alarmدوشنبه 12 خرداد 1399 - 03:25

Monday 1 June 2020 - 03:25alarm

alarmالإثنين 9 شَوّال 1441 - 03:25

تاکید موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و سازمان دامپزشکی کشور بر لزوم هماهنگی و وحدت رویه در خصوص هویت بخشی و ثبت اسب کشور

جلسه مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و سازمان دامپزشکی در تاریخ 10 اردیبهشت ماه جاری در سازمان دامپزشکی تشکیل شد.

alarmیکشنبه 15 اردیبهشت 1398 - 10:49 comment0 remove_red_eye389


به گزارش روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور: جلسه مشترک مسئولین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و سازمان دامپزشکی با حضور دکتر اسماعیل خانیان رئیس موسسه، دکتر بنابازی معاون پژوهشی، دکتر سید آبادی دبیر کمیته هویت گذاری اسب دکتر رفیع پور رئیس سازمان دامپزشکی، دکتر محمدیان مدیر کل قرنطینه، دکتر سالاری مسئول هویت گذاری اسب، دکتر نقیبی، مدیر کل دفتر بهداشت و مبارزه با بیماری های دامی کشور، در تاریخ 10 اردیبهشت ماه جاری در سازمان دامپزشکی تشکیل شد.

در این جلسه بر لزوم هماهنگی و وحدت رویه در خصوص هویت بخشی و ثبت اسب کشور تاکید شد و نقطه نظرات موسسه در خصوص ثبت و مباحث ژنتیکی و اصالت نژادی اسب مورد تاکید قرار گرفت. همچنین نمایندگان سازمان دامپزشکی مباحثی چون مسائل بهداشتی، واکسیناسیون و بیماری هایی مانند مش مشه ( بیماری مشترک انسان و دام) را مورد تاکید قرار دادند.

در این گفتگوها آنچه برای دو طرف اهمیت داشت مسئله هویت گذاری بود، که می بایست به صورت واحد انجام شود و یک متولی داشته باشد و طبق قانون نظام جامع دامپروری در این خصوص روی موسسه تاکید شد.

ولی با توجه به حجم کار و با ایجاد هماهنگی بین موسسه و سازمان دامپزشکی، می توان از ظرفیت های دو مجموعه برای بحث هویت گذاری استفاده کرد .

در این نشست تاکید شد: مرکز اصلاح نژاد دام تنها مرجع صدور شناسه های 15 رقمی است همچنین با توجه به بازنگری شناسنامه اسب این شناسنامه ها از نو طراحی می شود.

موسسه از سازمان دامپزشکی درخواست دارد موضوعات مورد نیاز در قسمت بهداشتی شناسنامه ها را به موسسه اعلام کند .

در پایان مقرر شد دکتر سیدآبادی به نمایندگی از موسسه و دکترسالاری از سازمان دامپزشکی به عنوان نمایندگانی با اختیارات کامل، کارها را پی گیری کنند.


روابط عمومی موسسه تحقیقات علوم دامی کشور

fiber_new10 خرداد 1399: انتشار كتاب راهنمای تغذیه و پرورش بز، نژاد بوئر fiber_new8 خرداد 1399: در جلسه ای با حضور دکتر جوادی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری سازمان: روند پیشرفت طرح های كلان(مگاپروژه) سازمان مورد ارزیابی قرار گرفت fiber_new7 خرداد 1399: «یاوران تولید»، پل ارتباطی بخش تحقیقات کشاورزی با بهره‌برداران fiber_new7 خرداد 1399: طرح پایلوت پرورش مرغ بومی"خزك" توسط دفتر زنان روستایی در استان سیستان و بلوچستان با موفقیت اجرا شد fiber_new6 خرداد 1399: انتصاب رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عضویت کمیته ملی راهبردی تولید و بهداشت دام وزارت جهاد کشاورزی
location_onکرج، سه راه رجائی شهر، خیابان شهید بهشتی، روبروی دهقان ویلای اول، کد پستی: 3146618361
منوی سیستم close
vpn_key پنل مدیریتی keyboard_arrow_down
group سامانه کاربران keyboard_arrow_down
school سامانه پرسنل keyboard_arrow_down
close

انتقادات و پیشنهادات

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را در قالب فرم زیر تکمیل و ارسال فرمایید.