alarmدوشنبه 12 خرداد 1399 - 03:08

Monday 1 June 2020 - 03:08alarm

alarmالإثنين 9 شَوّال 1441 - 03:08

معاون پژوهش، فنآوری و انتقال یافته های موسسه: خروجی طرح های تحقیقاتی می بایست منجر به ارائه فناوری های جدید یا دستاوردهای ترویجی گردد

جلسه شورای پژوهشی این موسسه در تاریخ 16 اردیبهشت ماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی برگزار شد.

alarmسه شنبه 17 اردیبهشت 1398 - 11:48 comment0 remove_red_eye542


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی: جلسه شورای پژوهشی این موسسه، با حضور دکتر بنابازی معاون پژوهش، فناوری و انتقال یافته ها، روسای بخش های تحقیقاتی، مدیریت خدمات پژوهشی و شماری از مدیران و محققان در تاریخ 16 اردیبهشت ماه جاری در سالن گفتگوی موسسه تحقیقات علوم دامی برگزار شد.

در این جلسه دکتربنابازی با اشاره به استقرار ستاد علوفه و برگزاری جلسات هفتگی این ستاد با حضور 10 موسسه تحقیقاتی و نمایندگانی از سازمان، در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور یادآور شد: نخستین دستور کار این ستاد، تامین علوفه برای دام های مناطق سیل زده سپس هم اندیشی و گفتگو در مورد کاشت علوفه های زود بازده بود. در این جلسات موسسه های تحقیقاتی با هم اندیشی، دستور العمل هایی آماده کردند که می تواند کمک فکری بخش تحقیقات به مناطق آسیب زده از سیل باشد.

وی افزود: با هم فکری اعضای این ستاد الگوی موفقی در زمینه چغندرعلوفه ایی تدوین شد که ازاین محصول می توان برای مناطق سیل زده بهره برد، در همین راستا از بخش تحقیقات تغذیه انتظار می رود فعال تر عمل کند.

در همین زمینه دکتر صفایی عضو هیئت علمی بخش تحقیقات تغذیه و مدیر طرح و برنامه،  گزارشی از ستاد کمیته علوفه ارائه داد و در خصوص تامین علوفه دام های مناطق آسیب دیده از سیل در مناطق آق قلا و گمیشان، مطالبی بیان کرد.

در ادامه جلسه جزئیات توافق نامه اجرای تعهدات بخش های پژوهشی مورد بررسی قرار گرفت. معاون پژوهشی موسسه در این زمینه یادآور شد: منظور از انجام توافق نامه با محققین، ایجاد امکان بررسی میزان تحقق اهداف در نظر گرفته شده با نتایج بدست آمده طی یک بازه زمانی یکساله، برای بخش های پژوهشی می باشد.

ایشان هفته پژوهش و ارائه گزارش عملکرد سالیانه را به عنوان دو رویداد مهم در طول سال نام برد و افزود : بخش های تحقیقاتی در این زمان ها باید گزارش قابل قبولی ارائه دهند. همچنین از بخش هایی که نیروهای تخصصی قوی تر(استاد تمام و یا دانشیار) دارند انتظار بیشتری می رود.

وی در خصوص خروجی طرح ها و پروژه ها یادآور شد: فیلتر نهایی براساس برونداد است وخروجی طرح اگر فناوری جدید و دستاورد ترویجی باشد بسیار مطلوب است و برای اینکه بدانیم در پایان سال چه خروجی هایی از بخش ها دریافت می کنیم، نیاز به این توافق نامه خواهیم داشت.

در ادامه جلسه دکتر صفایی خاطرنشان کرد: سازمان تحقیقات با استان ها تفاهم نامه امضا کرده وتضمین قانونی دارد خروجی باید مشخص باشد و در سامانه ثبت شود و همچنین سرانه پژوهشی و سرانه درآمد اختصاصی برای پروژه اهمیت زیادی دارد و بهتر است که برای ارزیابی پروژه با هم در نظر گرفته شود.


در ادامه دکتر لطف الهیان عضو هیئت علمی بخش تغذیه در مورد توافق نامه اجرای تعهدات  بخش ها و مدیریت های پژوهشی اظهار داشت: یکی از شرح وظایف محققان موسسه انجام طرح است و اعضای هیئت علمی در هر موسسه یا مرکزی برای این موضوع استخدام شده اند به همین دلیل نیازی به توافق نامه نیست. اگر هر بخشی برنامه داشته باشد و بر اساس آن حرکت کند، خروجی مطلوبی خواهد داشت.

 در ادامه جلسه توافق نامه اجرای تعهدات بخش ها و مدیریت های پژوهشی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و پرسش هایی در این زمینه مطرح شد.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new10 خرداد 1399: انتشار كتاب راهنمای تغذیه و پرورش بز، نژاد بوئر fiber_new8 خرداد 1399: در جلسه ای با حضور دکتر جوادی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان: روند پیشرفت طرح های كلان(مگاپروژه) سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت fiber_new7 خرداد 1399: «یاوران تولید»، پل ارتباطی بخش تحقیقات کشاورزی با بهره‌برداران fiber_new7 خرداد 1399: طرح پایلوت پرورش مرغ بومی"خزك" توسط دفتر زنان روستایی در استان سیستان و بلوچستان با موفقیت اجرا شد fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.