alarmجمعه 4 بهمن 1398 - 13:49

Friday 24 January 2020 - 13:49alarm

alarmالجمعة 28 جُمادى الأولى 1441 - 13:49

زمینه های همکاری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و شرکت کشت و صنعت جوین خراسان رضوی در شورای پژوهشی مورد بررسی قرار گرفت

در جلسه شورای پژوهشی گزارشی در خصوص بازدید تیم تخصصی موسسه از شرکت کشت و صنعت جوین خراسان رضوی ارائه شد و به امکانات و توانایی های این شرکت عظیم اشاره گردید

alarmچهارشنبه 19 تیر 1398 - 09:54 comment0 remove_red_eye300


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جلسه شورای پژوهشی، با حضور دکتر بنابازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، روسای بخش های تحقیقاتی، مدیریت خدمات پژوهشی و شماری از مدیران و محققان در تاریخ 17 تیرماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر بنابازی گزارشی در خصوص بازدید از شرکت کشت و صنعت جوین در خراسان رضوی ارائه داد و به امکانات و توانایی های این شرکت عظیم اشاره کرد و افزود: این شرکت کشت و صنعت دارای 12 هزار هکتار زمین و همچنین واحدهای كشاورزي، ماشین‌ سازی، باغات، واحد خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی، شرکت سرمایه گذاری، مرکز دانشگاه علمی کاربردی واحد کشت و صنعت جوین و چندین واحد دیگر است.

ایشان افزود: واحد دامپروري این شرکت به عنوان نخستین واحد شرکت کشت و صنعت جوین با هدف توسعه و سرمایه گذاری در بخش دامپروری آغاز به کار کرده و دارای واحدهای گاو داری، گوسفند داری، مرغ گوشتی، واحد خوراک دام و انبارهای مکانیزه نگهداری غله می باشد. همچنین کارگاه ماشین آلات کشاورزی این شرکت بسیار پیشرفته می باشد.

دکتر بنا بازی در خصوص واحد دامپروری شرکت جوین یادآور شد:. واحد گاو شیری به ظرفیت  411 رأس مولد و 1111 رأس کل گله با تولید سالانه 4411 تن شیر و 241  تن گوشت قرمز، واحد مرغ گوشتی 211 هزار قطعه ای با تولید سالانه بالغ بر 2411 تن گوشت سفید، واحد گوسفند داری با مجوز هر کدام 4 هزار رأس پرواری در هر دوره، واحد خوراک دام با تولید 8 هزار تن در سال فعالیت می کنند.

وی افزود: در این سفر به اتفاق تیم همراه از همکاران موسسه و بخش علوم دامی مرکز تحقیقات خراسان رضوی از بخش های مختلف واحد دامپروری مانند: گاوداری، گوسفند داری و مرغداری بازدید کردیم سپس جلسه ای با حضور مدیرعامل شرکت کشت و صنعت جوین برگزار شد که  گفتگوهای مفیدی در راستای انجام توافقنامه و پیش نویس قرارداد همکاری صورت گرفت.

دکتر بنا بازی در خصوص پیشینه همکاری با این شرکت گفت: در گذشته همکاران بخش علوم دامی خراسان رضوی در این زمینه فعالیت هایی کرده اند که متاسفانه به دلیل عدم پی گیری نتیجه خاصی در بر نداشته، همچنین بخش دامی این شرکت در زمینه همکاری با موسسه ها و شرکت های دیگر عملکرد ضعیفی داشتند، در حالیکه در بخش های دیگر از مشاوران متخصص داخلی و خارجی استفاده می کنند.

معاون پژوهشی موسسه موارد همکاری با این شرکت را در زمینه های مشاوره ایی، طرح های پژوهشی، کارهای توسعه ایی و بخش هایی که آنها می توانند به عنوان سرمایه گذار همکاری داشته باشند، نام برد.

در ادامه دکتر آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه موسسه در خصوص این شرکت خاطر نشان کرد: به دلیل وسعت زیاد، زمین های این مجموعه، دارای ضایعات کاه، گندم و جو هستند که می تواند در راستای غنی سازی کاه با گاز آمونیاک مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به زمینه همکاری درخصوص توسعه جایگاه های دام خاطر نشان کرد: از مزارع این شرکت نیز می توان به عنوان پایلوت برگ و طوقه، چغندر قند و چغندر علوفه ایی کشوری و همچنین پایلوت بلوک خوراک کامل دام استفاده کرد.

در ادامه جلسه دکتر پاپی عضو هیئت علمی بخش مدیریت پرورش در خصوص بازدید از این مجتمع کشت و صنعت، با ابراز خرسندی از مدیریت و نظم و پیشرفت این مجموعه اظهار داشت:

در این شرکت زمینه های فراوانی برای همکاری وجود دارد از جمله کارخانه چغندر قند برای ملاس، و بلوک خوراک دام، همچنین از طریق فرصت های مطالعاتی نیز می توان با آنها همکاری داشت و مرکزی با امکانات کافی برای تحقیق و توسعه می باشد.

در این جلسه دکتر جوانروح عضو هیئت علمی بخش تحقیقات ژنتیک و اصلاح نژاد موسسه در خصوص بازدید از گاوداری این مجموعه یادآور شد: در بخش گاوداری از تخصص مشاور اصلاح نژاد و تغذیه بهره می برند و تاکید آنها در مواردی چون: افزایش تولید شیر و کاهش ضریب تبدیل غذایی در دام سبک و بحث دوقلو زایی بود.

ایشان خاطر نشان کرد: در این مجموعه روی نژاد رومانف تاکید داشتند و متاسفانه در صدد آمیخته گری 500 راس گوسفند مغانی با رومانف بودند ولی واحد گوسفند داری آنها موافق این آمیخته گری نبود زیرا از نظر وزن و سرعت رشد پایین تر می باشند.

وی یادآور شد: در همین راستا برنامه اصلاح نژادی را در شرکت جوین پیشنهاد دادیم.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new2 بهمن 1398: آیین آغاز به کار دومین کنگره بین المللی و دهمین کنگره پژوهشی زنبورعسل ایران در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new1 بهمن 1398: سخنرانی رئیس کمیسیون بهداشت اتحادیه جهانی زنبور داران (اپی موندیا) در دومین کنگره بین المللی و دهمین کنگره ملی زنبورعسل fiber_new30 دی 1398: در شورای پژوهشی موسسه اعلام شد: گردهمایی روسای بخش های علوم دامی مراکز تحقیقاتی روزهای 14 و 15 بهمن ماه در موسسه برگزار می شود fiber_new30 دی 1398: ۱ میلیون رأس دام در سیستان و بلوچستان درگیر سیل هستند/ارسال ۱۵۰۰ تن نهاده دامی به استان fiber_new28 دی 1398: تقدیر و تشکر از سی سال خدمات صادقانه یکی از همکاران اداری موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

extension

ساربانیار

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور