alarmسه شنبه 6 خرداد 1399 - 15:35

Tuesday 26 May 2020 - 15:35alarm

alarmالثلاثاء 3 شَوّال 1441 - 15:35

پیش بینی تولید ۸۶۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور در سال جاری

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد که امسال نزدیک به ۸۶۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید شود.

alarmدوشنبه 10 تیر 1398 - 13:40 comment0 remove_red_eye250به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و به نقل  از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،معاون امور تولیدات دامی پیش بینی کرد که امسال نزدیک به ۸۶۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید شود.

ایشان در حاشیه نشست نقش تشکل های جهادی در رونق تولید در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به بارندگی های خوب طی چند ماه اخیر در سطح کشور و حاصلخیزی مراتع، علاوه بر افزایش زایش دام ها، علوفه رایگان در بخش عشایری و روستایی در اختیار آنها قرار می گیرد که منجر به کاهش هزینه های تولید و کاهش قیمت گوشت در سراسر کشور شده و روند کاهش قیمت ادامه خواهد یافت.

رضایی واسطه گرها در بازاررسانی گوشت قرمز را از موانع کاهش قیمت گوشت قرمز دانست و تصریح کرد: با ادامه روند ورود گوشت قرمز به بازار، این مشکل برطرف می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در همین حال از دامداران و تشکل های دامی خواست زنجیره های تولید را در این بخش تشکیل و بازار رسانی گوشت قرمز را انجام دهند.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد قیمت ۱۲۵۰ تومان برای هر کیلو سبوس گفت: تعیین این قیمت برای سبوس منطقی نیست و باید به قیمت مصوب قبلی یعنی ۸۶۰ تومان در هر کیلو بازگردد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره صادرات گوشت مرغ نیز اذعان داشت: با توجه به تولید مازاد گوشت مرغ، مجوز صادرات این محصول به صورت محدود داده شده است.

رضایی در عین حال گفت: شرکت پشتیبانی دام موظف به خرید مازاد گوشت مرغ است.

وی با بیان این که طی یک ماه گذشته حدود ۲۲۵ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید شده است، اظهار داشت: این در حالی است که گوشت مورد نیاز طی این ماه ۲۰۰ هزار تومان بوده که مازاد این تولید برای تامین ذخایر استراتژیک و یا مصرف در ماه های بعد استفاده می شود.

رضایی تصریح کرد: قیمت های کارشناسی مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی است و برای تضمین قیمت گوشت مرغ کار گروهی در وزارت صمت تشکیل شده و به زودی قیمت ها اعلام خواهد شد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


 


fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی fiber_new6 خرداد 1399: وزیر جهاد کشاورزی در اولین برنامه تلویزیونی رویش : یكی از اصلی‌ترین رویكردهای ما توجه جدی به جامعه كشاورزی و نقش آفرینی كشاورزان و نمایندگان آنها در تصمیم‌گیری‌های است fiber_new31 اردیبهشت 1399: وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت "روز جهانی زنبور": تنوع پوشش گیاهی و آب و هوایی ایران مستعد صنعت زنبورداری است fiber_new31 اردیبهشت 1399: نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر fiber_new31 اردیبهشت 1399: بزرگداشت روز جهانی زنبورهای گرده افشان در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.