alarmسه شنبه 6 خرداد 1399 - 12:55

Tuesday 26 May 2020 - 12:55alarm

alarmالثلاثاء 3 شَوّال 1441 - 12:55

برگزاری کارگاه آموزشی "تبیین فرصت های همکاری بین المللی و توسعه ارتباطات علمی" با حضور مدیر کل دفتر روابط علمی و همکاریهای بین المللی سازمان تحقیقات، در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

کارگاه آموزشی "تبیین فرصت های همکاری بین المللی و توسعه ارتباطات علمی" با تدریس دکتر ولی نسب مدیر کل دفتر روابط علمی و همکاریهای بین المللی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و با حضور دکتر بنابازی معاون پژوهشی و شماری از اعضای هیات علمی و محققان در تاریخ یکم تیرماه سالجاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

alarmیکشنبه 2 تیر 1398 - 11:37 comment0 remove_red_eye262


کارگاه آموزشی "تبیین فرصت های همکاری بین المللی و توسعه ارتباطات علمی" با تدریس دکتر ولی نسب مدیر کل دفتر روابط علمی و همکاریهای بین المللی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و با حضور دکتر بنابازی معاون پژوهشی و شماری از اعضای هیات علمی و محققان در تاریخ یکم تیرماه سالجاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این کارگاه دکتر ولی نسب شیوه های ارتباط با سازمان های علمی بین المللی و حضور در همایش ها و مجامع جهانی را از ابعاد مختلف برای شرکت کنندگان تشریح نمود و به معرفی پورتال دفتر روابط علمی و همکاری های بین المللی سازمان تحقیقات، در سایت سازمان پرداخت و افزود با ورود به پورتال ما به تمامی فرم های مربوط به اعزام پژوهشگران و دیگر موارد می توان دسترسی یافت.

ایشان در خصوص فرم درخواست مصوبه ماموريت خارج از كشور، تسويه حساب ارزي مامورين اعزامي به خارج از كشور، فرم شركت در اجلاس، بازديد و دوره آموزشي، فرم های شركت در همايش‌هاي علمي بين‌المللي، كارگروه داخلي سفرهاي خارجي، مشخصات داوطلب دوره هاي آموزشي خارج از كشور و فرم گزارش ماموريت خارج از كشور توضیحاتی ارائه داد .

مدیر کل دفتر روابط علمی و  همکاری های بین المللی سازمان تحقیقات یادآور شد، هرسال 10 درصد افراد اعضای هیئت علمی و محققین می توانند در همایش ها و کنفرانس های خارجی شرکت کنند و مقاله ایی که ارائه می دهند می باید حاصل از پروژه موسسه باشد همچنین این افراد باید دارای دعوت نامه رسمی شرکت در همایش باشند.

ایشان حقوق، بلیط رفت و برگشت، هزینه ویزا و هزینه عوارض خروج از کشور را از جمله حمایت های مالی برای ماموریت های پژوهشی برشمرد و یادآور شد، در این مورد افزون بر دعوت نامه رسمی، نامه دلیل سفر نیز مورد نیاز است.

دکتر ولی نسب با اشاره به استفاده از فرصت مطالعاتی یادآور شد: پیش تر از این دانشیار و استاد تمام می توانستند از این امکان بهره مند شوند، اکنون برای استادیارهایی که 70 درصد نمره دانشیاری را کسب کنند نیز این امکان فراهم است. 

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به همایش ها، فرصت های مطالعاتی و ماموریت های پژوهشی، خاطر نشان کرد: برای شرکت در همایش های بین المللی،50 درصد هزینه را موسسه و 50 درصد را سازمان ارائه می دهد، در زمینه فرصت های مطالعاتی کل هزینه از سوی سازمان ارائه می شود و در ماموریت های پژوهشی موسسه هایی که ردیف بودجه مستقل ندارند از سوی سازمان و موسسات با ردیف بودجه مستقل، خود این موسسه ها هزینه ها را متقبل می شوند.

مدیر کل دفتر روابط علمی و همکاریهای بین المللی سازمان تحقیقات در بخش دیگری از این کارگاه آموزشی به بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و افزود: یکی از رویکردهای سازمان دعوت از نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور است که پیشینه علمی برجسته ایی داشته باشند و از سوی دیگر مورد تایید بنیاد ملی نخبگان باشند. در این راستا سازمان تحقیقات با پرداخت هزینه بلیط هواپیمای این اساتید و نخبگان از اقدام موسسه ها در برگزاری کارگاه آموزشی و سخنرانی علمی حمایت می کند.

در ادامه دکتر بنابازی معاون پژوهشی موسسه گزارشی در مورد سخنرانی های علمی با حضور استادان برجسته ایرانی مقیم خارج از کشور و همچنین ارائه چند سخنرانی علمی با دعوت از اساتید کشور های خارجی که در موسسه انجام شده، ارائه داد و به برخی پرسش های مطرح شده در این خصوص پاسخ گفت.

گفتنی است: شماری از اعضای هیات علمی و محققان مراکز استانی از طریق و بینار در این کارگاه آموزشی شرکت کردند و در جریان گفتگوها و مطالب ارائه شده قرار گرفتند.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new31 اردیبهشت 1399: وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت "روز جهانی زنبور": تنوع پوشش گیاهی و آب و هوایی ایران مستعد صنعت زنبورداری است fiber_new31 اردیبهشت 1399: نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر fiber_new31 اردیبهشت 1399: بزرگداشت روز جهانی زنبورهای گرده افشان در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 اردیبهشت 1399: تهیه آگهی (آنونس) برنامه رویش در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جهت پخش در نخستین برنامه تلویزیونی کشاورزی fiber_new29 اردیبهشت 1399: دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جلسه ارائه گزارش عملکرد سال 1398: راه اندازی سامانه بهره ور شتر تك كوهانه و تولید كپسول خوراكی ژل رویال از جمله دستاوردهای سال ۱۳۹۸ این موسسه است
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.