alarmدوشنبه 27 خرداد 1398 - 06:18

Monday 17 June 2019 - 06:18alarm

alarmالإثنين 13 شَوّال 1440 - 06:18

رونمایی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از بسته دانشی تولید و کاربرد محصولات علوفه­ ای اضطراری برای مناطق دچار بحران سیل

ششمین جلسه ستاد علوفه با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دکتر اسماعیل خانیان رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ، و روسا و نمایندگان موسسات و مراکز مرتبط با گیاهان علوفه ای در تاریخ 28 اردیبهشت ماه جاری در سازمان تحقیقات برگزار شد.

alarmشنبه 4 خرداد 1398 - 10:11 comment0 remove_red_eye79

در راستای هم افزایی موسسه های تحقیقاتی و انجام تحقیقات منسجم در زمینه تحقیقات علوفه و خوراک دام با کیفیت در کشور، ستاد علوفه کشور با مشارکت موسسه های تحقیقاتی تهیه و اصلاح بذر و نهال، فنی مهندسی، جنگلها و مراتع کشور، گیاهپزشکی، اصلاح و تهیه بذر چغندر قند، علوم شیلاتی، خاک و آب، دیم  و مرکز تحقیقات شوری و با دستور رئیس سازمان تحقیقات در  موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل گردید. 

پس از برگزاری 5 جلسه در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، ششمین جلسه با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دکتر اسماعیل خانیان رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، و روسا و نمایندگان موسسات و مراکز مرتبط با گیاهان علوفه ای در تاریخ 28 اردیبهشت ماه جاری در  سازمان تحقیقات برگزار شد. 

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور مقدمه ای در خصوص ستاد علوفه بیان کرد سپس دکتر آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه دام و طیور موسسه تحقیقات علوم دامی، به نمایندگی از اعضای ستاد علوفه گزارشی در خصوص روند برگزاری جلسات و مصوبات و مشخصات بسته دانشی تولید علوفه در مناطق سیل زده ارایه نمود. از نکات بارز این گزارش، تاکید بر مقوله کیفیت در کنار کمیت محصولات زراعی اعم از علوفه ای و غلاتی مانند جو و ذرت و لزوم آماده کردن زیرساخت ها و رفع موانع اساسی توسط سازمان تحقیقات، جهت ادامه این همکاری مشترک بود. افزون بر این تاسیس مرکزی با هدف کمک به دام های بحران زده در شرایط اضطرار مانند سیل و زلزله در کشور مورد تاکید قرار گرفت. 

در ادامه جلسه اعضای این ستاد، نقطه نظرات خود را پیرامون تولید محصولات علوفه ای و روند جلسات، ارائه دادند. 

در این جلسه رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی در مورد تولید جلبک با هدف تولید علوفه و رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندر قند توضیحاتی در خصوص چغندر علوفه ای ارایه نمودند.

شایان ذکر است: با عنایت به مصوبات قبلی این ستاد، مقرر شده بود که با توجه به وقوع سیل در مناطق سیل زده و لزوم تهیه علوفه متناسب با زمان و شرایط جدید سال زراعی، بسته دانشی تولید علوفه برای این مناطق ارایه گردد. لذا طی پنج جلسه کارشناسی، اطلاعات کامل در خصوص کاشت، مکانیزاسیون، برداشت و مصرف علوفه در قالب بسته دانشی در حضور رئیس سازمان تحقیقات ارایه شد و مقرر گردید این بسته دانشی، بوسیله نامه رسمی برای ذینفعان ارسال شود.

در ادامه دکتر خاوازی با تاکید بر تخصیص اعتبار و تعیین مسئول مستقیم( با اختیارات ویژه)، برای ستاد علوفه افزود: فعالیت های این ستاد گسترده تر خواهد شد، و می باید با جدیت و وحدت رویه به مقوله ساماندهی خوراک دام در کشور بپردازد.

ایشان در پایان ضمن تاکید بر استمرار این جلسات، پیشنهادهایی جهت رسیدن به نتایج بهتر ارایه داد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new26 خرداد 1398: تشکیل هشتمین جلسه ستاد علوفه کشور با پیشنهاد قرار گرفتن هفت استان کشور به عنوان پایلوت طرح های توسعه ایی و تحقیقاتی کشت و کاربرد یونجه fiber_new25 خرداد 1398: ممنوعیت خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاک در کشور fiber_new22 خرداد 1398: بازدید ناظر و کارشناسان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از طرح ملی کلان اصلاح نژاد زنبورعسل مؤسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new22 خرداد 1398: برگزاری سخنرانی علمی "توالی یابی ژنوم سمور آمریکایی" توسط استادیار دانشگاه Dalhousie کشور کانادا در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new21 خرداد 1398: هفتمین جلسه ستاد علوفه کشور باتاکید بر "تولیدعلوفه اضطراری برای مناطق سیل زده "در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل شد
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور