alarmیکشنبه 27 مرداد 1398 - 13:26

Sunday 18 August 2019 - 13:26alarm

alarmالأحد 16 ذو الحجة 1440 - 13:26

در بازدید رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از پژوهشکده رویان اصفهان بر همکاری دو جانبه موسسه و مرکز رویان در حفظ ذخایر ژنتیکی کشور تاکید شد

شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در تاریخ 13 خرداد ماه سالجاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

alarmدوشنبه 13 خرداد 1398 - 12:50 comment0 remove_red_eye124به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه، معاونین ایشان، روسای بخش های تحقیقاتی، مدیر خدمات تحقیقاتی، شماری از اعضای هیئت علمی و مدیران در تاریخ 13 خرداد ماه سالجاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد .

در این نشست دکتر اسماعیل خانیان گزارشی در خصوص سفر به اصفهان ارائه داد و افزود: در این سفر به همراه دکتر خاوازی و معاونین ایشان از پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان و امکانات آزمایشگاهی، جایگاه دام و بزغاله های ‏شبیه سازی شده از نژاد مورسیا، بازدید داشتیم.‏

ایشان خاطر نشان کرد: کاری که مرکز رویان انجام داده، تجاری کردن دانش و تکنیک های شبیه سازی است.

در این سفر در زمینه حفظ ذخایر ژنتیکی بر همکاری دو جانبه موسسه و مرکز رویان تاکید شد.

وی افزود: در ادامه سفر از دانشگاه آزاد خوراسگان و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان نیز بازدید داشتیم این بازدید در راستای تصمیم رئیس سازمان تحقیقات و معاونین ایشان برای برنامه ریزی در خصوص ایجاد شهرک علمی تحقیقاتی تخصصی کشاورزی صورت گرفت.

دکتر اسماعیل خانیان در ادامه یادآور شد: در این گفتگوها طرح های ملی ایستگاه بوقلمون بناب، سنتز نژاد بز شیری، و سرشاخه نیشکر مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در زمینه بوقلمون بناب به نتایجی دست یافتیم.

در ادامه دکتر بنابازی معاون پژوهشی موسسه ضمن سخنانی اظهار داشت: در جلسه ایی که در سازمان تحقیقات داشتیم، بحث فعالیت های مشترک بین موسسه ایی مطرح شد و در این زمینه دکتر دانشیان مطالبی را خاطر نشان کرد و یادآور شد: اگرمحققی بخواهد در زمینه طرح مشترک اقدام کند با وارد شدن در سامانه سمپاد می تواند گزینه پروژه مشترک را تیک بزند و از امکانات شرکت در پروژه های مشترک استفاده کند وی گفت :یکی از این امکانات دریافت تا 30 درصد بودجه می باشد.

دکتر بنابازی افزود: تا برگزاری جلسه آینده در سازمان تحقیقات، موسسات تحقیقاتی موظف هستند با موسسه بیوتکنولوژی پروژه مشترک داشته باشند که این پروژه ها حتما می بایست بازاریابی شده باشد.

وی خاطر نشان کرد: از دیگر موارد مطرح شده "مگا پروژه ها " هستند که این پروژه ها برای مشکلات و موضوعات اصلی کشور راهکاری خواهند داشت و مجریان آن اختیارات زیادی دارند که از اختیارات روسای موسسات نیز بیشتر است. یکی از "مگا پروژه ها "که موسسه پیشنهاد داده و مورد تایید قرار گرفته و در آن زمینه فعالیت می کند، ساماندهی و تحقیقات بر روی علوفه و خوراک دام با کیفیت در کشور می باشد.

در ادامه جلسه خانم دکتر زکی زاده رئیس بخش ژنتیک و اصلاح نژاد در خصوص فعالیت های پژوهشگاه رویان نکاتی را خاطر نشان کرد و افزود: کاری که مرکز رویان در مورد ذخایر ژنتیکی انجام می دهد درست است ولی از نظر تنوع ژنتیکی کارهای این مرکز دارای اشکالاتی می باشد.

 در ادامه جلسه آقای امین فلاح مسئول کتابخانه موسسه در خصوص فعالیت های انجام شده جهت ایجاد موزه دائمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور خاطر نشان کرد: مکاتبه ها و گفتگوهایی با کارشناسان سازمان میراث فرهنگی انجام شد و کارشناسی به موسسه معرفی شد که مکان و امکانات و وسایل موزه را ارزیابی کند و تصمیم براین باشد که موزه محلی یا استانی یا ملی باشد.

وی افزود: در هیئت رییسه تصمیم گیری شد فضای موزه موسسه تحقیقات علوم دامی، محدود به فضای کتابخانه نباشد و می توان از فضای باز نیز بهره برد، زیرا این موزه دارای جذابیت هایی است که می تواند در سطح موزه ملی مطرح باشد و در آمد زایی نیز داشته باشد.

در ادامه جلسه در خصوص مسائل مطرح شده بحث و گفتگو هایی شد و حاضران به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new26 مرداد 1398: میزان جوجه ریزی در سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافته است fiber_new26 مرداد 1398: اصلاح آئین نامه استخدامی اعضای هیات علمی و اجرای آئین نامه سختی کار از جمله اقدام های مهم این دفتر در سال گذشته بوده است fiber_new22 مرداد 1398: انجام عملیات همزمان سازی فحلی در پروژه های تحقیقاتی اصلاح نژاد و سامانه پرورش گوسفند افشاری fiber_new19 مرداد 1398: توسعه «گلخانه ها» و «نژادهای دام پر بازده» از اولویت های وزارت جهاد کشاورزی است fiber_new15 مرداد 1398: همکاری با موسسات دیگر می تواند کمکی راهبردی باشد برای حل مشکلات دامپروری کشور
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور