alarmسه شنبه 6 خرداد 1399 - 15:14

Tuesday 26 May 2020 - 15:14alarm

alarmالثلاثاء 3 شَوّال 1441 - 15:14

رونمایی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی از بسته دانشی تولید و کاربرد محصولات علوفه­ ای اضطراری برای مناطق دچار بحران سیل

ششمین جلسه ستاد علوفه با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دکتر اسماعیل خانیان رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ، و روسا و نمایندگان موسسات و مراکز مرتبط با گیاهان علوفه ای در تاریخ 28 اردیبهشت ماه جاری در سازمان تحقیقات برگزار شد.

alarmشنبه 4 خرداد 1398 - 10:11 comment0 remove_red_eye382

در راستای هم افزایی موسسه های تحقیقاتی و انجام تحقیقات منسجم در زمینه تحقیقات علوفه و خوراک دام با کیفیت در کشور، ستاد علوفه کشور با مشارکت موسسه های تحقیقاتی تهیه و اصلاح بذر و نهال، فنی مهندسی، جنگلها و مراتع کشور، گیاهپزشکی، اصلاح و تهیه بذر چغندر قند، علوم شیلاتی، خاک و آب، دیم  و مرکز تحقیقات شوری و با دستور رئیس سازمان تحقیقات در  موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تشکیل گردید. 

پس از برگزاری 5 جلسه در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، ششمین جلسه با حضور دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی دکتر اسماعیل خانیان رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، و روسا و نمایندگان موسسات و مراکز مرتبط با گیاهان علوفه ای در تاریخ 28 اردیبهشت ماه جاری در  سازمان تحقیقات برگزار شد. 

در این جلسه دکتر اسماعیل خانیان رییس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور مقدمه ای در خصوص ستاد علوفه بیان کرد سپس دکتر آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه دام و طیور موسسه تحقیقات علوم دامی، به نمایندگی از اعضای ستاد علوفه گزارشی در خصوص روند برگزاری جلسات و مصوبات و مشخصات بسته دانشی تولید علوفه در مناطق سیل زده ارایه نمود. از نکات بارز این گزارش، تاکید بر مقوله کیفیت در کنار کمیت محصولات زراعی اعم از علوفه ای و غلاتی مانند جو و ذرت و لزوم آماده کردن زیرساخت ها و رفع موانع اساسی توسط سازمان تحقیقات، جهت ادامه این همکاری مشترک بود. افزون بر این تاسیس مرکزی با هدف کمک به دام های بحران زده در شرایط اضطرار مانند سیل و زلزله در کشور مورد تاکید قرار گرفت. 

در ادامه جلسه اعضای این ستاد، نقطه نظرات خود را پیرامون تولید محصولات علوفه ای و روند جلسات، ارائه دادند. 

در این جلسه رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی در مورد تولید جلبک با هدف تولید علوفه و رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندر قند توضیحاتی در خصوص چغندر علوفه ای ارایه نمودند.

شایان ذکر است: با عنایت به مصوبات قبلی این ستاد، مقرر شده بود که با توجه به وقوع سیل در مناطق سیل زده و لزوم تهیه علوفه متناسب با زمان و شرایط جدید سال زراعی، بسته دانشی تولید علوفه برای این مناطق ارایه گردد. لذا طی پنج جلسه کارشناسی، اطلاعات کامل در خصوص کاشت، مکانیزاسیون، برداشت و مصرف علوفه در قالب بسته دانشی در حضور رئیس سازمان تحقیقات ارایه شد و مقرر گردید این بسته دانشی، بوسیله نامه رسمی برای ذینفعان ارسال شود.

در ادامه دکتر خاوازی با تاکید بر تخصیص اعتبار و تعیین مسئول مستقیم( با اختیارات ویژه)، برای ستاد علوفه افزود: فعالیت های این ستاد گسترده تر خواهد شد، و می باید با جدیت و وحدت رویه به مقوله ساماندهی خوراک دام در کشور بپردازد.

ایشان در پایان ضمن تاکید بر استمرار این جلسات، پیشنهادهایی جهت رسیدن به نتایج بهتر ارایه داد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشورfiber_new6 خرداد 1399: وزیر جهاد کشاورزی در اولین برنامه تلویزیونی رویش : یكی از اصلی‌ترین رویكردهای ما توجه جدی به جامعه كشاورزی و نقش آفرینی كشاورزان و نمایندگان آنها در تصمیم‌گیری‌های است fiber_new31 اردیبهشت 1399: وزیر جهاد کشاورزی در پیامی به مناسبت "روز جهانی زنبور": تنوع پوشش گیاهی و آب و هوایی ایران مستعد صنعت زنبورداری است fiber_new31 اردیبهشت 1399: نشست مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور با مدیران هلدینگ کشاورزی کوثر fiber_new31 اردیبهشت 1399: بزرگداشت روز جهانی زنبورهای گرده افشان در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new29 اردیبهشت 1399: تهیه آگهی (آنونس) برنامه رویش در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور جهت پخش در نخستین برنامه تلویزیونی کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.