alarmسه شنبه 26 شهریور 1398 - 03:42

Tuesday 17 September 2019 - 03:42alarm

alarmالثلاثاء 17 مُحَرَّم 1441 - 03:42

در شورای پژوهشی موسسه اعلام شد: وظیفه ثبت و هویت بخشی اسبان کشور در حوزه وظایف وزارت جهاد کشاورزی و موسسه تحقیقات علوم دامی کشور باقی ماند

به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جلسه شورای پژوهشی در تاریخ 27 خرداد ماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی برگزار شد.

alarmسه شنبه 28 خرداد 1398 - 14:06 comment0 remove_red_eye138به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جلسه شورای پژوهشی، با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، معاونین ایشان، روسای بخش های تحقیقاتی، مدیریت خدمات پژوهشی و شماری از مدیران و محققان در تاریخ 27 خرداد ماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

در این جلسه دکتر بنابازی با اشاره به شیوه نامه مربوط به نحوه عملکرد موسسه در خصوص حفظ ذخایر ژنتیکی دامی اظهار داشت: شیوه نامه و دستورالعمل فوق تهیه شده و آیین نامه آن موجود است.

معاون پژوهشی موسسه خاطر نشان کرد: با اطلاعات جمع آوری شده 36 پروژه با اولویت نژادهای در خطر انقراض تهیه شده و هدف از آن دست یافتن به بازدهی و خروجی مناسب است در این راستا تدوین فرمت مشخص و هماهنگ کردن این فرمت با آیین نامه از وظایف بخش های ژنتیک و بیوتکنولوژی موسسه می باشد، همچنین خروجی این اطلاعات با عنوان "ثبت نژادهای دامی" باید مستند و قابل ارائه در شورای پژوهشی و شورای تحقیقات سازمان باشد.

وی یاداور شد: پس از کامل شدن اطلاعات می توان 36 کتابچه برای معرفی نژادها تهیه کرد، مشابه کتاب دکتر توکلیان که به روز رسانی شده و حالت رسمی و قانونی به آن داده شده است.

دکتر بنابازی با اشاره به تجربه بین المللی چنین سیستمی افزود: با توجه به تنوع نژادهای بومی فقط کشور هند دارای چنین تجربه ایی است.

ایشان در ادامه به آیین نامه ترفیع و ارتقای اعضای هیئت علمی اشاره کرد و به بیان شاخص های کلی در این مورد پرداخت و افزود: در خصوص شاخص های اولیه به توافق رسیده ایم که در این راستا شاخص های کلی مانند:جذب گرنت، تولید دانش فنی قابل فروش، فعالیت های ترویجی، انجام امور محوله را می توان در قالب شیوه نامه داخلی تنظیم کرد.

در این جلسه دکتر سیدآبادی دبیر کمیته هویت بخشی اسب با اعلام خبر موفقیت موسسه در خصوص کمیته ثبت و هویت بخشی اسبان کشور در مجلس شورای اسلامی افزود: پس از کوشش های فراوان و ارتباط با مدیران و نمایندگان مجلس، این وظیفه کماکان در حوزه وظایف و فعالیتهای موسسه باقی مانده است که این امر موفقیت ارزشمندی برای موسسه محسوب می شود و به زودی در این زمینه اطلاع رسانی جامع تری انجام خواهد شد.

در ادامه جلسه دکتر بانه عضو هیئت علمی بخش ژنتیک در مورد پروژه گاو سیستانی مطالبی بیان کرد ایشان مقاومت به شرایط محیطی، صفات رشد بالا، تغییرات جمعیتی، مقاومت به بیماری ها، مقاومت به سرما و تغییرات جوی، نداشتن سخت زایی، قانع بودن و کم توقعی به کمیت و کیفیت غذا، قابلیت تطابق پذیری به محیط زیست جدید را از جمله ویژگی های این حیوان برشمرد.

وی در ادامه به فعاليت ها و اقدامات موسسه تحقيقات علوم دامي كشور در مورد گاو سیستانی اشاره کرد و افزود: برنامه های حفاظتي (حفظ ذخاير ژنتيكي)، ثبت و پایش جمعیت گاو سیستانی، تهیه بانک اسپرم و برنامه هاي اجرايي مانند تهیه دستورالعمل رکوردگیری، شناسایی دامداری های منطقه به منظور مشاركت دادن آنها در برنامه هاي حفاظتي، توزیع گاوهای نر برتر در میان پرورش دهندگان روستایی از جمله این اقدامات به شمار می روند.

دکتر بانه فعاليت های پژوهشي موسسه در این زمینه را اجرای بیش از 75 عنوان طرح و پروژه تحقیقاتی خاتمه یافته و 8 عنوان پروژه در حال اجرا نام برد و افزود: برگزاری روز مزرعه گاو سیستانی در ایستگاه تحقیقات دامپروری زهک و ایجاد سایت جامع الگویی تولیدی، ترویجی حفاظت و توسعه گاوسیستانی از جمله فعالیت های ترویجی انجام شده در این منطقه می باشد.

در ادامه جلسه شورای پژوهشی، شرکت کنندگان در خصوص موضوعات مطرح شده به گفتگو و تبادل اندیشه پرداختند.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new24 شهریور 1398: دکتر بنابازی معاون پژوهش و فناوری موسسه: بخش نامه داخلی مجمع فدراسیون سوارکاری مصداق بارز اخلال در وظایف حاکمیتی وزارت جهاد کشاورزی است fiber_new20 شهریور 1398: با صدور احکامی جداگانه از سوی دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی رییس و دبیر ستاد ملی رسانه وزارت جهاد كشاورزی منصوب و معرفی شدند fiber_new17 شهریور 1398: دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان در شورای مدیران: بر ضرورت استفاده بهینه از انرژی و ملزومات اداری در راستای هدایت صحیح منابع تاکید کرد fiber_new17 شهریور 1398: توسعه اکولوژیک پرورش شتر در ۷ استان مستعد کشور fiber_new17 شهریور 1398: ممنوعیت هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاک
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور