسسه تحقیقات علوم دامی را در موضوعاتی از جمله دانش فنی مدیریت تغذیه، معرفی جیره غذایی حاوی بقایای بوجاری گندم، کنجاله کلزا برای واحدهای پرورش جوجه های گوشتی و بره های پرواری و غیره دانست.

دکتر اسماعیل خانیان با اشاره به مفاد تفاهم نامه علمی پژوهشی این موسسه با سازمان امور عشایری ،همکاری های فی مابین را در انتقال علم به واحدهای دامداری سنتی به ویژه در مناطق عشایری رو به رشد توصیف کرد.

در این نشست دکتر رضایی معاون وزیر در امور دام با تاکید بر اهمیت انتقال یافته های تحقیقاتی به سطح دامداری ها و واحد های تولیدی این بخش، عملکرد ترویج در دامپروری ها را نیازمند توجه  بیشتر دانست. وی با اعلام این مطلب که تاکنون تحقیقات گسترده ای در کشور در زمینه تغذیه دام صورت گرفته است، ضرورت به نمایش گذاشتن نتایج این تحقیقات را در قالب پایلوت ها را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری کرد با مطلع ساختن بهره برداران از نتایج این تحقیقات، اقبال آنان در بکارگیری شیوه های مبتنی بر تحقیق روز به روز بیشتر شود


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new24 شهریور 1398: دکتر بنابازی معاون پژوهش و فناوری موسسه: بخش نامه داخلی مجمع فدراسیون سوارکاری مصداق بارز اخلال در وظایف حاکمیتی وزارت جهاد کشاورزی است fiber_new20 شهریور 1398: با صدور احکامی جداگانه از سوی دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی رییس و دبیر ستاد ملی رسانه وزارت جهاد كشاورزی منصوب و معرفی شدند fiber_new17 شهریور 1398: دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان در شورای مدیران: بر ضرورت استفاده بهینه از انرژی و ملزومات اداری در راستای هدایت صحیح منابع تاکید کرد fiber_new17 شهریور 1398: توسعه اکولوژیک پرورش شتر در ۷ استان مستعد کشور fiber_new17 شهریور 1398: ممنوعیت هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاک
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور