alarmسه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 23:15

Tuesday 21 May 2019 - 23:15alarm

alarmالثلاثاء 16 رَمَضان 1440 - 23:15

همکاری موسسه های تحقیقاتی چغندرقند، علوم دامی کشور و فنی مهندسی در پایلوت گاودشت

جلسه کمیته فنی چغندرعلوفه ای در تاریخ 11 اردیبهشت ماه جاری در سالن جلسات معاونت امور زراعت برگزار شد.

alarmدوشنبه 16 اردیبهشت 1398 - 12:52 comment0 remove_red_eye58جلسه کمیته فنی چغندرعلوفه ای با حضور مهندس کشاورز معاون امور زراعت، دکتر بنابازی معاون پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، مهندس کریمی مدیر کل دفتر امور غلات و محصولات اساسی، معاون برنامه ریزی و پشتیبانی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی، نماینده مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در تاریخ 11 اردیبهشت ماه جاری در سالن جلسات معاونت امور زراعت برگزار شد.

در این جلسه مهندس کشاورز معاون امور زراعت با تاکید بر لزوم افزایش تولید علوفه های متنوع با هدف افزایش تولید شیر و گوشت و بهبود امنیت غذایی آحاد جامعه، توسعه کشت چغندر علوفه ای به ویژه به صورت کشت پاییزه را به عنوان یک محصول بهره ور و اقتصادی برای افزایش تولید محصولات دامی بسیار موثر دانست.

معاون وزیر تاکید کرد: ساماندهی کشت و توسعه علوفه بعد از موضوع گندم در اولویت اصلی معاونت زراعت قرار دارد، همچنین تنوع بخشی به منابع علوفه ای سیاست معاونت زراعت در حوزه تامین علوفه است.

ایشان خاطر نشان کرد: اولویت معاونت زراعت در حوزه علوفه کشت پاییزه و دیم است طوریکه به کشت زراعت های اصلی همچون برنج آسیب وارد نشود. 

علوفه باید فواصل کشت را پر کند و ترجیحا به خاطر مصرف آب، کشت هایی باشد که پاییزه و یا دیم باشد، علوفه هایی با این ویژگی ها در اولویت معاونت زراعت قرار می گیرد .

در ادامه جلسه دکتر بنا بازی معاون پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور ضمن سخنانی با نقل قول از دکتر آقاشاهی رئیس بخش تحقیقات تغذیه موسسه تحقیقات علوم دامی کشور یادآور شد: از نظر ارزش غذایی، در صورتی که به توسعه و کشت و همچنین برداشت مکانیزه چغندرعلوفه ایی توجه شود، می تواند سهم مناسبی از نیاز علوفه کشور را تامین کند . 

ایشان افزود: چغندر علوفه ای یکی از موارد خوب همکاری بین سه موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و موسسه فنی مهندسی و موسسه چغندرقند می باشد که این موضوع در پایلوت گاودشت به خوبی پی گیری می شود .

دکتر بنابازی خاطر نشان کرد: یکی از مسائل مورد توجه، تامین بذر چغندر علوفه ای برای چند سال آینده می باشد همچنین کشت آبی و نظام کاشت هم می باید با توجه به اقلیم مناطق مختلف تعیین شود.

وی افزود: اکنون  سطح زیر کشت 4 هزار هکتار می باشد و در آینده  یک برنامه 30 هزار هکتاری برای کشت در نظر گرفته شده است.روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور


fiber_new31 اردیبهشت 1398: بررسی ابلاغ مصوبات گزارش عملکرد 1397 در جلسه شورای پژوهشی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new31 اردیبهشت 1398: سخنرانی استاد دانشگاه پروتوریای آفریقای جنوبی در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new31 اردیبهشت 1398: بازدید نماینده ولی فقیه سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی از موسسه تحقیقات علوم دامی کشور fiber_new31 اردیبهشت 1398: آغاز برداشت کلزا در اراضی ایستگاه ملی گاودشت بابل fiber_new29 اردیبهشت 1398: برگزاری نشست صمیمانه شورای مدیران و مسئولان معاونت برنامه ریزی و پشتیبانی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

پشتیبانی فنی

در صورت بروز مشکل در هریک از سرویس ها میتوانید بصورت 24 ساعته در 7 روز هفته با استفاده از فرم زیر و یا راه های ارتباطی درج شده در انتهای فرم با ما در تماس باشید:

مشکل و یا پیام خود را در این بخش وارد نمایید.

mail kooshyar.asri@gmail.com

phone_android 0935-1292903

phone026-34256001-5 (داخلی:386)

close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.

close
مراکز استانی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

لطفا استان مورد نظر خود را از روی نقشه انتخاب نمایید:

close
خدمات پرسنلی

لطفا بخش مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

desktop_windows

اتوماسیون اداری

mail

پست الکترونیکی

monetization_on

فیش حقوقی

کانون بازنشستگان

close
سامانه ها

لطفا سامانه مورد نظر خود را انتخاب نمایید:

book

سامانه انتشارات

storage

بانک اطلاعاتی طرح ها

widgets

سامانه سمپات

map

سامانه اطلاعات مکانی نژادهای دام و طیور بومی کشور