alarmسه شنبه 6 خرداد 1399 - 13:41

Tuesday 26 May 2020 - 13:41alarm

alarmالثلاثاء 3 شَوّال 1441 - 13:41

در بازدید رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از پژوهشکده رویان اصفهان بر همکاری دو جانبه موسسه و مرکز رویان در حفظ ذخایر ژنتیکی کشور تاکید شد

شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در تاریخ 13 خرداد ماه سالجاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد.

alarmدوشنبه 13 خرداد 1398 - 12:50 comment0 remove_red_eye285به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه، معاونین ایشان، روسای بخش های تحقیقاتی، مدیر خدمات تحقیقاتی، شماری از اعضای هیئت علمی و مدیران در تاریخ 13 خرداد ماه سالجاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور برگزار شد .

در این نشست دکتر اسماعیل خانیان گزارشی در خصوص سفر به اصفهان ارائه داد و افزود: در این سفر به همراه دکتر خاوازی و معاونین ایشان از پژوهشکده زیست فناوری رویان اصفهان و امکانات آزمایشگاهی، جایگاه دام و بزغاله های ‏شبیه سازی شده از نژاد مورسیا، بازدید داشتیم.‏

ایشان خاطر نشان کرد: کاری که مرکز رویان انجام داده، تجاری کردن دانش و تکنیک های شبیه سازی است.

در این سفر در زمینه حفظ ذخایر ژنتیکی بر همکاری دو جانبه موسسه و مرکز رویان تاکید شد.

وی افزود: در ادامه سفر از دانشگاه آزاد خوراسگان و شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان نیز بازدید داشتیم این بازدید در راستای تصمیم رئیس سازمان تحقیقات و معاونین ایشان برای برنامه ریزی در خصوص ایجاد شهرک علمی تحقیقاتی تخصصی کشاورزی صورت گرفت.

دکتر اسماعیل خانیان در ادامه یادآور شد: در این گفتگوها طرح های ملی ایستگاه بوقلمون بناب، سنتز نژاد بز شیری، و سرشاخه نیشکر مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در زمینه بوقلمون بناب به نتایجی دست یافتیم.

در ادامه دکتر بنابازی معاون پژوهشی موسسه ضمن سخنانی اظهار داشت: در جلسه ایی که در سازمان تحقیقات داشتیم، بحث فعالیت های مشترک بین موسسه ایی مطرح شد و در این زمینه دکتر دانشیان مطالبی را خاطر نشان کرد و یادآور شد: اگرمحققی بخواهد در زمینه طرح مشترک اقدام کند با وارد شدن در سامانه سمپاد می تواند گزینه پروژه مشترک را تیک بزند و از امکانات شرکت در پروژه های مشترک استفاده کند وی گفت :یکی از این امکانات دریافت تا 30 درصد بودجه می باشد.

دکتر بنابازی افزود: تا برگزاری جلسه آینده در سازمان تحقیقات، موسسات تحقیقاتی موظف هستند با موسسه بیوتکنولوژی پروژه مشترک داشته باشند که این پروژه ها حتما می بایست بازاریابی شده باشد.

وی خاطر نشان کرد: از دیگر موارد مطرح شده "مگا پروژه ها " هستند که این پروژه ها برای مشکلات و موضوعات اصلی کشور راهکاری خواهند داشت و مجریان آن اختیارات زیادی دارند که از اختیارات روسای موسسات نیز بیشتر است. یکی از "مگا پروژه ها "که موسسه پیشنهاد داده و مورد تایید قرار گرفته و در آن زمینه فعالیت می کند، ساماندهی و تحقیقات بر روی علوفه و خوراک دام با کیفیت در کشور می باشد.

در ادامه جلسه خانم دکتر زکی زاده رئیس بخش ژنتیک و اصلاح نژاد در خصوص فعالیت های پژوهشگاه رویان نکاتی را خاطر نشان کرد و افزود: کاری که مرکز رویان در مورد ذخایر ژنتیکی انجام می دهد درست است ولی از نظر تنوع ژنتیکی کارهای این مرکز دارای اشکالاتی می باشد.

 در ادامه جلسه آقای امین فلاح مسئول کتابخانه موسسه در خصوص فعالیت های انجام شده جهت ایجاد موزه دائمی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور خاطر نشان کرد: مکاتبه ها و گفتگوهایی با کارشناسان سازمان میراث فرهنگی انجام شد و کارشناسی به موسسه معرفی شد که مکان و امکانات و وسایل موزه را ارزیابی کند و تصمیم براین باشد که موزه محلی یا استانی یا ملی باشد.

وی افزود: در هیئت رییسه تصمیم گیری شد فضای موزه موسسه تحقیقات علوم دامی، محدود به فضای کتابخانه نباشد و می توان از فضای باز نیز بهره برد، زیرا این موزه دارای جذابیت هایی است که می تواند در سطح موزه ملی مطرح باشد و در آمد زایی نیز داشته باشد.

در ادامه جلسه در خصوص مسائل مطرح شده بحث و گفتگو هایی شد و حاضران به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new31 اردیبهشت 1399: وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت "روز جهانی زنبور": تنوع پوشش گیاهی و آب و هوایی ایران مستعد صنعت زنبورداری است fiber_new31 اردیبهشت 1399: نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر fiber_new31 اردیبهشت 1399: بزرگداشت روز جهانی زنبورهای گرده افشان در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 اردیبهشت 1399: تهیه آگهی (آنونس) برنامه رویش در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جهت پخش در نخستین برنامه تلویزیونی کشاورزی fiber_new29 اردیبهشت 1399: دکتر سعید اسماعیل خانیان رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور در جلسه ارائه گزارش عملکرد سال 1398: راه اندازی سامانه بهره ور شتر تك كوهانه و تولید كپسول خوراكی ژل رویال از جمله دستاوردهای سال ۱۳۹۸ این موسسه است
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.